Kategoriler
Teknoloji

260 adet 55 inç LG TV ile görsel şölen oluşturuldu

LG, yeni sergisiyle bir kez daha CES 2019'da katılımcıları büyülüyor. Katlanabilir yapıdaki fütüristik OLED TV'sini tanıttıktan sonra şirket, şimdi kendi ürettiği her biri kavisli 260 adet OLED dijital ekranı bir araya getirerek "LG OLED Şelalesi" ismini verdiği gözlere şölen yapıyı kurdu. Bu yapı yalnızca LG TV kullanılarak inşa edildi.

260 adet 55 inç LG TV ile görsel şölen oluşturuldu

Las Vegas Kongre Merkezi'ndeki LG'nin CES 2019 standına gelen ziyaretçileri, “sonsuzluk” hissi vermek üzere 76'sı içbükey, 72'si dışbükey ve 112'si düz 55 inç LG OLED ekranlar karşılıyor. 6 metreye 20 metre ölçülerindeki ilgi çekici yapıda çöl, okyanus, şelale ve ışık görüntülerine yer veriliyor.

İLGİLİ:  Örümcek gözlerinden esinlenen çığır açıcı özellikteki derinlik kamerası: Metalens

LG, 2019 OLED TV'lerinde yer verdiği etkileyici ses teknolojisini kullanarak tüm görüntüleri daha da sürükleyici hale getiriyor. Ekranda görüntünün parlaklığını ve kalitesini tam olarak kontrol etmek için ayrı ayrı açılıp kapatılabilen kendiliğinden aydınlatmalı pikseller kullanılıyor. Bununla yüksek dinamik aralıklı görüntüler için optimize edilmiş sonsuz kontrast oranı sağlanıyor

Ayrı bir ışık kaynağına sahip olmayan ekranlar aynı zamanda son derece hafif ve ince olabiliyor. Bu da videoda görülebileceği gibi LG Signature OLED TV R (model 65R9) gibi ekranların bükülebilecek kadar esnek olmalarını sağlıyor. Esnek ekranlar veya diğer bir adıyla bükülebilir ekranlar şirketin son zamanlarda odaklandığı başlıca konulardan biri.

İLGİLİ:  Yeni Star Wars dizisi 2019'da geliyor
LG TV ile görsel şölen oluşturuldu
LG Signature OLED TV R

Bükülebilir TV'ler henüz hayatımıza girmedi ancak CES gibi teknoloji fuarlarında fırsat bulundukça tanıtılmaya devam ediyor. İlerlemelere bakılırsa, bu yıl ya da gelecek yıl içerisinde bu tip ekranlar daha yaygın şekilde evlere girmeye başlayabilir. Bunun için önce fiyatların bir miktar daha aşağı çekilmesi gerekecek.

CES 2019 etkinliği 8 ocak – 11 ocak tarihleri arasında sürecek. "CES 2019’da duyurulması beklenen teknolojik ürünler" başlıklı yazımıza göz atarak siz de fuarda tanıtılması beklenen ürünler ve ürün grupları hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Bunlar arasında elektrikli SUV'lardan yeni VR ürünlere kadar birçok seçenek yer alıyor.

İLGİLİ:  CES 2019'da duyurulması beklenen teknolojik ürünler

"260 adet 55 inç LG TV ile görsel şölen oluşturuldu" başlıklı yazımızda sona geldik. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/teknoloji/

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.