Kategoriler
Sanat

Apple'dan Pixar animasyonlarını andıran yılbaşı reklam filmi

Apple’ın yılbaşı reklamları her yıl tekrarlanan bir geleneğin ürünü. Zaman zaman kısa film halini de alabilen bu reklamlar izleyen herkesin kalbinde güçlü duygular uyandırması için hazırlanıyor. Yeni reklam filmi ise bunu oldukça iyi şekilde başarmış.

Apple'ın yılbaşı reklam filmi Pixar animasyonlarını andırıyor

Bu yılın ticari reklamı bu benzer görevi yerine getiriyor. Ancak bu kez geçmişteki örneklerden biraz farklı görünüyor. Apple'ın yeni yılbaşı reklamı tamamen animasyonlu. Kısa film geleneksel bir Apple reklamından çok bir Disney Pixar veya bir Coca-Cola çalışmasına benziyor. Üzeri yapışkanlarla kaplı bir MacBook bilgisayarın zaman zaman kareye girmesi dışında iki buçuk dakikalık videoda çok fazla ürün yerleştirmesi yok.

İLGİLİ:  TV reklamları makine öğrenme ile daha etkili hale getiriliyor

Reklamın ana konusu yılbaşında sevdiklerimize vereceğimiz hediyelerle ilgili. Apple, bu hediyeyi ailelere ve arkadaşlara yapılan kişisel ziyaretler olarak yorumlayarak doğrudan izleyenlerin kalbine ulaşıyor. Kısa filmde anlatılmak istenen, konu yeni yıl hediyesi olduğunda daha az materyalistik olmak. Tabii Apple ürünlerinin hâlâ potansiyel birer hediye olarak bekledikleri unutulmuyor.

Apple'ın genel olarak oldukça sevimli bir reklam filmi hazırladığı söylenebilir. Kesinlikle samimi ve yılbaşı öncesinde hissedilen o sıcak duyguları uyandırıyor. Eğer bir reklam televizyonda, YouTube videolarından ve hatta sinema salonlarında yüzlerce kez oynatılacaksa bu mükemmel bir seçim olacaktır. Apple ayrıca reklamın nasıl bir araya getirildiğini gösteren bir perde arkası video yayınladı. Aşağıda bu videoyu görebilirsiniz.

İLGİLİ:  Yüzüklerin Efendisi dizisi tüm Tolkien hikayesini kullanamayacak

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.