Kategoriler
Teknoloji

2019'da çıkacak oyunlar belli oldu

Game Awards etkinliği video oyunları endüstrisi için film dünyasının Oscar'ı denebilir. Etkinlik büyük oyun şirketlerinin yeni yapımları için önemli bir tanıtım ve pazarlama fırsatı sunuyor. Game Awards 2018 bu anlamda hayal kırıklığına uğratmadı. İşte 2019'da çıkacak oyunlar.

2019'da çıkacak oyunlar listesi

Game Awards 2018 çok sayıda haber, fragman, duyuru ve bazı sürpriz ödüllerle geçti. Bu yıl önceki yılları aratmadı ve oyun ödülleri başta Fortnite geliştiricisi Epic Games, Ubisoft ve birkaç bağımsız yapımcı arasında paylaşıldı. Eğer etkinliği izleyemediyseniz işte 2019'da çıkacak oyunlar ve önemli haberler:

Sayonara Wild Hearts Nintendo Switch için duyuruldu

Device 6 ve The Sailor's Dream gibi kült yapımların geliştiricisi olan İsveçli oyun stüdyosu Simogo, Sayonara Wild Hearts isimli yeni oyununu duyurdu. Oyun "motosiklet sürüşü, kayak, dans yarışı, lazerler, kılıç kullanımı ile 320 km/s hıza çıkmak gibi harika hissetmekle ilgili her şeyi barındıran bir öforik müzik video rüyası" olarak tanımlanıyor. Kısacası çok fazla şey sunuyor.


2019'da çıkacak oyunlar
Epic oyun mağazası iddialı bir başlangıç yaptı

Epic, Steam'e rakip oldu

Epic bu yılın başlarında Valve'in Steam mağazasına rakip olacağını duyurmuştu. Mağazada Mac ve PC oyunlarının sunulması planlanmıştı. Bu mağaza şimdi açıldı. Açıkçası bu şaşırtıcı bir gelişme oldu ancak şimdiden bazı ünlü bağımsız yapımları ve Ashen, Super Meat Boy ve Darksiders 3 gibi oyunları barındırması yönüyle dikkat çekiyor.


Ashen 2014 yılından bu yana geliştiriliyordu

Ashen Xbox ve PC için çıktı

Dört yıl gibi uzun bir süre boyunca geliştirilen Ashen başta yalnızca Xbox'a özel olarak duyurulmuştu. 2014'de gerçekleştirilen bu duyurunun ardından Dark Souls ve Team Ico klasiklerini andıran yapım şimdi Xbox One ve Epic'in yeni oyun mağazası üzerinden PC için yayımlandı. Ashen'ın geliştiricisi A45 ve yayıncısı ise Annapurna olmuş.


Journey benzersiz bir oyun deneyimi sunuyor

Journey Epic Games mağazası üzerinden PC'ye geldi

Journey bir çoğumuzun bileceği gibi ilk kez PlayStation 3 için 2012 yılında yayımlanan bir yapım. Müzikleri, mistik hikaye anlatımı ve çarpıcı görselleri ile büyük beğeni toplamıştı. Journey'de rastgele eşli oyuncu modu bulunuyor. Oynanış stili gereği mesajlaşma sistemi bulunmadığından iki taraf birbiriyle iletişim kurmaya çalışırken ilginç anlar yaşanabiliyor. Journey yalnızca PlayStation 4'e taşınmıştı ancak şimdi Epic mağazası üzerinden ilk kez PC ile buluşacak. Ancak 2019'da çıkacak oyunlar bunlarla sınırlı değil.


Bastion geliştiricisinden Hades tanıtıldı

İzometrik kamera açılı aksiyon rol yapma oyunu Bastion tüm zamanların en sevilen oyunları arasında yer alıyordu. Yapım güçlü bir seslendirmeye ve ilginç oynanış stiline sahip. Daha sonra Transistor ve Pyre ile yakın bir başarı yakalayan bağımsız geliştirici Supergiant Giant şimdi Hades ile köklerine dönüyor. Oyun Epic'in mağazasında 19,99 dolar fiyat etiketiyle ön siparişe açıldı.


Far Cry: New Dawn özelliği itibariyle Far Cry 3: Blood Dragon'ı hatırlatıyor.

Yeni Far Cry: New Dawn fragmanı gösterildi

Game Awards 2018'de tanıtılan en dikkat çekici yapımlardan biri Far Cry 5'in devam oyunu oldu. Her ne kadar serinin altıncı oyunu olsa da Ubisoft bu kez farklı bir isimlendirmeye giderek Far Cry: New Dawn'ı kullanmış. Zira yapım Far Cry 5 hikayesinin devamı niteliğinde. Önceki oyunlar gibi bizi yine açık dünya bir Far Cry bekliyor ancak ilk kez bir kıyamet sonrası bilim kurgu evreniyle karşılıyoruz. Far Cry 5'de, kötü karakter Joseph Seed'in patlattığı nükleer bomba ve sonrasında yaşananlar konu alınıyor. Çıkış tarihi 15 Şubat 2019 ve fiyatı 39,99 dolar olacak.


Nintendo Switch'e özel Marvel dövüş oyunu duyuruldu

Son zamanlarda Nintendo Switch oyun konsoluna özel yapımlarla daha fazla karşılaşmaya başlamıştık. Marvel görünüşe bakılırsa bunlara bir yenisini ekliyor. Ninja Gaiden ve Nioh gibi popüler oyunların geliştiricisi Team Ninja, Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order isimli Switch'e özel dövüş oyununu tanıttı. Marvel'dan pek rastlanmayan bir hamle olması yönüyle önemli görünüyor.


Fallout: New Vegas yapımcısından The Outer Worlds açıklandı

Star Wars: Knights of the Old Republic II, Pillars of Eternity ve Fallout: New Vegas gibi yapımlarla adından sıkça söz ettiren Obsidian Entertainment uzun yıllardır klasik RPG meşalesinin taşıyıcısı durumundaydı. Görünüşe bakılırsa The Outer Worlds stüdyo için yeni bir oyun türüne atılan ilk adım olacak.


No Man Sky geliştiricisi The Last Campfire'ı tanıttı

Son on yılın belki de en yoğun heyecanını ve hayal kırıklıklarını yaşatan uzay temalı No Man Sky video oyunu geliştiricisi Hello Games'den bu kez tamamen farklı bir yapım geliyor. Pixar animasyonlarını andıran görüntüsü ve oynanışıyla Sean Murray ve Hello Games ortaya oldukça farklı bir oyun çıkaracak gibi görünüyor.


Mortal Kombat 11 resmen gösterildi

Tüm zamanların belki de en korkutucu karelerine sahip video oyunu serisi MK sıradaki yapımı Mortal Kombat 11 ile yola kaldığı yerden devam ediyor. Ne yazık ki yapım hakkında bildiğimiz tek şey şu an için ne zaman yayımlanacağı: Çıkış tarihi 23 Nisan ve tanıtım etkinliği ise 17 Ocak. Yani oyunu tanımadan önce çok fazla beklememiz gerekmeyecek.


Yeni Dragon Age oyunu için yeşil ışık yakıldı

Anthem gibi heyecan verici bir oyunun hikaye fragmanını yayımlayarak kitlelerde büyük heyecan uyandıran BioWare hayranlarına Dragon Age'in unutulmadığını hatırlattı. Öyle ki geliştirici firma yeni Dragon Age için kısa bir video bile gösterdi. Ancak oyunun ne adı ne de çıkış tarihi biliniyor.


Super Smash Bros. Ultimate'e Joker karakteri eklendi

Nintendo, Super Smash Bros. Ultimate için ilk indirilebilir karakter olan Joker'i duyurdu. Persona 5 serisinden gelen Joker karakteri oyun henüz Nintendo'da yayımlanmamasına rağmen tanıtıldı. Zayıf ve stil sahibi görünen karakter en azından bazı ilgi çekici müziklere sahip. 2019'da çıkacak oyunlar listesi böyleydi.

Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/teknoloji/

Yazar Hande Taşkın

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.

Arşivi görüntüle