Kategoriler
Ekonomi

Kriptonun geleceği Nasdaq CEO'suna göre parlak

Dünyanın en büyük teknoloji borsası New York merkezli Nasdaq'ın başkanı ve CEO'su Adena Friedman, kriptonun geleceği ile ilgili "küresel para birimi" olabileceği ifadesini kullandı. Bir LinkedIn gönderisinde, finansal şirketin şefi, kriptoların kendi sürdürülebilir geleceklerini bulmak için yeterince iyi olduklarını ifade etti. CEO Friedman bu paylaşımını Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu'ndan hemen önce yaptı. Kendisi kriptoların insanlığın geleceğinde yeri olduğunu ve onların büyük bir yaratıcılık ve marifet ürünü olduklarını söyledi.

Kriptonun geleceği parlak ve bazı düzenlemelere ihtiyaç duyuyor

Ona göre, kriptolar tarihteki her yeni icatta olduğu gibi alışılmış bir yolu takip ediyor. Bir grup öncü insan bir şeyler icat eder ve toplum bunu öğrendikten sonra bir süre oldukça heyecanlanır. Bu dönemde insanlar pazara büyük bir beklentiyle girer ve şu anki ayı piyasasında olduğu gibi daha sonra sağlıklı bir gerçeklik dönemi başlar.

Kriptonun geleceği
Kriptoların geleceği hakkında konuşan Adena Friedman, CEO'luk görevine stajyerlikten ulaştı

CEO, bundan sonra gerçekleşebilecek çoğunlukla iki klasik sonuç olduğuna inanıyor. İcat ya istikrarlı ve sürdürülebilir olmanın yolunu bulur ve ekonomiye tamamen entegre olur ya da herhangi bir şekilde geniş çevrelerce kabul görmeyi başaramaz ve sınırlanır.

Friedman'a göre, eğer kriptolar bir başarı öyküsü olacak ve dünya için gerçekten devrim niteliğinde kullanışlı bir şeye dönüşecekse, yönetim ve düzenleme tarafında daha fazla açıklığa ihtiyaçları olacak. Bununla birlikte, bu durumun merkeziyetsiz ve yönetimsiz bir para birimi icat etme düşüncesine aykırı olduğunu ve bunun gelecekteki kriptolar için bir sorun olabileceğini de itiraf ediyor.

Kriptonun geleceği
Nasdaq geçmişte kriptoların geleceği ile ilgili karışık yorumlar yapmasıyla biliniyor

CEO, kripto piyasasında daha şeffaf alternatiflere ihtiyaç olduğunu ve Nasdaq'ın bu anlamda bu şeffaflığı sağladığını belirtiyor. Friedman, birçok girişimci şirketin daha şeffaf olmasına yardımcı olan kurum içi teknolojiler sunduklarını da belirterek Nasdaq hakkında konuşma fırsatını değerlendirdi.

Nasdaq, şirketlere SMARTS Piyasa Gözetim Teknolojisi sunuyor. Tanınmış Winklevoss ikizleri tarafından yaratılan Gemini Borsası gibi şirketler, şüpheli ticari davranışları izlemek ve ABD'deki kurallar ve düzenlemeler ile uyumlu olmak için bu sistemi kullanıyor. Bu teknolojiyi kullanan bir başka şirket de kripto ve token hisse senetleri ile ilgilenen Nasdaq’ın Finansal Bilgi Borsası, FIX.

Kriptonun geleceği Nasdaq CEO'suna göre parlak yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/ekonomi/

Yazar Hande Taşkın

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.