Kategoriler
Teknoloji

Surat ifadelerini ne kadar iyi taklit edebilirsiniz?

Microsoft, emoji kullanırken sergilediğiniz yüz ifadesini tahmin etmek için makine öğrenimini kullanan ücretsiz bir Windows uygulaması yayımladı. Emoji8 olarak adlandırılan bu uygulama, emoji'yi yüzünüzde ne kadar iyi yansıttığınıza göre size puan veriyor.

Microsoft, Emoji8 ile surat ifadelerine verdiğiniz tepkiyi ölçüyor

Microsoft, yapay zekanın yeteneklerini bir kez daha ortaya koyuyor. Bu kez karşımızda bir emoji uygulaması var ancak yaptığı şey siz bir emoji gönderirken nasıl bir yüz ifadesi taşıdığınızı görmek. Uygulama kameranız aracılığıyla yüzünüzdeki hatlara odaklanıyor ve emojiye ne kadar benzediğinize göre size yüzdelik puan veriyor.

Microsoft surat ifadelerine verdiğiniz tepkiyi ölçmek istiyor
En kolay ifade bu olmalı

Emoji8 bilgisayardan indirilebiliyor ve sistemin web kamerasına bağlanıyor. Analizlerin ardından size ifadenizdeki doğruluk oranını gösteriyor. Daha sonra size Twitter'da paylaşmak için yüz ifadeleriyle GIF oluşturma seçeneği sunuyor. Microsoft'un buradaki amacı Emoji8'in makine öğreniminin ne kadar hızlı ve esnek olduğunu göstermek. Yüzünüzün komik emojilerle yüzde 90 oranında eşleştiğini görmek ise garip bir duygu. Emoji8 şu anda Microsoft Store'da ücretsiz.

Microsoft surat ifadelerine verdiğiniz tepkiyi ölçmek istiyor
Kamera sonuçtan pek memnun kalmamış

Uygulama açık kaynak koduna sahip. Dolayısıyla dileyen kullanıcılar kodlara müdahale ederek kendi beğenilerine göre değiştirebiliyor ve geliştirebiliyor. Emoji8'i bilgisayarınıza indirmek için buraya tıklayarak resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Açık kaynak kodu içinse şirketin GitHub'da özel bir Emoji8 sayfası mevcut. Şimdi hemen ziyaret edin.

İLGİLİ:  Yeni nesil arabalarda ışıklandırmalar değişiyor

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.