Kategoriler
Rehber

Evde egzersiz yapmak için en iyi şınav aletleri

Form kazanmak için spor salonu üyeliği almak zorunda değilsiniz. Şınav üst bedeniniz ve core bölgenizi çalıştırmak için harika bir yoldur. Bir de ek araçlarınız varsa, egzersizlerinizden daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Bu yazımızda evde kullanmak için en iyi şınav aletleri için bir liste hazırladık. Ürünleri Amazon'dan sipariş verebilir veya bir benzerlerini ülkemizde bulabilirsiniz.

Ev için en kullanışlı şınav aletleri

Egzersiz yapmakta ister yeni ister deneyimli olun, bu araçlar şınavlarınızda en fazla ilerlemeyi elde etmenize, hatta ihtiyaç duyduğunuzda ekstra zorluk katmanıza artırmanıza yardımcı olacak. Şınavlarınızdan en iyi şekilde fayda almak istiyorsanız bu listede yer verdiğimiz aletlere göz atmanın yardımı olabilir. Çünkü bu aletler yalnızca belirli kasları değil, aynı zamanda normal şınavların erişemediği kasları da hedef almaktadır. Yalnızca en iyi egzersiz pozisyonunu sunan ve bileklerinizi koruyan araçları seçerek güvenliği ön planda tuttuk.

En iyi şınav eğitmeni: Maximum Fitness Gear'dan Power Press Push Up (50 dolar)

en iyi şınav aletleri
Farklı şınav pozisyonlarını öğrenmek için birebir

Şınav yapmak için farklı pozisyonlar sunar fakat bunların anlamı nedir? Herhangi bir pozisyonda en mükemmel şınavı yapmak istiyorsanız bu aletin size yardımı olacaktır. Alet toplam vücut kuvvetinizi en iyi şekilde kullanmayı ve böylece şınav kondisyonunuzu artırmayı sağlıyor. Power Press Push Up en iyi şınav eğitmenlerinden biridir.

Şınavlarınızda göğsünüzü hedeflemek için mavi, omuzlar için kırmızı, sırt için sarı ve trisepsleri içinse yeşili kullanın. 14 pozisyonlu bu eğitmen, yaralanmayı önlerken vücut gücünüzü üst seviyeye çıkarmak için egzersizlerinizi en iyi şekilde yapmanıza yardımcı oluyor. Aletle gelen şınav kulpu portatif olmakla birlikte şınav sırasında yerinde kalacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak pozisyonu değiştirmeniz gerektiğinde kolayca yerinden çıkarılabilir. Ayrıca, bileklerinizi baskıdan korumak için aşırı büyüktür. Böylece bileklerinize normal bir zeminden daha az baskı uygulanır.

Son olarak, bu eğitim seti üç aşamalı 10 haftalık bir egzersiz takvimi ile birlikte gelir: Hepsi core, kardiyo ve plyometrik egzersizleri içeren başlangıç, revizyon ve patlama olarak gruplara ayrılıyor. İçerisinde QR kodlar bile var. Böylece her bir pozisyonun nasıl uygun şekilde yapıldığını görebilirsiniz: Amazon sayfası.

En iyi şınav kulpları: Perfect Fitness'dan Pushup Elite (25 dolar)

en iyi şınav aletleri
Daha yoğun şınavlar için pratiklik sağlıyor

Üstteki şınav eğitmeni konumlandırma konusunda oldukça iyi olsa da egzersizlerinizde daha fazla yoğunluk arıyor olabilirsiniz. Durum buysa şınav kulpları aradığınız araç olabilir. Bu kulplar siz aşağı ve yukarı hareket ettikçe döner. Sıradan şınavlara göre daha fazla kası aktive etmenizi ve daha yoğun bir yanma hissetmenizi sağlar. Hangi pozisyonda olursanız olun bu kulplar ile kol, göğüs, omuz, sırt ve karın kaslarınızı çalıştırabilirsiniz: Amazon sayfası.

En iyi şınav barları: CAP Barbell'den Push Up Bars (19 dolar)

en iyi şınav aletleri
En zorlu şınav egzersizlerini yaparken bileklerinizi koruyor

Şınav barları yalnızca bileklerinizi daha güçlü hale getirmenizi sağlamaz; aynı zamanda size normal push-up'lara göre daha fazla core antremanı sunar. Yukarıda yer verdiğimiz kulplara benzer şekilde, bu CAP Barbell Push Up Bars ürünü basit ancak etkili şınavlar için mükemmeldir. Özellikle kaymaya dayanıklı sert kauçuk tabanları nedeniyle hemen hemen her yüzeyde egzersiz yapabileceksiniz.

CAP Barbell push-up barları normalden daha geniş bir hareket yelpazesine izin vererek şınav konumunuzu iyileştirmenize yardımcı olmak için üretilmiştir. Normal şınava göre göğsünüzü çubukların seviyesine indirerek standart push-up'tan daha fazla egzersiz yapmanızı sağlar. Sık sık push-up yapıyorsanız bilek burkulmaları, karpal tünel sendromu ve hatta artritin tehlikelerini bilirsiniz. Bu CAP barlar bileklerinizdeki baskıyı alarak göğsünüzü, omuzunuzu, kollarınızı, sırtınızı, karın kaslarınızı ve hatta vücut alt bölgesini çalıştırmanızı sağlar: Amazon sayfası.

En iyi Ab tekerleği: Fitnessery'den Ab Machine (27 dolar)

en iyi şınav aletleri
Ab tekerleği karın kaslarını güçlendirmede oldukça etkilidir

Şınavın önemli bileşeni de (ve genel olarak üst vücut egzersizinin) abdominalleri çalıştırmaktır. Şınav yaparken, abs'niz sabitleyici kaslar gibi davranır. Fitnessery Ab Machine gibi bir alet kullandığınızda şınava benzer bir hareket yapmazsınız. Ancak abdominallerinizi gerçek anlamda hedef alırsınız.

Fitnessery Ab, paslanmaz çelik kulplu oldukça dayanıklı bir karın kası tekerleğidir. Tekerlek yerdeyken bu dolgulu kulpları tutar ve vücudunuzu tekerleğin el verdiği noktaya kadar uzatırsınız. Parmak uçlarınız veya dizleriniz üzerinde olabilirsiniz. Lastikle kaplı olduğundan egzersiz sırasında tekerleğin kontrolünü kaybetmezsiniz.

Fitnessery ayrıca bir dizlik ve iki adet e-kitapla birlikte gelir: Biri beslenme için diğeri egzersiz içindir. Bu egzersiz karın kaslarınıza odaklanmasına rağmen göğüs kaslarınızda da kesinlikle yanma hissedeceksiniz. Bu da kendinizi daha güçlü şınav çekmek için eğitmenize yardımcı olacak: Amazon sayfası.

Evde kullanmak için en iyi şınav aletleri yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/rehber

Yazar Hande Taşkın

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.