Kategoriler
Teknoloji

Akıllı tuvalet sesli komutlarınızı yerine getirebiliyor

Kohler'in yeni Numi 2.0 Intelligent Toilet isimli ürünü beraberinde Amazon'un Alexa yapay zeka asistanı ile geliyor. Akıllı ev sisteminin önemli bir tamamlayıcısı olabilecek bu akıllı tuvalet sayesinde tüm banyo rutini çok daha eğlenceli ve ilginç bir hale geliyor. Akıllı tuvalet verdiğiniz sesli komutları anlayabiliyor.

Akıllı tuvalet sesli komutlarınızı yerine getirebiliyor

Geçtiğimiz cuma günü yayımladığı bir basın bülteninde Kohler, CES 2019'da tanıtmayı planladığı Numi akıllı tuvaleti ve diğer ilgi çekici banyo ürünleri hakkında bilgiler verdi. Şirket sunduğu banyo ürünlerini birbirleriyle iletişim kurabilir şekilde dizayn etmiş. Ürünlerin hemen hepsi ses kontrol teknolojisine sahip.

İLGİLİ:  EA Steam'e geri dönüş yapıyor
Bu akıllı tuvalet sesli komutları anlayabiliyor

Kohler ortak CEO'su David Kohler basın bülteninde “Bağlantılı teknoloji akıllı ev kategorisinde yenilikçiliği artırıyor, ancak bağlanmak tek başına yeterli değil. Müşterilerimizin banyo deneyimlerini kendileri için en doğru şekilde kişiselleştirebilmeleri için tasarım konusunda lider olmaya ve doğru teknolojileri sorunsuz bir şekilde sunmaya çabalıyoruz." dedi.

Numi 2.0 akıllı tuvalet de dahil olmak üzere Kohler'in akıllı banyo ürünleri, eller serbest modunda jest (gesture) kontrolü, kişiselleştirilmiş ön ayarlar ve sesli komutlar sunan; Android ve iOS cihazlar için geliştirilmiş Kohler Connect uygulaması ile senkronize oluyor. Kohler Connect'in amacı, banyo gibi bölgeleri daha akıllı ev dostu yaşam alanlarına dönüştürmek. Kohler Connect ile müşteriler ayrıca şirkete kolayca sorular yöneltebiliyor.

İLGİLİ:  Apple kendi ARM çipini üreterek Intel'den kurtuluyor

Numi 2.0 akıllı tuvalet geleceğin evleri hakkında fikir veriyor

Numi 2.0 Intelligent Toilet, tipik bir ürün değil. Havalı özellikleri arasında kişisel temizleme ve kurutma işlevleri, ısıtmalı koltuk ve mükemmel su verimliliği bulunuyor. Daha huzurlu bir banyo seansı için tuvalet aydınlatma sistemi, ortam renkleri ve yüksek kaliteli hoparlörler ile birlikte geliyor. Alexa yapay zeka asistanı ayrıca tuvalete yerleştirilmiş durumda. Böylece koltuğu ısıtmak, hava durumu hakkında sorular sormak ve banyoda en sevdiğiniz müzikleri dinlemek için basit sesli komutlar vermek mümkün.

Kohler'in sunduğu akıllı banyo sistemlerinin arasında Google Asistan destekli Verdera Voice Lighted Mirror (ayna), su ayarını sanal olarak kontrol etmenizi sağlayan DTV+Shower System duş şistemi ve küvetiniz için en doğru su seviyesini seçen PerfectFill teknolojisi yer alıyor. Tüm bu teknolojiler sahip oldukları yapay zeka asistanı sayesinde sesli komutlarınızı algılayabiliyor ve isteklerinizi yerine getirebiliyor. Ürünleri yukarıdaki videoda görmek mümkün.

İLGİLİ:  Galaxy Note 10+ ve iPhone XS Max dayanıklılık testine alındı

Yapay zeka destekli akıllı tuvalet Numi'den bahsettiğimiz yazının sonuna geldik. Bunun gibi daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/teknoloji/

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.