Kategoriler
Teknoloji

Uber e-bisikleti Jump yeni özellikleriyle dikkat çekiyor

Uber e-bisikleti Jump iyileştirilen tasarımıyla yeniden piyasaya çıkıyor. Kırmızı renge bürünen Jump elektronik bisikleti yeni yılda birçok yeni özellik sunuyor. E-bisiklet şimdi bir telefon tutacağına ve kablolu kilide sahip. Bisikletinde navigasyonla dolaşmak isteyenler ve güvenliğe önem verenler için kullanışlılık sağlıyor.

Uber e-bisikleti Jump ve kullanışlı özellikleri

Yenilenmiş e-bisikletteki belki de en önemli özellik değiştirilebilir batarya olmuş. Bu da Uber uygulamasıyla kiralanabilen bisikletin boşalan bataryasının ekip tarafından yalnızca birkaç dakika içinde değiştirileceği anlamına geliyor. Önceleri bu, saatler süren bir dolum işlemini gerektiriyordu.

İLGİLİ:  Amerika'nın yeni süper bilgisayarı 2.4 milyon çekirdeğe sahip
Uber e-bisikleti Jump kullanışlı özelliklerle geliyor
Uber e-bisikleti Jump artık eskiden olduğundan daha pratik

Kontrol paneli ve kilit telefonun arkasındaki yerinden alınarak bidonların orta alt kısmına yerleştirilmiş. Bunun bisikleti beklemeye almayı veya tamir talep etmeyi daha kolay hale getireceği düşünülüyor. E-bisikletin kilidini açmaya yarayan şifre sistemi gidiyor ve yerine şimdi QR kod sistemi geliyor. Yeni 4G bağlantısı ile Jump'ı rezerve etmek ve kilidini açmak artık daha hızlı olacak.

Her Uber e-bisikleti uzaktan optimize edilebilecek

Elektronik bisiklet Uber'in sahibi olduğu Jump şirketine gerçek zamanlı veriler gönderiyor. Bu da her bisikletin performansını özel olarak daha iyi hale getirmek için kullanılıyor. E-scooter severlere de iyi bir haberimiz var. Jump firması bu yeni özellikleri yakında yenilenmiş elektronik scooter'larına da getirmeyi planlıyor.

İLGİLİ:  Google Fitbit ile Apple ve Samsung'a rakip olmak istiyor
elektronik uber bisikleti
Yeni telefon tutacağı kullanım kolaylığı sağlıyor

Jump projesi daha fazla insanın şehir içinde ulaşmak istedikleri yere bisikletle gitmesine ön ayak oluyor. İlk defa ocak ayında yapılan San Francisco lansmanının ardından e-bisiklet, Amerika başta olmak üzere dünyanın bir düzineden fazla şehrinde kullanıma sunuldu.

Eklenen telefon tutacağı ile birlikte kullanıcılar ulaşmak istedikleri yere telefonlarındaki navigasyonu açarak gidebiliyor. Tutacağın konumu ellerinizi bisikletin bidonundan çekmeden telefonun ekranını ve dolayısıyla haritayı görmenizi sağlıyor. Değiştirilebilir batarya özelliği ile Uber e-bisikleti artık kullanıcılarını daha az yolda bırakacak.

Jump'ın yeni makaralı kilit sistemi taşınabilirliği artırıyor. Zira u-bar geride bırakılarak yerine bu uzatılabilir kablolu kilit mekanizması yerleştirilmiş. Böylece e-bisikleti sürerken artık kilidi nerede taşıyacağınızı düşünmenize gerek yok. Bisiklet bir parmaklığa ya da yapıya bağlanacağı zaman yine kolaylık sunuyor.

İLGİLİ:  Minecraft'ı tarayıcıda oynamak artık mümkün

Uber'in uygulaması ile kiralanabilen e-bisiklet artık hata vermeye daha az eğilimli olacak. Zira eklenen "kendi kendini onarma" teknolojisi ile yaygın olarak karşılaşılan sorunlar kullanıcı farkında olmadan bisikletin "beyni" tarafından ortadan kaldırılıyor. Jump'ın bulut servisinde çalışmakta olan algoritmalar, her bisikletten anlık olarak gönderilen verileri işlemeye ve her e-bisikletin performansını özel olarak optimize etmeye yarıyor.

Uber e-bisikleti Jump ile ilgili hazırladığımız haberimizi beğendiyseniz, daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/teknoloji/

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.