Kategoriler
Teknoloji

Çevirmen kulaklık farklı dillerde konuşabilmeyi sağlıyor

Farklı dillerde konuşabilmek her zaman harikadır. Ancak bu bir gecede oluveren bir şey değildir; yoksa öyle midir? CES 2019 teknoloji fuarında tanıtılan TimeKettle WT2 Plus isimli yapay zeka destekli çevirmen kulaklık ile farklı dillerde konuşmak mümkün oluyor.

Çevirmen kulaklık farklı dillerde konuşabilmeyi sağlıyor

TimeKettle teknoloji şirketi şu anda gerçekleşmekte olan yılın en önemli fuarlarından CES'te çevirmen kulaklık WT2 Plus'ı sergiledi. Kulaklık başkalarıyla yabancı dilde serbestçe konuşmanıza yardımcı oluyor ve yerel bir uygulama ile geliyor. 20'den fazla dil desteğine sahip olan WT2 Plus, firmanın web sitesinde 199 dolardan satın alınabiliyor.

İLGİLİ:  Kablosuz kulaklık Bose QuietComfort 35 II incelemesi
Çevirmen kulaklık farklı dillerde konuşabilmeyi sağlıyor
WT2 Plus beraberinde bolca dil desteği olan bir uygulama ile geliyor

WT2 Plus ile birden fazla dilde konuşabilir ve akıllı telefonunuza bakmadan çeviri yardımı alabilirsiniz. WT2 Plus, iki kişi tarafından giyilmek üzere tasarlanmıştır. Böylece her iki taraf birbiriyle dil engeli olmadan doğal olarak konuşabilir. Cihaz, kulağa kolayca sığar ve daha akıcı konuşma için kelimeleri hızla çevirmenize yardımcı olur.

WT2 Plus nasıl çalışır: İlk olarak, WT2 Plus uygulamasında çevirmek istediğiniz dili seçer ve WT2 Plus için Bluetooth ve Wi-Fi'ın açık olduğundan emin olursunuz. Her kulaklık daha sonra otomatik olarak birbirleriyle ve uygulama ile eşleşir. Ardından kulaklıklardan birini karşıdakine verin. Konuşmaya başladığınızda algoritma Otomatik Ses Algılama özelliği ile sesinizi tanımlar ve böylece konuşmanız daha az hatayla çevrilir.

İLGİLİ:  Huawei MateBook lansmanına ABD’nin ihracat yasağı

Pil ömrü, çevirmen kulaklık WT2 Plus'ın bir diğer önemli özelliği. Cihazı 15 saate kadar kullanabiliyorsunuz ve tekrar şarj etmeniz gerektiğinde, şarj çantasına geri koymanız yeterli. Tercümesi yapılan diller ise şöyle: Çince, Kantonca, Korece, Rusça, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Portekizce, İtalyanca, İngilizce, Japonca, Felemenkçe, Lehçe, Fince, İsveççe, Danca, Norveççe, Katalanca, Hintçe, Arapça ve Tayca. Görünüşe göre cihaz PayPal ile satın alınıyor ve 20 dolar taşıma ücreti ile Türkiye'ye gönderilebiliyor.

"Çevirmen kulaklık farklı dillerde konuşabilmeyi sağlıyor" başlıklı yazımızın sonuna geldik. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/teknoloji/

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.