Kategoriler
Teknoloji

Rocket League PS4'te Xbox, Switch ve PC'ye karşı oynanacak

Sony, Rocket League için çapraz platform desteğini genişletiyor. Çapraz platform özelliği, PS4'deki Rocket League oyuncularının Xbox One, Nintendo Switch veya Steam'deki PC oyuncularına karşı oynamalarını sağlıyor. Sony, daha önce Rocket League'in çapraz platform desteğini PS4 ve PC ile sınırlamıştı. Şirket şimdi Xbox ve Switch engelini de kaldırarak PS4'deki oyunun tüm platformlara açılmasına sağladı.

Rocket League PS4'de Xbox, Switch ve PC arasında eşleşme yapacak

Rocket League geliştiricisi Psyonix, uzun bir süredir Sony'nin bu engeli kaldırmasını beklediğini açıkladı. Sony son olarak geçen sene yeni bir politika değişikliği ile Fortnite ve Rocket League'de çapraz maçlara destek vermeye başlamıştı. Politika bir kez daha güncellendi; Sony, hem Fortnite hem de Rocket League severlerin aylardır sürdürdüğü baskılara dayanamadı.

İLGİLİ:  Apex Legends CE-34878-0 PS4 mavi ekran hatası ve çözümü
Rocket League PS4'de Xbox, Switch ve PC oyuncuları ile oynanabilecek
Böylece tüm konsol oyuncuları tek çatı altında toplanmış oldu

Roket League geliştiricisi Psyonix, çapraz eşleşmeyi varsayılan olarak açık hale getiriyor. Yayımlanacak bir güncelleme ile ayrıca farklı platformlardan oyuncuların grup kurmasına izin verilecek. Oyuncular, güncellemeye kadar arkadaşlarıyla oynamak için özel maçlar oluşturabilecek. Diğer taraftan, eşleşmeler PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC arasında rastgele şekilde yapılacak.

Psyonix ayrıca, Sony'ye baskı yapmaya devam ederek fikrini değiştirmesini sağladıkları için oyunculara teşekkür etti. RL çıkış yaptığı günden bu yana Steam'in en çok oynanan oyunları arasında yer alıyor. Çok oyunculu merkezli bir oynanışa sahip olan Rocket League'de öğrenme eğrisi oldukça yüksek. Bu da oynanışa alışmanın ve araçlara hakim olmanın uzun bir deneyim gerektirdiği anlamına geliyor.

İLGİLİ:  Nintendo 130 yaşında: Hikayesi, başardıkları ve değeri
Rocket League PS4'te Xbox, Switch ve PC'ye karşı oynanacak
Steam'in en çok oynanan oyunları arasında yer alıyor

Bu zamana kadar çok sayıda RL turnuvası düzenlendi. Twitch.tv özellikle bu turnuvaların yoğun şekilde takip edildiği kanal oldu. Son güncelleme ile geliştiriciler yeni bir "Tournament" sistemini hayata geçirdiler. Bu sistemle dileyen herkes kendi turnuvasını kendi özel kuralları ile başlatabiliyor. Turnuva herkese açık yapıldığında 128 takıma kadar katılım gerçekleştirilebiliyor. Turnuva kurucusunun, topun büyüklüğü minimum katılım seviyesi, maç haritası ve oyun modu gibi seçenekleri belirlemesi mümkün.

Rocket League PS4'de Xbox, Switch ve PC oyuncuları ile oynanabiliyor yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/teknoloji/

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.