Fortnite 7. sezonu uçaklar, yeni harita ve silahlarla dolu

Yayım tarihi Rehber olarak sınıflandırılmış

Fortnite 7. sezonu uçaklar, yeni harita ve silahlarla dolu. Dünyanın en çok oynanan video oyununun geliştirici ismi Epic Games yaklaşan yılbaşı dönemini değerlendirerek Fortnite'a yeni bir buz biyomu getirmeye hazırlanıyor. Yedinci sezonda yalnızca buz kaplı bir harita yok; yeni silahlar, ilginç kozmetikler ve aynı zamanda beş kişilik bir uçak var!

Fortnite 7. sezonu uçaklar, yeni harita ve silahlarla dolu

Epic Games, Fortnite ile tabir-i caizse piyangoyu vurdu. Başlarda beklentilerin fazla yüksek olmadığı sıradan bir hayatta kalma oyunu olarak tasarlanan Fortnite, PlayerUnknown's Battlegrounds'ın (PUBG) başarısı ile hızlı ve akıllıca bir karar alarak kendisini yeni nişancı oyun türünün içine attı. Sonuç ise şaşırtıcı derecede iyi.

Epic Games, şirket ilk kurulduğu yıldan bu yana üzerinde çalıştığı ve bir anlamda göz bebeği olan Unreal Tournament'ı bile Fortnite pahasına geliştirmeyi bıraktı. Hatta kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü üçüncü şahıs MOBA oyunu Paragon'u bile tamamen kapattı. Şirket şimdi tüm iş gücünü bir anlamda "para basan" Fortnite'a veriyor.

Umarız Epic Games, Unreal Engine oyun motorunu geliştirmekten de vazgeçmez! Şaka bir yana, Epic, Fortnite'ı canlı ve taze tutabilmek için elinden geleni ardına koymuyor. Bu donmuş çorak buz arazisi yalnızca bir makyajdan ibaret değil. Yeni haritada, Tilted Towers dahil olmak üzere adanın güney batı köşesi bir tür değişime uğrayacak.

Fortnite 7. sezonda uçaklar, yeni harita ve silahlar var
Fortnite Stormwing uçağı toplamda beş koltuğa sahip ve fazla kullanıldığında ısınan bir taretle geliyor

Fortnite sezon yedi ile eklenen bölgeler şöyle: Frosty Flights, Polar Peak, Happy Hamlet ve Expedition. Oyuncular yeni beş kişilik Stormwing uçaklarını yalnızca bu bölgelerde bulabilecekler. Fortnite'ın yeni uçak sistemi mekaniği ile dövüşlerin gökyüzüne taşınması bekleniyor. Son güncellemeyle eklenen taretlerin önemi ise şimdi anlaşılacak.

Sergeant Winter ve The Ice King karakterleri

Yeni yıl güncellemesi elbette Noel Baba olmadan olmazdı. Sezon 7 ile Fortnite'a Noel Baba benzeri bir "Sergeant Winter" karakteri ve The Ice King ekleniyor. Wraps adındaki kozmetikler ile (skin) oyuncular şimdi Fortnite araçlarını ve silahlarını özelleştirebilecek. Bunun yanı sıra yeni evcil hayvanlar ve daha fazla oyuncak oyuna eklenecek.

fornite buz haritası
Fortnite kış haritası böyle görünecek

Fortnite 7. sezonu bugün başlıyor. Bununla birlikte Epic Games, yeni sezonda bazı silah ve gereçleri oyundan kaldırıyor. Bunlar; Shadow Stone, Port-a-Fort, Chiller, Clinger, Double Barrel Shotgun ve Shockwave Grenade olarak sıralanıyor. Açıklamaya göre amaç kopya eşyaların ve çakışan işlevselliğin önüne geçmek. "Creative Mode" oyuna eklendiğinde yalnızca Battle Pass ödeme sistemi ile erişilecek.

Ancak bu yalnızca bir hafta kadar sürecek. Bu süreçte ödeme yapanların kendi Fortnite adaları olacak. Bir haftanın ardından ise Creative Mode normal bir şekilde tüm oyuncuların erişimine açılacak. Yılbaşı sebebiyle Epic Games yeni Fortnite sezonunun süresini uzatıyor. Böylelikle oyuncuların mevcut Battle Pass içeriğini oynaması için 28 Şubat'a kadar zamanları oluyor. Battle Pass ücreti 950 V-Bucks olacak; 100 farklı seviye ve ödül ile gelecek.

Fornite 7. sezonu ile ilgili yayımladığımız haber hoşunuza gittiyse, 1 milyon dolarlık Fortnite kış turnuvası haberimize göz atmayı unutmayın!

Hande Taşkın tarafından

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.