Kategoriler
Sanat

Amazon Netflix'in rakibi ücretsiz IMDb Freedive'ı duyurdu

Amazon’un, Vudu ve Roku’nun hizmetlerine benzer şekilde, reklam destekli bir video yayın servisi üzerinde çalıştığı söyleniyordu ve şimdi hizmet resmen yayına başladı. IMDb Freedive olarak adlandırılan hizmette şu anda yaklaşık 130 film ve 29 TV’ye yer veriliyor. Amazon sürekli olarak daha fazla dizi ve film eklemeyi planladığını bildirdi.

Reklam destekli TV ve film servisi Freedive yayına başladı

IMDb CEO'su Col Needham, "Müşteriler filmleri ve TV şovlarını keşfetmek ve ne izleyeceğine karar vermek için IMDb'ye güveniyorlar." dedi. "Müşteri geri bildirimlerine dayanarak IMDb Freedive'i geliştirmeye devam edeceğiz ve yakında IMDb'nin önde gelen mobil uygulamaları da dahil olmak üzere daha yaygın olarak kullanılabilir hale getireceğiz." diyerek ekledi.

İLGİLİ:  John Wick: Chapter 3 - Parabellum benzeri filmler

Şu anda mevcut olan dizi arasında Fringe, Heroes, The Bachelor ve Gilligan's Island gibi isimler bulunmaktadır. Gösterilen filmler arasında ise Memento, Awakenings, A Few Good Men ve Monster yer alıyor. Serviste ayrıca IMDb orijinallerini de görüntüleyebilirsiniz.

Amazon, IMDb Freedive ile daha fazla reklam gelirine ulaşmayı hedefliyor. Bu durum şu anda dijital reklam alanına hâkim olan Google ve Facebook’a yetişmesine yardımcı olabilir. IMDb Freedive içeriklerini IMDb'nin web sitesinde veya herhangi bir Fire TV cihazında izleyebilirsiniz.

Netflix ve Prime Video'nun aksine IMDb Freedive ücretsiz izlenebilir

Şu anda dünyada birçok film ve dizi yayın servisi bulunuyor. Netflix bunlar arasında en büyüğü. Ancak servis içeriklerini ücretli sunuyor ve aylık abonelik modeli ile kullanılıyor. Prime Video ile durum çok farklı değil. IMDb Freedive ise reklam modeli ile çalışıyor. Bu da servisin ücretsiz şekilde kullanılmasını sağlıyor.

İLGİLİ:  Ryan Reynolds Reddit hikayesini korku filmi yapıyor

Amazon'un sahibi olduğu IMDb, yeni hizmetini Fire TV gibi Amazon ürünleri ile uyumlu yapmış. Fire TV sahipleri cihazlarından sesli komut vererek Freedive'a anında erişebiliyor. Freedive uygulama ikonu cihazın "Uygulamalar & Kanallar" sekmesinde gösteriliyor. Kullanıcıların izleyebilecekleri diğer ücretsiz diziler arasında Fringe, Heroes, The Bachelor ve Without a Trace var.

IMDb Freedive Amazon'un X-Ray teknolojisini kullanacak. Bu teknoloji IMDb tarafından sağlanan bilgiler ile kullanıcıların izledikleri dizi ve filmlerin daha fazla içine girmesini sağlayacak. IMDb yıllardır halihazırda bazı orijinal kısa dizilere, fragmanlara ve ünlülerle yaptığı röportajlara sahipti. Freedive tüm bu Hollywood etkileşimini yeni bir boyuta taşıyor. Servis henüz Türkiye'ye açılmayı bekliyor.

İLGİLİ:  Katil drone konulu filmin tanıtım videosu yayımlandı

Amazon Netflix rakibi ücretsiz IMDb Freedive'ı duyurdu yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/sanat/

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.