Kategoriler
Teknoloji

1 milyon dolarlık Fortnite kış turnuvasına siz de katılabilirsiniz

Önceleri bir hayatta kalma oyunu olarak çıkış yapan ancak daha sonraları PUBG gibi battle royale oyunlarının yükselişinden etkilenerek keskin bir dönüş yapan Fortnite, bugün en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. 1 milyon dolarlık Fortnite kış turnuvası ise bunun önemli bir kanıtı.

1 milyon dolarlık Fortnite kış turnuvasına siz de katılabilirsiniz

İlk kez 1998 yılında birinci şahıs nişancı oyunları için tasarlanan popüler grafik motoru Unreal Engine'in de geliştiricisi olan Epic Games, nihayet Fortnite'ın çevrimiçi turnuva sistemine bir çözüm bulmuşa benziyor. Turnuva sisteminin eksiklerinin kapatılması ve daha iyi hale getirilmesi için çalışan Epic Games, 1 milyon dolar ödüllü bir Fortnite turnuvası için artık hazır.

1 milyon dolarlık Fortnite kış turnuvasına siz de katılabilirsiniz
Fornite "Winter Royale" iyileştirilmiş turnuva sistemine sahip olacak

Herkese açık olan turnuvanın yüksek bir ödül sunmasının asıl sebebi de iyileştirilen bu turnuva sistemi olmuş. Etkinliğin resmi adı "Winter Royale" olarak geçiyor. Önümüzdeki 24 Kasım tarihinde ilk elemeler Kuzey Amerika ve Avrupa bölgesindeki tüm oyuncular için başlatılacak. Elemelerin 25 Kasım'a kadar devam etmesi planlanıyor.

İLGİLİ:  Duolingo - Twitch ortaklığı: Canlı yayın izleyerek dil öğrenin

Winter Royale elemelerini başarılı bir şekilde geçen Fortnite oyuncuları daha sonra bulundukları bölgenin finallerine katılmaya hak kazanacak. Bu tarihler Avrupa bölgesi finalleri için 30 Kasım ve Kuzey Amerika finalleri içinse 11 Aralık olarak belirlenmiş. Epic Games aynı zamanda turnuvayı daha da geliştirmesine yardımcı olacak bazı özel test etkinlikleri de planlıyor.

Şirket bir süre önce Fortnite'ın rekabetçi arenadaki varlığını güçlendirmek adına e-spor turnuvalarına 100 milyon dolar ayırmaya karar verdi. Bu da ileride 1 milyon ya da daha yüksek ödüllü çok sayıda farklı turnuva göreceğimiz anlamına geliyor. Oyunun turnuva sistemi bundan önce büyük eleştiri almıştı. Toplanan puanlar bir noktadan sonra oyuncuların nasıl eşleştirileceğine etki etmiyordu.

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.