Kategoriler
Rehber

Fortnite The Block ve Creative mod özellikleri

Şu anda tüm platformlarda dünyanın aktif olarak en çok oynanan battle royale video oyunu olan Fortnite'ın geliştiricisi Epic Games daha önce çok sayıda heyecan verici canlı etkinliğe imza atmıştı. Bunların birçoğu Twitch.tv gibi kanallar üzerinden gerçekleşmişti ancak geliştirici ekip bu kez şaşırtarak Game Awards 2018 etkinliğine dahil oldu ve bu etkinlikte önemli bir duyuru yaptı. Peki Fortnite The Block ve Creative mod nedir?

İLGİLİ:  Fortnite konseri sanal dünyanın geleceğine ışık tutuyor

Fortnite The Block özelliği nedir?

Fortnite yedinci sezonu resmen başladı ve şirketin de açıkladığı üzere 28 Şubat tarihine kadar devam edecek. Bu yeni sezonu ve beraberinde gelen güncellemeleri değerlendirmek adına Epic Games, Game Awards 2018'e katıldı ve oyuna eklenen yeni ve ilginç bir bölge olan "Blok" hakkında konuştu.

Fortnite The Block Özelliği Nedir?
Creative Mode ile oyun Minecraft'a bürünüyor

The Block, Fortnite evrenine dahil edilen 25'e 25 karolu boş bir alan olacak. Bu alan, en iyi battle royale oyununun yedinci sezonuyla birlikte eklenen Creative Mode ile doğrudan bağlantılı. Minecraft gibi oyunlardan anladığımız üzere kullanıcılar kendi haritalarını oluşturmayı seviyorlar.

İLGİLİ:  Süper örnekleme ile oyunları yüksek çözünürlükte çalıştırmak

The Block haritasında kurallar neler?

Epic burada Creative adaları için bazı basit kurallar belirlemiş. Oyuncuların yaptığı çalışmaların seçilmesi için önce bu kriterlere uygun olması gerekiyor. Çalışmanın 25 x 25'lik karoya sığması şart. Memory Used ya da Kullanılan Bellek ibaresinin 50,000'den az olması önemli. Sandıklar, zemin eşyaları ve araçlar Epic tarafından belirleneceği için eklenmesi gerekmiyor.

Fortnite The Block
Seçilen Creative haritası herkesin kullanımına sunulacak

Creative oyun modu oyuncuların kendi adalarında kendi haritalarını oluşturmasına izin veriyor. "Blok" ise adasını en iyi şekilde tasarlayan oyuncuların bir anlamda ödüllendirildiği bir sistem. Düzenli aralıklarla en iyi Fortnite Creative adası seçiliyor ve bu standart sunucuya eklenerek tüm oyuncuların erişimine açılıyor.

İLGİLİ:  En iyi FPS monitörleri: Yüksek Hz hızında, düşük gecikmeli monitörler

Oluşturulan harita nasıl gönderilir?

Önceki haberimizde bahsettiğimiz gibi Epic, yeni Creative modunu ilk bir hafta boyunca Epic Pass satın alan oyuncuların erişimine açacak. Bu anlamda tüm oyuncuların erişebileceği ilk Creative adasının belirlenmesi için 1 haftalık bir yarışmanın başladığı söylenebilir. Fortnite haritası tasarlayan kullanıcıların seçilmek için çalışmalarını #FortniteBlockParty hashtag'i ile paylaşması gerekiyor.

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.