Kategoriler
Sanat

Super Smash Bros. Ultimate DLC karakterleri merak uyandırıyor

Super Smash Bros. Ultimate resmi olarak tüm zamanların en beğenilen Nintendo Switch oyunları arasına adını yazdırmış bulunuyor. Super Smash Bros. Ultimate içerisinde çok sayıda karaktere sahip ve her geçen gün bunlara bir yenisi ekleniyor. Nintendo Switch için yayımlanan Doom oyundan, Persona 5'ın baş karakteri Joker'a kadar liste hiç olmadığı kadar geniş. Oyunun DLC'leri de bu anlamda büyük bir heyecanla bekleniyor. İşte SSBU için çıkacak DLC'ler.

Super Smash Bros. Ultimate DLC karakterleri merak uyandırıyor

Oyun tamamlanmış ve çıkış yapmış olmasına rağmen Nintendo, yapıma olan desteğini kesmiyor. Zira Super Smash Bros. Ultimate macerası henüz yeni başlıyor. Oyun için şimdiye kadar birçok karakter yayınlandı ve iddialar çok daha fazlasının yolda olduğunu gösteriyor. Nintendo son olarak Joker'in tanıtım videosunu paylaştı. Çıkacak karakterlerin yanı sıra bir de DLC'ler söz konusu. İnternette bunlarla ilgili birçok spekülasyon yapılmakta.

İLGİLİ:  Breaking Bad devam filmi El Camino'nun fragmanı ve çıkış tarihi

Ultimate için yayınlanak ilk DLC'ler hakkında halihazırda bilgi sahibiyiz. Ücretsiz Piranha Plant ile Challenger Pack 1 bunlardan biri olacak. Challenger Pack 1 beraberinde Persona 5 karakteri Joker'i getirecek. Aynı zamanda satılan The Fighters Pass ise dört diğer Challanger paketine daha erişim sunacak. Persona 5 henüz Nintendo Switch için çıkmadığı için Joker karakteri oldukça sürpriz bulundu. İddialar diğer karakterlerin de üçüncü parti olabileceği yönünde.

En son söylentiler kesinlikle bu ihtimale uyuyor. Oyun ilk piyasaya çıktığında veri madencileri yaklaşan karakterlerin varlığına işaret edebilecek dosyaları taradı. Geçmişte, bu dosyalar genellikle henüz bitmemiş karakterlerden geliyordu. Bununla birlikte, Smash Wii U / 3DS güncellendiğinde, gelecek olan DLC karakterlerinin verileri elde edildi. Böylece henüz yayımlanmamış Ryu (Street Fighter) ile oynanabiliyordu.

İLGİLİ:  En iyi Nintendo Switch oyunları
Super Smash Bros. Ultimate DLC'leri heyecan uyandırıyor
İkonik oyun karakteri Ryu Hayabusa yapıma gelebilir

Dragon Quest'ten Brave eklenecek isimler arasında

Yeni söylentilere göre, veri madencileri Ultimate'de “Jack” ve “Packu” olarak adlandırılan karakterlere ait dosyalar buldular. “Jack”in Persona'daki Jack Frost nedeniyle Joker ve “Packu”nun ise Piranha Plant olduğu düşünülüyor. Ayrıca birçoğunun Dragon Quest kahramanı olduğuna inandığı “Brave” adında bir dosya daha var. Smash Bros., yeteri kadar anime JRPG kılıç ustasına sahip ancak Dragon Quest Japonya'da kesinlikle çok büyük bir seri ve Dragon Quest XI bu anlamda 2019'da Switch'e çıkış yapacak.

Super Smash Bros. Ultimate DLC karakterleri merak uyandırıyor
Snake geçtiğimiz yıl haziran ayında Smash Bros.'a katıldı

Super Smash Bros. Ultimate için çıkacak diğer DLC karakterlerine dair söylentiler ise şöyle: Ninja Gaiden'dan Ryu Hayabusa, Minecraft'tan Steve ve Doom'dan Doomguy. Bu karakterlerin oyuna katılması Ninja Gaiden serisinin 30. yıl dönümü, Minecraft: Dungeons ve Doom: Eternal için tanıtım niteliği taşıyabilir. Bayonetta ve Snake gibi şiddet içerikli karakterleri Switch'de görmek oldukça ilginç olacak. Doom ise diğer Nintendo yapımları kadar meşhur bir klasik.

İLGİLİ:  Bob Ross'un saklanan tabloları ilk kez sergilenecek

Söylentiler arasında Minecraft'taki Steve karakterinin Microsoft'un diğer yapımlarından karakterlerin dış görünümüne sahip olabileceği var. Örneğin, Steve'in Halo'daki Master Chief veya Banjo-Kazooie olması bunlar arasında. Master Chief'i Smash Bros.'da görmek heyecan verici olabilir. Elbette Ninja Gaiden'ın da ne kadar önemli bir 2D NES aksiyon oyunu olduğunu da unutmamak gerek.

Super Smash Bros. Ultimate DLC'leri ve karakterlerinden bahsettiğimiz bu yazının sonuna geldik. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/sanat/

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.