Kategoriler
Donanım & Yazılım

Xbox Game Pass aboneliği nasıl iptal edilir?

Xbox Game Pass aboneliğini iptal etmekten bahsedelim. Oyun servisi abonelikleri son zamanların yükselen trendleri arasında yer alıyor. Microsoft’un sunduğu Xbox Game Pass, PC ve Xbox oyuncularının yararlanabildiği popüler seçeneklerden arasında. Abonelik, aylık 59 lira fiyata sahip. Beraberinde 100'den fazla Xbox One, PC ve Xbox 360 oyunundan oluşan ve sürekli olarak yenilenen bir kütüphane ile geliyor.

Xbox Game Pass'i iptal etmek oldukça kolay

Bu abonelik sisteminin sizin için uygun olmadığına karar verdiyseniz aboneliğinizi hızlıca iptal edebilirsiniz. Sorun şu ki, aboneliği artık doğrudan Xbox One'ınızdan iptal edemiyorsunuz. Ancak merak etmeyin Xbox Game Pass'i iptal etmek hala oldukça pratik. İşte nasıl yapıldığı.

İLGİLİ:  Windows 10'un Merhaba ekranında takılı kalması ve çözümü
Xbox Game Pass nasıl iptal edilir?
Servis eski ve yeni birçok farklı oyunla geliyor.

Daha önceleri aboneliği Xbox One üzerinden iptal etmek mümkündü ancak yöntem artık mevcut değil. Xbox Game Pass'i iptal etmek için bir PC, Mac veya akıllı telefon ile aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor:

  • PC, Mac veya akıllı telefonunuzdan microsoft.com/services adresine gidin.
  • Xbox ID'nizle ilişkili Microsoft hesabınızda oturum açın.
  • "Xbox Game Pass" başlığının altındaki Yönet'e tıklayın.
  • "Otomatik yenilemeyi kapat"ı seçin.
  • Kararınızı onaylamak için "İptal işlemini onayla"ya tıklayın.
Otomatik yenileme kapatıldıktan sonra süre dolana dek servisteki oyunları oynamaya devam edebilirsiniz.

Fikrinizi değiştirirseniz, servise yeniden abone olmak için Microsoft Mağazası'nda “Xbox Game Pass” araması yapıp ekrandaki talimatları izlemeniz yeterli. İyi haber şu ki Microsoft oyun kayıt dosyalarınızın bir kopyasını daima bulutta saklı tutuyor. Bu sayede aboneliğinizi iptal ettikten sonra bile oynadığınız oyunlardaki ilerlemeniz kaybolmuyor.

İLGİLİ:  1000 TL fiyatlı Astro kontrolcüsü ile tanışın

Abonelikten çıktıktan sonra kalan süreniz dahilinde oyun kütüphanesine ücretsiz erişmeye devam edebileceksiniz. Ancak kalan süre dolduktan sonra kütüphanedeki 100'den fazla oyunun hiçbirini artık oynayamayacaksınız.

Xbox Game Pass pahalı mı?

Servis her ay farklı oyun oynamak isteyenler için aslında oldukça hesaplıdır. Özellikle hikaye bazlı oyunlar oynamak ve her birini bir ay ya da daha kısa sürede bitirmek için uygun. Ardından hızlıca yeni bir tanesine atlayabilirsiniz. Ancak sürekli olarak aynı oyunu oynamayı düşünüyorsanız o halde bu hizmet sizin için ideal olmayabilir. Servis 14 günlük deneme süresi ile geliyor.

İLGİLİ:  Otomatik ekran görüntüsü alma programı

Deneme süresi servise ilk kez abone olunduğunda başlıyor. Abonelik 14 günden önce iptal edilirse hesabınızdan herhangi bir ücret alınmıyor. Microsoft bir süredir Xbox Game Pass'i ilk ay için 1 TL ücretle erişime açtı. Bu süre zarfında oyuncular Forza Horizan ve Sea of Thieves gibi dev yapımları test etme imkanı bulabiliyor. Servis Xbox'ın yanı sıra PC'den de oynanabilen birçok oyuna sahip.

Xbox Game Pass nasıl iptal edilir yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/rehber

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.