Kategoriler
Teknoloji

Bu elektrikli scooter 1200 dolar fiyata sahip

Amerika Birleşik Devletleri dünya genelinde birçok özel teknoloji girişiminin yuvası durumunda. Ülke birçok ilginç ürünün tasarlanmasına ve üretilmesine ev sahipliği yapıyor. Söz konusu elektrikli scooter bunlardan biri ve 1200 dolara yakın fiyat etiketine sahip.

Bu elektrikli scooter 1200 dolar fiyata sahip

Elektrikli scooter'lar artık günümüzde şehir içi dolaşımın ucuz ve eğlenceli bir yolu olarak tercih edilmeye başlandı. Avrupa ve Amerika'nın bazı şehirlerinde insanlar scooter kiralama servislerinden yararlanabiliyor. Ancak bunlar ortak olarak kullanıldıklarından birçokları hasarlı oluyor ve bir tane bulması epey zorlaşabiliyor.

Bu elektrikli scooter 1200 dolar fiyata sahip
Unagi e-scooter göründüğünden daha iddialı

Eski Beats Music CEO'su David Hyman'ın aklına gelen fikir ise tam olarak bununla ilgili; dayanıklılık. Kendisi yeni bir motoru, fren mekanizması, ışıklandırması, ekranı ve drone dünyasından alınma bir kontrolcüsü olan bambaşka bir e-scooter üretmiş. Şirket geçtiğimiz hafta yeni Kickstarter projesini yayına aldı ve hedefi 50.000 dolar toplamak. İlk gönderiler önümüzdeki ocak ayında başlıyor.

İLGİLİ:  Diablo 4 ile gelen değişiklikler açıklandı, Diablo 3'ten en büyük farkları belli oldu

Unagi marka scooter'ın gidonları magnezyumdan üretilmiş. Sapı Japon karbon fiberden ve gövdesi ise silikon gömülü makinize alüminyumdan oluşuyor. Çin'de Swan adıyla scooter üreten firma ismini ABD ve diğer pazarlar için Unagi olarak değiştirmiş. Amaçları çok daha dayanıklı e-scooter'lar üretmek ve bunu başarmış gibi görünüyorlar. Ancak fiyatlar biraz yüksek gelebilir. Peki aslında öyle mi?

Bu elektrikli scooter 1200 dolar fiyata sahip
Unagi'nin yalnızca bidon parçaları

Unagi'nin 250 watt'lık modelinin fiyatı 890 dolarken yalnızca 450 watt olan modelde fiyat 1190 dolara çıkıyor. Amazon gibi mağazalarda yer alan 599 dolarlık popüler Xiaomi scooter'ı veya 777 dolarlık Seway-Ninebot ürünü ile kıyaslandığında Unagi'nin neden 890 dolar olduğu daha iyi anlaşılıyor. Şirket aynı ürünü Çinli vatandaşları için 384 dolardan (2499 yen) satışa sunuyor.

İLGİLİ:  Amerikalıların %60'dan fazlası sürekli izlendiğini düşünüyor

Her iki Unagi e-scooter'ı üç farklı sürüş hızına sahip. Başlangıç (15 km/s), orta (20 km/s) ve ileri (25 km/s). Gidonlar arasındaki dijital ekran hangi modda olduğunuzu, hızınızı ve ne kadar batarya ömrünüzün kaldığını gösteriyor. New York gibi şehirlerde e-scooter'lar hâlâ teknik olarak yasak ve çevre halkı buna aşırı derecede karşı. Manhattan sokaklarında insanların karıştığı kazalar büyük tepki topluyor.

Bu yazımızı beğendiyseniz, daha fazlası için ungo.com.tr/k/teknoloji/ adresini takipte kalın.

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.