Kategoriler
Rehber

Apex Legends Bangalore rehberi: İpuçları ve yetenekleri

Bangalore, en yeni Apex Legends oyuncularının bile hemen ısındığı oldukça etkileyici bir Legend'tır. Diğer FPS oyunlarından gelenler için Bangalore muhtemelen alışması en kolay seçenek durumunda. Ancak bu kendisinin birçoklarının gözünde en iyi Apex karakteri olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bangalore rehberimiz karakterin tüm detaylarını ele alıyor.

Bangalore: Yetenekleri, güçlü ve zayıf yönleri

apex legends bangalore
Bangalore ile kalkanınızı yenilerken Smoke Launcher kullanabilirsiniz

Bangalore (Shroud ve Ninja gibi) yüksek seviyedeki oyuncuların favori Legend'ı durumunda. Çünkü yetenekleri sahip olduğu özelliklerle mükemmel şekilde uyum sağlıyor. Ayrıca ekip arkadaşlarının yetenekleriyle de sinerji sunuyor. Apex Legends Bangalore rehberimiz oyunun Lifeline'dan sonra en çok oynanan karakterinde ustalaşmanıza yardımcı olacak.

Diğer Apex Legends rehberleri:

BloodhoundGibraltarLifelinePathfinder
WraithOctaneCausticMirage

Bangalore yetenekleri

Bangalore
Legendary Digital Threat eklentisi sisin içindeki rakipleri görmenizi sağlar

Passive: Double Time – küçük ancak oldukça yararlı bir yetenektir. Bangalore'un mermilerden kaçarken Usain Bolt'a dönüşmesini sağlar. Güvenli bölgeye girmeye çalışan Bangalore'a ateş ettiğinizde aslında ona yardım etmiş olursunuz.

Tactical: Smoke Launcher – tüm Apex Legends'taki muhtemelen en faydalı özelliklerden biridir. Konumunuzu düşmanlardan gizlemek için mükemmeldir. Art arda iki kez kullanabilirsiniz. En çok, yerdeki takım arkadaşlarınızı kaldırırken işe yarar. Her sis 30 saniyede yenilenir.

Ultimate: Rolling Thunder – Gibraltar'ın Ultimate'ine benzer şekilde, düşmanların üzerine bomba yağdırmanızı sağlar. Ekibiniz geri çekilmeye çalıştığında veya rakibi saklandıkları yerden çıkarmak istediğinizde çok kullanışlıdır. 4 dakika 30 saniyede yenilenir.

Bangalore en iyi nasıl oynanır?

bangalore apex
Rakibe attığınız sisin içine girmek yerine etrafından dolanmayı deneyin

Bangalore, Apex Legends'ta agresif oynamayı sevenlere hitap ediyor. Birçok durumda takımınızı sırtlamanız ve yeteneklerinizle yolu açmanız gerekecek. Zira diğer tüm Legend'lardan farklı olarak, Bangalore en zorlu durumlardan bile kaçabilmesini sağlayan özelliklere sahip. Vurulduğunda hızının artması ve üst üste iki kez sis bombası kullanabilmesi toparlanması için ihtiyacınız olan her şeyi size sunuyor. Birçok Bangalore, tüm düşman takımını tek başına alabilir. Savaş alanından topuklamak konusunda ise Mirage ve Wraith'ten bile iyidir.

Bloodhound ile iyi bir sinerjiye sahiptir ancak benzer şekilde Bloodhound ve Gibraltar'a karşı oynadığında yetenekleri zayıf kalır.

Bangalore, Caustic ve Bloodhound rüya takımıdır. Her iki Legend da Bangalore'un sis bombasıyla sinerjiye sahiptir. Bloodhound sisin ardındaki rakipleri görebilir. Caustic ise sisin içerisine bıraktığı tuzaklarla rakibe zor anlar yaşatır. Bundan daha pratik olan şey ise Digital Threat kullanmaktır. SMG ve Shotgun'a takılan Digital Threat ile nişan aldığınızda sisin içindeki düşmanları görebilirsiniz. Bu güçlü eklentinin bir noktada nerf'leneceği düşünülüyor.

Yetenekleri ve oynanış stili nedeniyle Bangalore'un en iyi silahları arasında G7 Scout, Flatline, Devotion, ve Peacekeeper bulunuyor.

Bangalore ile sürekli hareket halinde olmalısınız. Double Time yeteneği vurulduğunuzda çok hızlı bir şekilde yer değiştirmenizi sağlar. Bu da rakiple çarpışırken hedef alınmayı zorlaştırır. Her zaman hızlıca geri çekilerek sağlık ve zırh yenileyebilirsiniz. Ultimate ise genellikle son çare butonudur. Oldukça yavaş çalıştığından düşmanlar çoğunlukla bombalardan kaçabilir. Genelde düşmana fazla hasar vermediğini fark edeceksiniz. Daha çok düşen rakiplerin işini bitirmeye ve saklanan oyuncuları yuvalarından çıkarmaya yarar.

Bangalore'un olumsuz yönleri

Yine de olumsuz yanları bulunmuyor değil. Bunların en başında Ultimate yeteneğinin kendi takım arkadaşlarına hasar vermesi geliyor. Oldukça geniş bir alana etki eden Ultimate, dikkatli kullanılmadığında ekibinizin aleyhine çalışacaktır. Çok önemli olmamakla birlikte, ikincisi ise pasif yeteneği ile ilgili. Yeteneğinin çalışması için merminin ateşlendiği anda koşar durumda olmanız gerekiyor. Aksi halde aktifleşmiyor. Bunun dışında açıkçası bahsetmeye değer herhangi başka bir olumsuz yönü bulunmuyor.

Bangalore genel olarak Apex Legends'ın en çok yönlü karakterlerinden biri. Eğer yeteneklerini doğru anlarda kullanmayı öğrenirseniz elinizde bir canavara dönüşecektir.


Bangalore skin'leri

Bangalore için sunulan Legendary ve Epic Skin'ler:

Bangalore duvar kağıtları

Bangalore wallpaper'ları ile masaüstünüzü ve telefonunuzu süsleyebilirsiniz. Resimleri 1920×1080 pikselde görüntülemek için üzerlerine tıklayın.

Bangalore seslendirmeni

Bangalore karakteri Erica Luttrell tarafından seslendirilmektedir.

Bangalore'un hikayesi

EA.com'dan alınan resmi alıntıya göre karakterin arka plan hikayesi:

Gerçek adıUnvanıYaşı
Anita WilliamsProfessional Soldier35

Name the weapon–I'll still beat you.

”Professional Soldier. Born into a military family where she, her parents, and her four older brothers all served in the IMC Armed Forces, Bangalore has been an exceptional soldier since she was young. She was top of her class at the IMC Military Academy and the only cadet who could take apart a Peacekeeper, equip it with a Precision Choke hop-up, and put it back together in under twenty seconds – blindfolded.Three years ago, Anita and her brother Jackson were ordered to retrieve a mercenary fleet from the Outlands to aid in the IMC’s fight against the Militia. However, their unit lost contact with IMC HQ and were ambushed on arrival. The squad scattered, but Jackson stayed behind to give his sister time to escape. Alone and with no way home, Anita put her training, extensive weapon knowledge, and competitive spirit to work by joining the Apex Games. Now, she fights to raise money for passage back to the IMC home base, where she hopes to reunite with what remains of her family.

Apex Legends: Bangalore rehberi yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/rehber

Yazar Hande Taşkın

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.