Kategoriler
Sanat

Will Smith'in Aladdin filmi fotoğrafları

Neredeyse 25 yıl sonra, Aladdin büyük ekrana geri dönüyor.
İlk live-action ya da canlı aksiyon Aladdin filmi uzun bir süredir merakla bekleniyordu. Yeni fotoğraflar Will Smith'in canlandırdığı Cin (Genie), baş karakter Aladdin, Prenses Yasemin (Princess Jasmine) ve Cafer de (Jafar) dahil olmak üzere birçok önemli karakteri ortaya çıkarıyor.

Will Smith'in oynadığı Aladdin filmi işte böyle görünüyor

Entertainment Weekly geçtiğimiz çarşamba günü Aladdin filmi için ilk bakış niteliğinde olan çeşitli görseller paylaştı. Sahnelerden kareler barındıran fotoğraflara bakılırsa film oldukça ilgi çekici olacak gibi görünüyor. Filmde Mena Massoud (Aladdin), Naomi Scott (Prenses Yasemin), Will Smith (Genie/Cin) ve Marwan Kenzari (Jafar) yer alıyor. Disney hayranları filmi izlemek için biraz daha beklemek zorunda kalacaklar. Zira Aladdin 24 Mayıs 2019'da vizyona girecek.

İLGİLİ:  Bombshell: Kidman, Theron ve Robbie, Fox News skandalıyla karşımızda
Will Smith yeni filminde Genie karakterini canlandıracak

Orijinal Disney yapımına dayanan canlı aksiyon filmi Aladdin, sınırları olmayan saray prensesi Yasemin'e aşık olmuş halktan bir kimse olan Aladdin'in hikayesini anlatıyor. Aladdin yanlışlıkla Harikalar Mağarası'na ayak bastığında, bir cini lambadan kurtarır ve cin de bütün isteklerini yerine getirir. Filmde bu cin Will Smith tarafından canlandırılıyor.

Aladdin filmi

Bununla birlikte Aladdin, tahtta göz diken ve şeytani planları için lambayı çalan Jafar da dahil olmak üzere pek hoş olmayan birçok insanla uğraşmak zorunda kalıyor. Filmde Aladdin ve cin, Jafar'ın krallığı ele geçirmesini durdurmak için birlikte çalışıyor. Dikkat çeken bazı yeni karakterler de var. Orijinal animasyon filminin aksine, Prenses Yasemin'in bu yapımda Dalia (Dalya) adlı bir arkadaşı da olacak.

İLGİLİ:  Filmlerdeki özel efektlerin arkasındaki bilim
Aladdin filmi

Nasim Pedrad tarafından oynanan Dalia, Prenses Yasemin'e film boyunca karşılaştığı problemlerde yol gösterici rolünu üstleniyor. Filmde Dalia ile Aladdin'in araları pek sıcak olmayacak. Serinin çizgi filmleri uzun yıllar boyunca ülkemizde de gösterildi. Kitapları ise bugün hâlâ satılmaya devam ediyor. Aladdin filminde yer alan sultan Agrabah'ı, ikonik uçan halıları ve diğer merak edilen detayları görmek için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz:

"Will Smith'in Aladdin filmi için ilk fotoğraflar paylaşıldı" başlıklı yazımızı beğendiyseniz daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/sanat/

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.