Kategoriler
Teknoloji

Fortnite Infinity Blade kılıcı fazla güçlü olduğu için kaldırıldı

App Store'a girdiği günden bu yana iPhone'lar için bir tür 'benchmark' uygulaması haline gelen Infinity Blade mobil oyunu bir süre önce App Store'dan kaldırıldı. Geliştirici Epic Games, Fortnite'a odaklanmak için Infinity Blade'i App Store'dan silmek zorunda olduklarını açıkladı. Bu serinin şerefine eklenen Fortnite Infinity Blade eşyası ise fazla güçlü olduğu için geçtiğimiz saatlerde oyundan kaldırıldı.

Fornite'ın Infinity Blade kılıcı fazla güçlüydü

Fortnite'ta 'mythic' eşya olarak geçen Infinity Blade oyunun dengesini bozduğu için kullanıcılar tarafından gelen geri bildirimler sonucunda silindi. Özellikle Fortnite maçlarının sonuna doğru önemi artan Infinity Blade'in, Fortnite'ın 7. sezonundan doğan heyecanla alelacele oyuna eklendiği düşünülüyor. Bu hatasını fark eden Epic Games, mythic eşyalara olan yaklaşımlarını tekrar gözden geçireceklerini Twitter üzerinden duyurdu.

İLGİLİ:  1 milyon dolarlık Fortnite kış turnuvasına siz de katılabilirsiniz
Fornite Infinity Blade kılıcı

Firma tweet'inde Infinity Blade'i, eşyaya karşı koyacak ve onu dengeleyecek herhangi bir mekanik olmadan eklediklerini itiraf etti. Fortnite tabiriyle, Infinity Blade "Vault"a eklenmiş oldu. Vault, Fortnite'tan kaldırılan ve tekrar gözden geçirilmesi gereken eşyaları kapsıyor. Oyuncuların bu konudaki genel görüşü Infinity Blade'in eğlenceli ancak dengesiz bir silah olduğu yönünde. Peki Fortnite Infinity Blade'i bu kadar dengesiz yapan neydi?

Öncelikle eşya oyunculara daha önce eşi görülmemiş bir hareket kabiliyeti sağlıyordu. Bunun beraberinde rakipleri neredeyse tek hamlede alabilmesi, oyuncuların inşa ettiği her türlü yapıyı yıkabilmesi ve bunları yaparken de oyuncunun sağlığını önemli ölçüde doldurması Infinity Blade'i Fortnite'ta dengesiz bir silah yapan etkenlerden arasındaydı. Epic, silahın sağlık yenileme özelliğini Winter Royale etkinliği ile beraber bir miktar kıstı. Aynı zamanda kılıcı kullanırken kaynak toplama yeteneğini devre dışı bıraktı.

İLGİLİ:  2019'da çıkacak oyunlar belli oldu
fortnite infinity blade
Fortnite Infinity Blade eşyasını bulan bir oyuncu

Kılıç oyunculara amansız bir avantaj sağladı

Genel anlamda özellikle kılıç sayesinde çok sayıda maç kazanan profesyonel Fortnite oyuncuları bile böylesine güçlü bir eşyanın Fortnite gibi hayli rekabetçi bir oyuna eklenmiş olmasına kızgın. Fortnite'ın e-spor alanında ne kadar önemli bir yapım olduğu düşünüldüğünde Infinity Blade'e karşı hissedilen kızgınlık gayet iyi anlaşılıyor. Zira Fortnite son zamanlarda en değerli e-spor takımlarını bile kendine çekmeye başladı.

Geliştirici Epic son zamanlarda Fortnite'a eklenen güncellemelerle oyunun durmadan değişen rekabetçi doğasını dengelemekte güçlük çekiyor. Şirketin amacı Fornite'ın en iyi oyuncuları ile ortalama oyuncuları arasındaki beceri farkını olabildiğince azaltmak. Bu da oyundaki mekaniklerin herkesçe kolay kullanılabilir olmasını gerektiriyor. Zira bu yapılamazsa maç kazanamayan ortalama oyuncular Fortnite oynamayı (ve emoji ile kozmetiklere para harcamayı) bırakabilir.

İLGİLİ:  Tüm Fortbyte yerleri: 1'den 100'e bütün Fortbyte'lar

Epic oyuncuların geri bildirimlerini aktif olarak dinliyor ve oyundaki değişiklikleri bu yönde yapıyor. Oyuncu kitlesini böylesine yoğun şekilde dinleyen piyasadaki tek geliştirici durumunda. Epic'in nihai amacı, sınırlı süreli Fortnite oyun modları ve diğer etkinliklerle oyunun popülaritesini gündelik oyuncular, profesyoneller ve Fortnite yayıncıları için yukarıda tutmak. Bu da Fortnite'a düzenli olarak giriş yapmaları için insanlara en azından bir ya da birkaç seçeneğin sunulması demek.

Elbette zaman zaman şirket biraz fazla ileri gidebiliyor. Eklendikten kısa bir süre sonra kaldırılan Sonsuzluk Kılıcı taşıdığı ismin hakkını veremedi. Fortnite Infinity Blade eşyası haberimizi beğendiyseniz daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/teknoloji/

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.