Kategoriler
Teknoloji

Cadillac ilk tam elektrikli otomobilini duyurdu

Cadillac ilk tam elektrikli otomobilini duyurdu. GM, Cadillac'ın lider elektrikli araç markası olacağını açıkladıktan birkaç gün sonra, otomobil üreticisi planlanan ilk EV'sinin (electric vehicle) birkaç görüntüsünü yayımladı. Markanın elektrikli araç çözümü SUV görünümüne sahip. Ancak daha çok yükseltilmiş bir crossover izlenimi uyandırıyor.

Cadillac ilk tam elektrikli otomobilini duyurdu

Cadillac görüntülerin ötesinde başka hiçbir detay paylaşmıyor: İsim yok, özellik yok, hiçbir şey yok. Bu bilgiler çıkışa yaklaştıkça ortaya çıkacaktır. Fakat Cadillac, elektrikli araç spektrumunun lüks tarafında yer almaya çalıştığından, kendisini EV pazarında agresif bir oyuncu olarak konumlandıracak. Bu nedenle markadan tüm kitlelere hitap edecek EV'ler beklemek doğru olmayacaktır.

İLGİLİ:  USB arayüzlü retro kaset çalar satışta
Cadillac ilk tam elektrikli otomobilini duyurdu
Cadillac elektrikli otomobili kitlesel bir model olmayacak

Marka bu hafta Detroit'teki Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı'nda yeni XT6 modelini ortaya çıkardı. Aynı zamanda gelecekteki bir Escalade'e ve de yaklaşmakta olan bir performans sedanına işaret etti. Firma, “Cadillac genel olarak, 2021'de altı ayda bir kabaca yeni bir model sunacak” açıklamasını yaptı.

GM, 200.000 elektrikli araç eşiğini geçen ikinci marka oldu

Görüntüler Cadillac’ın ilk elektrikli aracının teknik olarak bir SUV olacağını gösteriyor. Araç, GM’in “BEV3” isimli yeni nesil elektrikli araç platformunu kullanıyor. Bu platform birçok farklı araç türünde kullanılacak kadar esnek olması ve ön, arka ve dört tekerlekten çekiş konfigürasyonları sunmasıyla biliniyor. GM, daha farklı araçlarda kullanılacak bir dizi akü konfigürasyonu oluşturmayı planlıyor. Bu hamle GM'in, tüketici taleplerine ve rakiplerin eylemlerine daha kısa sürede cevap vermesine yardımcı olacak.

İLGİLİ:  PCIe 5.0 özellikleri duyuruldu: PCIe 4.0'ın transfer hızı katlandı
Cadillac ilk tam elektrikli otomobilini duyurdu
GM, elektrikli araçta artık resmi olarak Tesla ile yarışıyor

GM, 200.000 elektrikli araç eşiğini geçerek, 7.500 dolarlık federal elektrikli araç vergisini 15 aya yayan özel teşvikten yararlanma hakkı kazandı. Chevrolet ve GMC'nin ana şirketi olan marka, bu eşiği geçen ikinci otomobil üreticisi oldu; Tesla geçen yaz ABD'de 200.000'inci elektrikli aracını satmıştı. GM, elektrikli otomobillerde artık resmi olarak Tesla ile boy ölçüşüyor.

Cadillac ilk tam elektrikli otomobilini duyurdu yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/teknoloji/

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.