Kategoriler
Teknoloji

Artırılmış gerçeklik güneş gözlüğü ile tanışın

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir ses ekipmanları üreticisi olan Bose bugün ev ses sistemleri, hoparlörler ve özellikle de gürültü önleyici kulaklıklar geliştirmesiyle biliniyor. Bir süre önce QuietComfort 35 II incelemesi yapmış ve oldukça beğenmiştik. Görünüşe bakılırsa Bose'un odaklandığı tek şey ses değil.

Artırılmış gerçeklik güneş gözlüğü

Bose QC 35 II en iyi ANC kulaklıklarından biri ve belki de en iyisi olarak şirkete önemli bir ün kazandırdı. Ancak Bose'un yetenekleri yalnızca kulaklıklarla veya ses sistemleriyle sınırlı olmayabilir. Şirketin sıradaki odak noktasında artırılmış gerçeklik ya da kısaltılmış adıyla AR teknolojisi bulunuyor.

Artırılmış gerçeklik güneş gözlüğü ile tanışın
AR özellikli Bose Frames güneş gözlüğü

Tanıtılan yeni artırılmış gerçeklik güneş gözlüğü "gördüğünüz şeyi duyun" sloganıyla geliyor ve temelde yeni ve eşsiz bir ürün tasarımını ele alıyor. Aynı zamanda bir güneş gözlüğü olması yönüyle firmadan beklenmeyen bir hamle olduğu söylenebilir. Peki 200 dolar fiyat etiketine sahip bu güneş gözlüğü hangi özelliklere sahip?

İLGİLİ:  Amerika'nın yeni süper bilgisayarı 2.4 milyon çekirdeğe sahip

Artırılmış gerçeklik gözlüğü Frames ismini taşıyor ve gelen telefon çağrılarını cevaplamanıza, tercih ettiğiniz ses asistanıyla konuşmanıza ve müzik dinlemenize yarıyor. Gözlük yalnızca 3,5 saat müzik çalabiliyor ve artırılmış gerçeklik özellikleri ürün satın alındığı ilk anda kullanılabilir olmuyor.

Artırılmış gerçeklik güneş gözlüğü ile tanışın
Bose Frames iki adet hoparlöre sahip

Bunun için Bose AR özelliklerinin yer aldığı resmi uygulamanın 2019'da bir tarihte yayımlanmasını beklemek gerekecek. Uygulamanın çıkış tarihi ve diğer bilgileri mart ayında düzenlenecek olan Austin SXSW festivalinde öğrenme şansını bulacağız. Dolayısıyla gözlükleri şimdi satın almak uzun vadeli bir yatırım olacak.

Frames AR güneş gözlüğü şimdi ön siparişe açılmış durumda ve belirtildiği gibi 200 dolar etikete sahip. Gelişmiş gözlük Alto ve Rondo isminde iki farklı stille geliyor. Bunlar sırasıyla kare ve yuvarlak çerçeve tasarımlarına işaret ediyorlar. Aşağıda Bose Frames'in kısa tanıtım videosunu izleyebilir ve gözlük hakkında fikir edinebilirsiniz.

İLGİLİ:  Çamaşır asan ve katlayan garip robot: Ugo

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.