Kategoriler
Teknoloji

Bir çentik yetmez diyenlere iki çentikli telefon

Sharp, geçen sene Aquos R Compact'u piyasaya sunmuştu. Telefon, üstte küçük bir çentiği bulunan ve altta ise parmak izi sensörü için devasa çerçevesi olan garip bir cihazdı. Kısacası harika görünmüyordu. Ancak bu yılki modelde şirket parmak izi sensörünü korurken ekran boyutunu artırmak için yeni bir çözüm de buldu. Evet bu doğru, karşınızda iki çentikli telefon Aquos R2 Compact.

İki çentikli telefonla tanışın

Kamera lensini ve parmak izi sensörünü barındıran cihazın IGZO LCD ekranı 5.2 inç boyutunda ve 2280 x 1080 piksel çözünürlüğünde. Kenarlar ekranın hiçbir yerinde yeterince ince değil ancak önceki tasarıma kıyasla büyük bir gelişme yaşanmış. Ancak sıkı durun çünkü bu cihaz Snapdragon 845'li en ucuz telefon olacak.

Bir çentik yetmez diyenlere iki çentikli telefon!
Bir çentik yetmez diyenlere iki çentikli telefon!

Aquos R2 Compact 4 GB RAM, Android 9 Pie işletim sistemi, 22.6 megapiksel kamera, 2500 mAh pil ve gerçekten de bir Snapdragon 845 işlemci ile geliyor. Bataryanın biraz daha geniş olmasını beklerdik ancak Aquos'un pil tüketimi için bir takım iyileştirmeler yapmış olduğunu tahmin ediyoruz. Sonuç olarak şirket fiyat / performans anlamında iyi bir cihaz sunmayı hedefliyor.

İLGİLİ:  LG OLED TV'lerine Nvidia G-Sync güncellemesi yolluyor

Çentik tasarımı telefon dünyasında herkesçe benimsenmedi ve bir değil iki çentikli bir telefon herkesin beğenisine göre olmayabilir. Ancak bunun çok uygun fiyatlı, kompakt ekranlı, hafif ve oldukça performanslı bir cihaz olacağını şimdiden tahmin edebiliyoruz. Önceki Aquos R Compact orta sınıf bir Snapdragon 660 kullanıyordu. İki çentik Android telefonlarda şimdilik yasal sınır durumunda.

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.