Kategoriler
Teknoloji

Bu elektrikli diş fırçası dişinizi 10 saniyede temizliyor

2019 CES teknoloji etkinliği bu yıl banyo rutininizi değiştirmek isteyen ürünlerle dolu geçiyor. Bu ürünlerin başında Alexa yapay zeka asistanına sahip Kohler akıllı tuvaleti geldi! Şimdiyse karşımızda dişlerinizi 10 saniyede temizlemeyi vaat eden bir elektrikli diş fırçası var.

Bu elektrikli diş fırçası dişinizi 10 saniyede temizliyor

2018'in en başarılı Kickstarter kampanyalarından biri olan ve “10 saniyelik diş fırçası” olarak adlandırılan Y-Brush, dişlerinizi sonik titreşim teknolojisini kullanarak temizliyor. Ancak ağzınızda dolaşan küçük bir fırça yerine Y-Brush, bir seferde ağzınızın yarısını temizleyen, 45 derecelik açılarla yerleştirilmiş naylon kıllarla kaplı bir silikon platforma sahip.

İLGİLİ:  Diş temizlemenin tarihi: İlk diş macunu ve fırçaları
elektrikli diş fırçası
Elektrikli diş fırçası temelde hareket ettirilmeden kullanılıyor

Y-Brush'ın arkasındaki Fransız şirketi FasTeesH, inovasyonlarının gözlemlere dayandığını anlatıyor: “Standart bir diş fırçası başı, dişin sadece bir bölgesini aynı anda fırçalayabilir, bu da dişlerinizi fırçalamanın zaman alacağı anlamına gelir. Y-Brush tüm dişlerinizi aynı anda fırçaladığından, tüm diş fırçalama işlemi sadece 10 saniye, üst dişleriniz için 5 saniye ve alt dişleriniz için 5 saniye, sürer: Normal bir diş fırçasından 4 kat daha fazla yüzeyi temizler ve baştan sona daha etkilidir."

Tabii sorabilirsiniz, dişçimizin dişlerimizi en az iki dakika boyunca fırçalama önerisi ne olacak?

Y-Brush, her biri üç farklı titreşim ayarına sahip dört farklı boyut seçeneği ile sunuluyor. Şirket, ağızlığı her altı ayda bir değiştirmenizi önermiş. Fırçayı kullanmak için, ağızlığa diş macunu ekleyin, ağzınıza yerleştirin ve motoru açın. Naylon fırçalar titreşmeye başladığında 5 saniye boyunca çiğneme hareketi yapın ve fırçayı çıkarın. Ardından Y-Brush'ı ters çevirin ve tekrarlayın.

İLGİLİ:  En iyi kameralı telefonlar

Ürün ne yazık ki hala diş ipinin yerini dolduramıyor. Y-Brush şimdi 125 dolarlık fiyatıyla ön siparişe açıldı ve yanında bir şarj istasyonu ile geliyor. Aynı zamanda depolama podu ve diş macunu için bir aplikatör içeriyor. Nisan 2019’da nakliyelere başlanacak.

“Bu elektrikli diş fırçası dişinizi 10 saniyede temizliyor” yazımızın sonuna geldik. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/teknoloji/

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.