Apex Legends Lifeline rehberi: İpuçları ve yetenekleri

Yayım tarihi Rehber olarak sınıflandırılmış

Lifeline tartışmasız şekilde Apex Legends’ın en iyi karakterlerinden biridir. Yeni oyuncular için kullanması kolaydır ancak yüksek seviye oyuncular tarafından da sıkça tercih edilir. İyileştirme yetenekleri ve oyunun en iyi Ultimate'i onu her takımın vazgeçilmez üyesi yapar. Lifeline rehberinde sizlere bu karakterin püf noktalarını açıkladık.

Lifeline: Yetenekleri, güçlü ve zayıf yönleri

lifeline apex legends
Lifeline'ın pasif yeteneği Legendary Backpack'in %50 hızlı sağlık doldurma özelliği ile birleşir

Apex Legends'ta her karakteri oynaması birbirinden oldukça farklıdır. O nedenle bir Legend'a alışmak diğerinden daha uzun zaman alabilir. Lifeline'ın potansiyelini tam anlamıyla açığa çıkarmak için şimdi bilmeniz gerekenleri sıralayalım.

Diğer Apex Legends rehberleri:

BloodhoundGibraltarOctanePathfinder
WraithBangaloreCausticMirage

Lifeline yetenekleri

combat medic lifeline
Combat Medic kalkanını rakiple aranıza yerleştirdiğinizden emin olun

Passive: Combat Medic – Lifeline'ın müttefiklerini %25 daha hızlı kaldırmasını sağlar. Takımınızdan birini kaldırmaya çalıştığınızda Lifeline takım arkadaşının önüne bir koruma kalkanı yerleştirir. Tüm sağlık yenileme eşyaları daha hızlı çalışır.

Tactical: D.O.C Heal Drone – küçük bir drone yakındaki herkesin sağlığını 20 saniye boyunca iyileştirir. Sizi takip etmediği için tek bir noktada oturup beklemeniz gerekir. Drone düşman oyuncuların da sağlığını yeniler. 60 saniye dolum süresine sahiptir.

Ultimate: Care Package – içinden Epic veya Legendary eşyalar çıkan bir kapsül indirir. Kullandığınızda haritadaki konumunuz herkesçe görülür. Hiçbir zaman Legendary silahlar vermez. Yere inmesi 15 saniye sürer ve 6 dakika dolum süresine sahiptir. Altında olan düşmanları öldürür.

Lifeline en iyi nasıl oynanır?

Lifeline care package apex legends
Care Package'dan düşen eşyalar Legendary kalite silah eklentileri olabilir

Lifeline ile ilgili bilinmesi gereken ilk şey, kendisinin bir destek karakteri olduğunu unutmamaktadır. Bu yüzden takımından önde çarpışmasını sağlayacak özelliklere ve donanımlara sahip değildir. Örneğin, Wraith veya Mirage gibi bir rakibe karşı koyabilecek hiçbir yeteneği yoktur. Bu nedenle takım arkadaşlarınızın yanında ve mümkünse gerisinde bulunduğunuzda daha etkili bir karakter haline gelir.

Oynanış stili ve yetenekleri nedeniyle Lifeline'ın en iyi silahları arasında Prowler, Flatline ve R-301 bulunuyor.

Küçük bir karakter olması kendisini Wraith'e benzer şekilde vurulması zor hale getirir. Oyundaki her Legend aynı hıza sahip olsa da Lifeline'ın bazı animasyonlarının daha seri olduğu söylenebilir. Örneğin zıplama animasyonu gibi. Bu da kendisini oldukça hareketli bir karakter yapar.

Lifeline, Gibraltar ve Bloodhound ile çok iyi uyum sağlar ancak Wraith'e karşı oldukça zayıftır.

Ultimate Accelerant oyunda en çok Lifeline'ın işine yarar ve bu nedenle takım arkadaşlarınızın sık sık sizi bu eşyadan haberdar ettiğini göreceksiniz. Bu eşyalar Ultimate yeteneğinizin dolum oranını %20 artırır. Ultimate dolduğunda indirdiğiniz Care Package ile tüm takımınızın daha iyi teçhizatlara sahip olmasını sağlarsınız.

Care Package ile Supply Drop arasında önemli bir fark olduğunu unutmayın. Lifeline'ın kapsülü yalnızca zırh gibi defansif eşyalar içerir ve tepesinde mavi bir şeritle gelir. Haritanın herhangi bir yerine rastgele şekilde düşen Supply Drop ise Kraber ve Mastiff gibi Legendary silahlar sunar ve tepesinde kırmızı bir şeritle gelir. Ayrıca Lifeline kendisini kaldıramaz. Diğer oyuncular gibi bunun için Legendary Knockdown Shield kullanması gerekir.

Lifeline'ın olumsuz yönleri

Bangalore, Gibraltar, Pathfinder ve Wraith'in aksine açık alanda yakalanan bir Lifeline'nın kurtulma şansı neredeyse yoktur. D.O.C Heal Drone kullanışlı görünse de çok yavaş sağlık doldurur (5 HP/sn) ve alanı oldukça kısadır. En iyi kullanım alanı savaştan sonra toparlanmaya çalışan takımınızı medkit ve şırınga harcamaktan kurtarmasıdır. Drone o nedenle yalnızca oyunun başında, sınırlı sayıda eşyaya sahip olunduğunda önem kazanır. Oyun ilerledikçe fazla bir değer taşımaz. Diğer taraftan, Care Package kullanışlı eşyalar veriyor olsa da rakip oyuncuların konumunuzu görmesine neden olur ve ekibinize dezavantaj sağlar.


Lifeline skin'leri

Lifeline'ın Legendary ve Epic kozmetik skin'leri:

Lifeline duvar kağıtları

Lifeline wallpaper'ları ile masaüstünüzü ve telefonunuzu süsleyebilirsiniz. Resimleri 1920 x 1080 pikselde görüntülemek için üzerlerine tıklayın.

Lifeline seslendirmeni

Lifeline karakteri Mela Lee tarafından seslendirilmektedir.

Lifeline'ın hikayesi

EA.com'dan alınan resmi alıntıya göre karakterin arka plan hikayesi:

Gerçek adıUnvanıYaşı
Ajay CheCombat Medic24

“Ajay Che, aka Lifeline, isn’t someone you would expect to find in the Apex Games. Once the child of wealthy war profiteers, she left home when she learned of the damage her family had caused and enlisted in the Frontier Corps, a humanitarian organization that aids Frontier communities in need. She’s since devoted her life to helping others and joined the Apex Games to fund the Frontier Corps with her winnings.
Since no one in the Games is innocent — they all know what they signed up for — and every one of her victories means help for those in need, Lifeline has no problem engaging in the popular bloodsport. Or so she tells herself. She may seem sarcastic and callous, but deep down she wants to help people and make the world a better place. If that means taking a few people down in the process, so be it.”

Apex Legends: Lifeline rehberi yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/rehber

Hande Taşkın tarafından

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.