Kategoriler
Teknoloji

Samsung'un süper ultra geniş oyun monitörü ortaya çıktı

Samsung'un süper ultra geniş oyun monitörü ilk kez ortaya çıktı. Güçlü bir masaüstü bilgisayara sahip olmak en az monitörler kadar önemli. Monitörler günümüzde video düzenleme, çizim veya oyun gibi alanlar için birbirinden farklı özelliklerle donatılıyor. Oyun alanında ise geniş ekranlar bir süredir dikkat çeken seçenekler arasında.

Samsung'dan süper ultra geniş oyun monitörü

Monitörleri her ne kadar takdir etsek de, onlarla ilgili teknoloji haberleri yazmak her zaman en heyecan verici şey olmayabiliyor. Dikdörtgen bir ekranın nasıl daha fazla pikselle donatıldığını anlatmanın yalnızca sınırlı sayıda yolu bulunuyor. Bu nedenle genellikle CES gibi gösterilerde tanıtılan daha çılgın monitörler, gerçek dünyada aslında bu kadar pratik olmuyor. Bu anlamda, Samsung’un CES 2019 fuarında “dünyanın ilk yüksek çözünürlüklü, süper ultra geniş oyun monitörünü” göreceğiz.

oyun monitörü
Samsung CRG9'da C "çılgın" için kullanılıyor

Samsung CRG9 çılgın şekilde muhteşem görünen bir oyun monitörü. 49 inç ekran boyutu, 5120 x 1440 çözünürlük ve 32:9 en boy oranıyla temelde iki QHD 27 inç monitörün birleşiminden oluşuyor. Monitör çoklu görevler için biçilmiş bir kaftan. Bu nedenle, eğer oyun monitörün tamamını kaplayamazsa, canlı yayın veya başka yazılımlar için ekranın kalan kısmını kullanabiliyorsunuz. Samsung CRG9 tek HDMI bağlantı noktasına ve iki Display Port yuvasına sahip. “Picture-by-Picture” özelliği ekranda iki video kaynağını aynı anda görüntülemenizi sağlıyor.

İLGİLİ:  Kendi kendine şarj olan kalp pili icat edildi

CRG9 yalnızca boyutuyla değil özellikleriyle de sağlam bir monitör. 120 Hz yenileme hızına, 4 ms yanıt süresine ve oyun performansını optimize etmek için AMD Radeon FreeSync 2 HDR desteğine sahip. 1.000 parlaklık ve “Quantum nokta teknolojisi” görünürlüğü iyileştiriyor. Monitör farklı ayak seçenekleri ile geliyor.

Samsung'un süper ultra geniş oyuncu monitörü ortaya çıktı
Space Monitor masada yer açmak isteyenler için kullanışlılık sunuyor

Samsung'un CES 2019'da göstereceği başka monitörler de var. UR59C “içerik üretenler için tasarlanan” 32 inç kavisli bir 4K monitör. Bu arada birden fazla boyut ve çözünürlük seçeneği bulunan Space Monitor ise masa ile duvar arasına yerleştirilen özel bir ayaklık ile geliyor. Bu ayaklık ile monitörü kullanırken yerden tasarruf edilmesi sağlanıyor. UR59C ve Space Monitor şimdi ön sipariş verilebiliyor. CRG9 ise CES 2019'dan sonra satışa sunulacak.

İLGİLİ:  Tesla kendiliğinden patlayan Model S için güncelleme yayımladı

Samsung'un süper ultra geniş oyun monitörü ile ilgili hazırladığımız yazı burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/teknoloji/

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.