Kategoriler
Teknoloji

Dünyanın ilk dijital yemek tabağı

Teknoloji insan hayatının her alanına etki etmeye devam ediyor. Gelişmiş yazılımlar ve kullanıcı etkileşimli mobil uygulamalar derken teknoloji şimdi yemek sofralarımıza kadar ulaşmış durumda. Karşınızda dünyanın ilk dijital yemek tabağı var. Peki bu dijital yemek tabağı tam olarak nasıl çalışıyor?

Dünyanın ilk dijital yemek tabağı

Eğer siz de televizyonlardaki yemek programlarının nasıl işlediğiyle ilgili az ya da çok bilgi sahibiyseniz bir yemeği güzel yapan detaylardan birinin lezzeti kadar sunumu olduğunu da bilirsiniz. Ancak herkesin bir restorana layık düzeyde gurme tabağı hazırlama vakti ve becerisi olduğunu düşünmek yanlış olurdu. Merak etmeyin, şimdi bunun için bir çözüm var.

İLGİLİ:  Web 3.0 nedir? Önemi, özellikleri ve sundukları
Dünyanın ilk dijital yemek tabağı
Uygulamadan kontrol edilebilen tabak ilginç işlevlere sahip

Eatense bir dijital yemek tabağı ve hiçbir şef berecesine sahip olmayan birinin bile harika soslara ve baharatlara sahip yemekler hazırlamasına yardımcı oluyor. Güney Kore merkezli Expernet firması tarafından hayata geçirilen Eatense "dünyanın ilk özelleştirilebilir yemek tabağı" olarak adlandırılıyor. Kullanıcılar telefon uygulaması üzerinden tabaklarının nasıl görünmesi gerektiğini belirleyebiliyorlar.

Tabak dijital bir ekrana sahip ve bu ekranda sanat tasarımları, fotoğraflar ve videolar gösterilebiliyor. Tabak bir anlamda telefonunuzda yer alan hemen hemen tüm medyaları ekranına yansıtabiliyor. Örneğin bu güzel görünümlü bir pasta tabağı veya yeni yıl temalı bir sunum olabilir. Elektronik tabak tüm bu işi daha kolay hale getiriyor. Şirketin belirttiğine göre, diğer her tabak gibi yıkanabiliyor ve kablosuz şarj pedleri ile şarj edilebiliyor.

İLGİLİ:  Facebook logo değiştirdi ve geçmişin izlerini unutturmak istiyor
Dünyanın ilk dijital yemek tabağı
Yemek tabağından YouTube videoları seyretmek mi?

Resmi akıllı telefon uygulaması kullanıcıların tabaklarında özel mesajlar göstermesini ve tasarımlarla süslemesini sağlıyor. Eatense an itibariyle Indiegogo web sitesi üzerinden ön siparişe açılmış ve başlangıç fiyatı 159 dolar gibi biraz çılgın bir seviyede. Kampanya tamamlandıktan sonra şirket 2019 Temmuz ayının sonlarına doğru teslimatlara başlamayı planlıyor. Eğlenceli görünse de fiyatına göre az sayıda işlevsellik sunduğunu söylemeliyiz. Özellikle bu konuda en azından yemeklerimizi pişirmesini beklerdik.

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.