Kategoriler
Sanat

Yeni Star Wars dizisi 2019'da geliyor

Lucasfilm ve hayranları için gerçek oyunculardan oluşan bir Star Wars dizisi fikri uzun zamandır düşünülen bir rüya projeydi. 2005 yılında George Lucas böyle bir dizi yapma arzusundan bahsetmişti. İlk Plan, Sith'in İntikamı ile Yeni Bir Umut arasında geçen bir Star Wars: Yeraltı Dünyası dizisi yapmaktı.

Yeni Star Wars dizisi

Bu proje nihayetinde rafa kaldırıldı ancak Disney'in Star Wars evrenini genişletme konusundaki planları tekrar masaya yatırılıyor. Özellikle de şirketin yeni yayın hizmeti olan Disney+ için yeni ve iddialı içeriğe ihtiyaç duyduğu düşünüldüğünde canlı aksiyon bir Star Wars dizisi kulağa oldukça makul geliyor.

İLGİLİ:  Space Jam 2: LeBron James Michael Jordan'a rakip oluyor
Yeni Star Wars Filmi 2019'da Geliyor
Dizi Disney+ üzerinden yayınlanacak

Lucasfilm, The Clone Wars, Star Wars Rebels ve Star Wars Resistance gibi animasyonlu serilerle Star Wars'ın televizyona uyarlanabileceğini çoktan kanıtladı. Plan bu serileri animasyon yerine canlı aksiyonlu hale getirmek. Jon Favreau'nun yazdığı Mandalorian, Jedi'ın Dönüşü konusunun sonrasında yaşananları ele alıyor.

Bağımsız film Rogue One'ın devamı niteliğinde olan ve henüz ismi konulmayan yeni bir film projesi bu yapımın karakteri olan Cassian Andor'u ele alacak. Bu rolü ise Diego Luna'nın canlandırması bekleniyor. Lucasfilm ve Disney’in canlı aksiyon Star Wars dizileri ile ilgili tüm güncellemeler ve fragmanlar için takipte kalın.

İLGİLİ:  Will Smith'in Aladdin filmi fotoğrafları

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.