Kategoriler
Teknoloji

Pokémon GO koleksiyonunu Nintendo Switch'e aktarmak

Nintendo Switch'e çıkış yapan Pokémon: Let's Go'nun en ilginç yönlerinden biri Pokémon GO mobil oyunu ile bağlantı kurabilmesi. Evet, telefonunuzda yakaladığınız Pokemon'ları Nintendo Switch'e aktarabiliyorsunuz.

Pokémon GO karakterlerini Nintendo Switch'e aktarmak

İlk adım cihazlarınızı eşitlemekten geçiyor. Switch için yapmanız gereken tek şey Let's Go'daki ana menüye gitmek ve “Pokémon GO ayarlarını aç”ı seçmek. Bunu yaptıktan sonra oyun, Pokémon GO hesabınızı aramaya başlar. Bu gerçekleşirken telefonunuzdan Pokémon GO’yu açın ve ayarlar menüsüne gidin.

Pokémon GO koleksiyonunu Nintendo Switch'e aktarmak
Switch, Pokémon: Let's Go özel sürümü
  • Önce ekranın ortasındaki büyük poké topuna ve ardından sağ üst köşedeki “Ayarlar”a dokunun.
  • En aşağıya doğru kaydırırsanız Nintendo Switch'in en üstte bulunduğu farklı cihazların bir listesi olacaktır.
  • "Nintendo Switch'e bağlan”a basın ve Switch'in ekranında Pokémon GO hesabı bulunduğunu belirten bir bildirim alacaksınız.
  • Eşitlemek etmek için “Evet"i seçin ve hepsi bu kadar.
İLGİLİ:  Blockchain aslında abartılmış bir teknoloji mi?

Pokémon'ları transfer edin

Şimdi Pokémon GO’da zaten yakalamış olduğunuz Pokemon'ları Let’s Go’da görmek için sabırsızlanıyor olabilirsiniz. Maalesef Pokémon'ları anında aktarmak mümkün değil. Aktarım özelliğine erişmek için Fuchsia Şehri'nde bulunan, oyundaki GO Park Kompleksi'ne gitmeniz gerekiyor. Bu oyunun oldukça uzak bir noktası. Fuchsia City, oyunun sekiz spor salonunun beşine ev sahipliği yapıyor.

Bu yüzden acele etseniz bile herhangi bir aktarım yapmadan önce en az birkaç saat dolaşmanız gerekecek. Fuchsia şehrine gittiğinizde ise aktarım işlemi çok basit olacak. Telefonunuzdaki Nintendo Switch seçeneğine dokunmanız ve göndermek istediğiniz pokémonu seçmeniz ve daha sonra parkta bulunan resepsiyon görevlisi ile konuşmanız yeterli.

İLGİLİ:  Kullanıcısını izleyen teknoloji ürünleri açıklandı
Pokémon GO koleksiyonunu Nintendo Switch'e aktarmak
Pokémon: Let's Go'da Meltan

Kısıtlamalar neler?

Bununla birlikte akılda tutulması gereken birkaç önemli nokta var. Bir Pokémon'u Switch oyununa aktardıktan sonra tekrar Pokémon GO'ya gönderemiyorsunuz. Bu yüzden kararınızdan emin olmanız gerekiyor. Ayrıca her Pokémon'u transfer edemezsiniz. Let's Go, orijinal Game Boy oyunu olan Yellow'un yeniden yapılmış bir sürümü. Bu da sadece birinci nesil Pokémon'ların desteklendiği anlamına geliyor.

Fakat birkaç istisna var. İsteğe bağlı satın alınan Poké Ball Plus çevre birimiyle gelen Mew'i transfer edemiyorsunuz. Pikachu'nun güneş gözlüğü ya da noel baba şapkası taktığı, özel etkinlikle alınan Pokémon'lar da transfer edilemiyor. Bununla birlikte Pokémon GO için yepyeni olan tuhaf metalik yaratık Meltan aktarılabiliyor. Yukarıda Switch'teki evrimleşmiş halini görebilirsiniz.

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.