Kategoriler
Teknoloji

Pokémon GO PvP modu resmen duyuruldu

Resmi adıyla Pokémon Battle, iki eğitmenin ellerindeki Pokémon'lar ile birbirlerine karşı mücadele ettiği bir oyun modu. Çizgi film serisinde birbirleriyle kapışan eğitmenlerden en başarılı olanı Pokémon Ustası olarak anılıyordu. Özellik Pokémon GO için etkinleştirildiğinde benzer bir sıralama sistemini görebiliriz.

Pokémon GO PvP modu "yakında" bizlerle

Pokémon GO'da şu anda herhangi gerçek bir PvP modu bulunmuyor. Oyun 2015'de çıktığından bu yana geliştirici Niantic'in vaat ettiği ilk özelliklerden biri buydu. Niantic'in aradan geçen bu uzun zamanın ardından nihayet Pokémon GO PvP modunu hayata geçirmeye hazır görünüyor. Birçok oyuncunun rüyalarını süsleyen bu modun oyuna bambaşka bir heyecan getireceğini ve belki de birçok insanı oyuna döndüreceğini öngörmek zor değil.

İLGİLİ:  Boeing 737 Max ucuz mühendis kullanımı nedeniyle düştü

Diğer Pokémon oyunlarında yer alan PvP modlarında oyuncular mücadeleye birden fazla Pokémon ile katılabiliyor ve mücadele esnasında ön safta yer alan Pokémon'u çağırıp bir başkasıyla değiştirebiliyorlar. Mücadelelerde kaç Pokémon'un kullanılabileceği şu an için bilinmiyor ancak kısa süre içerisinde ortaya çıkacaktır. Ayrıca karşıdaki oyuncunun Pokémon'unu ele geçirmek mümkün olacak mı bu da ayrı bir merak konusu.

Niantic yeni Pokémon GO PvP modunun duyurusunu geçtiğimiz saatlerde resmi Twitter hesabı üzerinden yaptı. PvP'nin geleneksel Pokémon deneyiminin vazgeçilmez bir parçası olduğunu söylememize gerek yok. Şu anda PvP'nin nasıl çalışacağı hakkında hiçbir resmi bilgi bulunmuyor. Niantic yalnızca "yakında" sözcüğünü kullanmakla yetinmiş. Umarız 2018 bitmeden Pokémon GO PvP hayata geçirilmiş olur ve bizde keyifle deneyimlemeye başlayabiliriz. Gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.