Fortnite 7. sezon 7. hafta görevleri ve çözümleri

Yayım tarihi Rehber olarak sınıflandırılmış

Fortnite 7. sezon, 7. hafta mücadelesi başladı. Bu bizi sezon sonuna ve zorlu Snowfall skin'ine daha da yaklaştırıyor. Bu kez oldukça basit bir görev ile karşı karşıyayız. Çok fazla şey yapmanızı gerektiren herhangi bir şey yok. Dolayısıyla tüm bunların bir saat içinde bitmesini bekleyebilirsiniz. Şimdi listeye göz atalım. İşte Fortnite 7. sezon 7. hafta görevleri ve çözümleri.

Fortnite 7. sezon 7. hafta görevleri ve çözümleri

Fornite sezon 7, yedinci hafta challenge'ları geçtiğimiz saatlerde tüm sunucularda aktif hale geldi. Bu da Battle Stars ve karakter deneyimi kazanmanın yeni yolları demek. Her sezon için maksimum adeti 100 olmak üzere, daha fazla Savaş Yıldızı toplayarak bir sonraki aşamayı açabilir ve böylece sınırlı süreliğine sunulan kozmetik ödülleri satın alabilirsiniz. (Her 10 Battle Stars bir sonraki tier'ı ya da aşamayı açar). Haftalık challenge'lar Sezon 7 Savaş Bileti'ni alan herkese sunuluyor. Sezon 7 Battle Pass 950 V-Bucks (V-Papel) ya da kabaca 30 Türk lirasına satın alınıyor.

7. hafta 7. sezon ücretsiz Fortnite görevleri:

 • Tüm Keşif Karakolları'nı (Expedition Outposts) ziyaret edin (0/7)
 • Farklı Maçlarda Yırtık (Rift) veya Pratik Yırtık (Rift-to-Go) kullanın (0/3)
 • Tabanca Avlamaları (Pistol Eliminations) (0/3)

7. sezon 7. hafta Battle Pass görevleri:

 • Aşama 1: Kaynar Kaplıcalar'a (Salty Springs) iniş yapmak
 • Ganimet Gölü (Loot Lake) veya Buzlu Pist'te (Frosty Flights) sandık aramak (0/7)
 • X-4 Fırtınakanat (Stormwings) uçağını yok etmek (0/1)

Fornite'da yeni haftanın çözümleri

Tüm Kefiş Karakolları'nı ziyaret etmek: Fortnite keşif karakollarını bulmak için aşağıda yer alan Expedition Outpost haritasına bakabilirsiniz. "E" ile gösterilen yerler söz konusu karakollara işaret eder.

Fortnite keşif karakolları ve haritadaki konumları
 • Farklı maçlarda Yırtık (Rift) veya Pratik Yırtık (Rift-to-Go) kullanmak: Pratik Yırtık eşyasını bulmak sadece bir şans meselesi. Fortnite'da bunun için sandıklara bakabilirsiniz. Rift ya da Yırtık bulmak için Lazy Links'in doğusu, Desert Biome ve Viking Village en iyi şansınız olacak.
 • Tabanca avlamaları: Pistol'lar gerçekten kimsenin favori silahı değiller. Ancak tabancaların yeniden tasarlanmasından bu yana artık işler biraz daha kolay oldu. Yine de kullanırken çok ses çıkardıklarını unutmamak gerek.
 • Aşama 1: Kaynar Kaplıcalar'a inmek: Daha basit olamazdı. Söyleyebileceğimiz tek şey, eğer bir Stormwing’ten (Fırtınakanat uçağından) atlarsanız bu da “iniş” olarak sayılır. Maça başlamadan bile bu hedefi bitirebilirsiniz.
 • Ganimet Gölü veya Buzlu Pist'te sandık bulmak: Bir başka görev ve o kadar da zor olmamalı. Özellikle hem Ganimet Gölü'nde hem de çevresinde birçok kaynak bulunuyor. Buraya gitmek için gerçekten iki yol var. Birincisi normal bir oyun başlatmaktır – tekli, takım ya da ikili – ve bu iki konumdan birine savaş otobüsü ile inmektir. Diğer yöntem ise Rumble Takımı kurmak ve ekibinizin iniş bölgesini seçmektir. Hangisini yaparsanız yapın o kadar uzun sürmemeli.
 • X-4 Fırtınakanat (Stormwing) yok etmek: En zor görev bu olabilir. Fırtınakanat uçağını yok etmek genellikle özel ekipmanlarla çok daha kolay bir şekilde yapılıyor.
 • Aşama 1: Tek bir maçta rakiplere zarar verme: Amaç hasar vermek olduğunda, Takım Rumble en iyi dostunuz. Aslında, Takım Rumble her zaman en iyi seçenektir. 200 hasar tam zırhlı bir rakip anlamına geliyor.

Fortnite 7. sezon 7. hafta görevleri ve çözümleri yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/rehber

Hande Taşkın tarafından

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.