Kategoriler
Teknoloji

Bungie Destiny'yi Activision'dan ayırmaya karar verdi

Bungie Destiny'yi Activision'dan ayırıyor. Bungie, Destiny'nin tüm kontrolünü eline almak üzere. Stüdyo, popüler nişancı oyununun yayın haklarının devredilmesi için Activision ile anlaştı. Son sekiz yıldır Activision'ın yardımını aldıktan sonra, şirket şimdi oyunu kendi başına yayınlamaya hazır olduğunu belirtiyor. Devir teslim aşaması hala erken bir noktada. Bungie'ye göre amaç bunu Destiny için mümkün olduğunca sorunsuz şekilde gerçekleştirmek.

Destiny artık Bungie'nin kontrolünde olacak

Destiny'nin Activision'dan koparılmasının kısa vadede oyuna büyük bir etkisi olması beklenmiyor. Bungie, sezonluk etkinlikler de dahil olmak üzere Destiny'nin mevcut yol haritasını korumayı planlıyor.

Destiny yalnızca Bungie tarafından geliştirilecek
Destiny ile ilgili kararlar bir süredir geliştiriciler değil hissedarlar tarafından veriliyordu

Değişime neyin yol açtığı belli değil, ancak her iki tarafın da anlaşmadan memnun olması şaşırtıcı karşılanmıyor. Activision, Destiny 2'nin satışlarından duyduğu hayal kırıklığını açıkça belirtmekten çekinmedi (her ne kadar yüksek olsa da). Ayrıca son zamanlarda oyunu PS4 ve PC oyuncuları için geçici olarak ücretsiz sunmaya başlamıştı.

İLGİLİ:  World of Warcraft: Shadowlands duyuruldu

Bu anlaşma ile eğer Destiny ilerde daha fazla finansal sorunla karşılaşırsa, yayıncı şirket Activision için riskler çoktan ortadan kalkmış olacak. Diğer taraftan Bungie'nin, Destiny serisine dair vizyonunu artık dışarıdan müdahale olmadan rahatça hayata geçirebileceği düşünülüyor. Halo geliştiricisinin artık Destiny'nin geleceği hakkında endişelenecek daha az şeyi olacak.

Activision – Bungie ayrılığı Twitter üzerinden duyuruldu

Bunun uzun vadede Destiny için ne anlama geldiği kesin değil. Eşya kutusu tarzı engramlar ve mikro ödemeler sadece Activision'ın gidişi nedeniyle ortadan kalkmayacaktır. Zira, Forsaken gibi yıllık ek paket ödemeleri artık yalnızca büyük geliştiriciler tarafından kullanılmıyor. Yine de ilerleyen yıllarda Destiny'nin seyrinde önemli bir değişiklik olursa bunun nedenini bilebileceksiniz.

İLGİLİ:  PlayStation 5 ve Xbox Scarlett karşılaştırması

Activision oyun dünyasında son zamanlarda pek olumlu bir çizgi çizmiyor. Şirket son olarak dünyanın en çok oynanan video oyunlarından World of Warcraft'ın geliştiricisi Blizzard'ın yönetimine el attı. Blizzard'da uzun yıllar görev alan birçok isim artık vizyonlarını hayata geçiremedikleri için şirketten ayrılmış durumda. Oyuna getirilen son güncellemeler de serinin hayranları tarafından büyük tepkilere neden oluyor.

Amerikalılar telefonlarını mikrodalgada şarj etmeyi düşünüyor yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/teknoloji/

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.