Kategoriler
Teknoloji

Anker SoundBuds Curve kulaklık incelemesi

Anker SoundBuds Curve kulaklık incelemesi ile karşınızdayız. Ülkemizde satılan fiyat / performans anlamında iddialı kulak içi kulaklıklardan Anker SoundBuds Curve uzun pil ömrü ve iyi ses kalitesi sunmasıyla dikkat çekiyor.

Anker SoundBuds Curve incelemesi

SoundBuds Curve, sporcu kulaklıklarına has şekilde kulak kancası tasarımıyla öne çıkıyor. Bu tasarım sayesinde egzersiz yaparken kulaklığın kulağınızdan düşmemesi sağlanıyor. Curve, kullanımı rahat olmasının yanı sıra cebe sığacak kadar küçük. Diğer kablosuz kulak içilere göre kablosunun biraz ince olduğu söylenebilir. Örneğin bir Bose SoundSport Wireless kadar dayanıklı hissettirmiyor. Yine de kulaklığın kontrol tuşlarının oldukça kolay bir kullanımı olduğunu söyleyebiliriz.

Anker SoundBuds Curve kulaklık
Anker SoundBuds Curve kulak içi kulaklık

Gürültü önleme tarafında Anker bu yeni ürününde iddialı değil. Eğer gürültülü bir ortamda çalışıyorsanız SoundsBud Curve dış sesleri izole etmede sıradan (pasif) seviyeyi aşmıyor. Bas ve tiz dengesi konusunda ise Curve, sesi yoğun olarak bas odaklı çalıyor. Pil ömrü tarafında 13 saat müzik dinleme sunarken 1,5 saatte tam doluma ulaşıyor. SoundBuds Curve yalnızca Bluetooth (4.1) ile çalışıyor ve kablolu bağlantı desteklemiyor. PS4 ve Xbox ile çalışmıyor ve NFC desteği yok. Aynı zamanda yüksek ses gecikmesine sahip olduğundan oyun ve filmler için uygun değil.

Anker SoundBuds Curve: Tasarım

Anker SoundBuds Curve şaşırtıcı biçimde iyi bir görünüme sahip. Fiyat aralığına kıyasla sportif ve estetik olmayı başarıyor. Kulak kancaları esnek ve yeterince kalın. Kulaklığın üzerindeki mat kaplama üst sınıf hissettirmesine yardımcı oluyor. Anker Curve uzun süreli kullanımlarda kulakta fazla baskı oluşturmuyor. Özellikle kulağın dış yüzeyi oldukça rahat ve kulak kanalına fazla girmediğinden, bazı kullanıcıların uzun süreli kullanımlarda hissettiği o acıyı yaşatmıyor.

Anker SoundBuds Curve taşıma kabı
Anker SoundBuds Curve taşıma kabı

Ancak bu tasarım aynı zamanda kulaktan daha kolay çıkmasına neden oluyor. Genel olarak kulağınızı rakip ürünler kadar terletmiyor. Doğru kulak kanalı yastığını seçebilmeniz için 6 farklı yedek yastık sunuluyor. Kulaklık satın alındığında beraberinde taşıma kabı ile geliyor. Kap, kulaklıkları ufak darbelerden koruyacak kadar dayanıklı ve aynı zamanda cebe sığacak kadar da küçük. Kulaklıklar hafif olduğundan taşınabilirliği kolaylaştırıyor.

Anker SoundBuds Curve: Kontrol tuşları

Anker Curve, diğer kulak içilere kıyasla ortalamanın üstünde bir kullanım rahatlığına sahip. Tuşlara erişmenin kolaylığı ve basıldığında alınan geri dönüş alışılmışın üstünde. Cihazda ses ve müzik kontrol tuşları bulunuyor ancak mikrofon tuşu yok. Bu tuşları bulmak oldukça kolay olmakla birlikte biraz küçükler. Butonların büyük seçilmesi şüphesiz daha iyi olurdu.

Anker SoundBuds Curve tuşlar
Anker SoundBuds Curve ses ve müzik tuşları

Anker SoundBuds Curve: Ses kalitesi ve mikrofon

SoundBuds Curve başarılı bir ses kalitesine sahip. Basları derin, istikrarlı ve güçlü. Orta aralık net ve dengesi ise nötr tarafta. Tizleri de oldukça dengeli. Ancak basları biraz fazla güçlü. Bass ağırlıklı müzik dinlemeyi sevenlerin hoşuna gidebilir. Ancak orta aralıkta vokal ve lider enstrüman vurgusunu biraz kaybettiği söylenebilir.

Gürültü önleme için Anker Curve sesi pasif olarak engelliyor. Yani gürültülü ortamlarda fazla etkili değil. Neyse ki Curve, sesi dışarı çok az sızdırdığından müziğin sesini yükselterek bu durumu hafifletmek mümkün. Mikrofon tarafında ise SoundBuds pek iyi bir iş çıkarmıyor. Sesi karşı tarafa oldukça tiz ve gürültülü iletiyor.

Sonuç

Anker SoundBuds Curve yalnızca telefondan müzik dinlemek için tasarlanmış uygun fiyatlı ve fitness odaklı bir kulak içi kulaklık. Cihaz oyun ve film deneyimi için uygun değil ve yalnızca Bluetooth bağlantısı ile çalışıyor. Baslar oldukça yoğun ve kimi zaman vokalin önüne geçiyor. Ancak rahat ve uzun süreli kullanımlarda kulakta herhangi bir rahatsızlık oluşturmuyor. Fiyatı göz önüne alındığında performans anlamında en iyi spor odaklı kablosuz kulak içilerden biri olduğu söylenebilir.

Kaynak: https://www.rtings.com/headphones/reviews/anker/soundbuds-curve

Yazar Hande Taşkın

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.

Arşivi görüntüle