Apex Legends Mirage rehberi: İpuçları ve yetenekleri

Yayım tarihi Rehber olarak sınıflandırılmış

Mirage, Apex'in Tracer'ıdır. Yalnızca büyüleyici bir İngiliz aksanına sahip değildir. Ekip çalışmasına fazla odaklanmadan yüksek kill oranlarına ulaşmak isteyenler için uygun bir Apex Legends karakteridir. Yeteneklerinin ekip üyeleriyle neredeyse hiçbir sinerjisi bulunmadığından en azından ana oynanış stili böyledir.

Mirage: Yetenekleri, güçlü ve zayıf yönleri

mirage apex
Thermite Grenade'in alevinden geçen decoy size düşmanın yerini gösterir

Mirage, Apex Legends'ın ücretli karakterlerinden biri. Apex Coin kullanılarak (750 adet, 10 dolar) satın alınabiliyor. Aynı zamanda seviye atlayarak elde edilen Legend Token'lar ile açılabiliyor. Ancak bunun için bir miktar grind'a ihtiyacınız var. 12.000 Legend Token'ı ortalama 17 saat oyun süresiyle elde edebilirsiniz. Mirage’ı hızlıca açmanın en kolay yolu beraberinde Caustic’i de satın almanızı sağlayan Starter Pack ve Founder's Pack almaktır.

Diğer Apex Legends rehberleri:

BloodhoundGibraltarLifelinePathfinder
WraithBangaloreCausticOctane

Mirage yetenekleri

mirage apex legends
Özellik Mirage'i yarı görünmez yapar ve her zaman decoy'ların ortasında doğar

Passive: Encore! – deneyimsiz oyuncuları 'bamboozle' etmeye yarayan bir özelliktir. Düştüğünüzde tam olarak size benzeyen bir decoy çıkartır ve siz alandan uzaklaşırken rakibin dikkatini kendine çeker. Ancak çoğu oyuncu bu numarayı yemez ve genel olarak zayıf bir pasiftir.

Tactical: Psyche Out – genellikle her zaman işe yarayan bu yetenek düşman oyuncuları şaşırtmak için kullanılır. Gönderilen holografik decoy'a ateş eden düşmanların konumu açığa çıkar. Decoy diğer nesnelerle etkileşime girebilir. Takım arkadaşınızı canlandırmadan önce Beacon'a göndererek etrafı kontrol edebilirsiniz. Kayar pozisyondayken veya eğilirken kullandığınızda sizi taklit eder. 15 saniye dolum süresi vardır.

Ultimate: Vanishing Act – sıkışmış hissettiğinizde kullanabileceğiniz Apex'in en sıra dışı Ultimate'idir. Aktive edildiğinde sizi arkanızda bir noktaya yerleştirir. Ortaya çıkan decoy'ların her zaman tam ortasında olursunuz. O nedenle tecrübeli rakipler nereye hedef alacaklarını bilirler. Yarı görünmezken 3'e basarak silahı arkanıza alabilir ve hızlı hareket edebilirsiniz. 150 saniye dolum süresi vardır.

Mirage en iyi nasıl oynanır?

Decoy'ları kullanarak Caustic tuzaklarını aktive edebilirsiniz (eğer alt kısımlarına hedef alamıyorsanız kullanışlıdır)

Yetenekleri doğru kullanıldığında oldukça tehlikeli (ve sinir bozucu) bir karakterdir. Tactical yeteneği oldukça kısa sürede dolduğundan hazır oldukça kullanmaya çalışın ve rakibi şaşırtarak çarpışmalarda avantaj kazanın. Özellikle geri çekilip kalkan veya sağlık yenilerken kullanışlı olmaktadır. Mirage atlayış sırasında veya havadayken iki decoy çıkartabilir. Bu da oyuncuların normalde olduğundan daha fazla düşmanla karşı karşıya kalacağını düşünmesini sağlar. Onları sizle aynı bölgeye inmekten caydırır.

Oynanış stili ve yetenekleri nedeniyle Mirage'in en iyi silahları arasında Flatline, Peacekeper ve R-301 bulunuyor.

Decoy'u her zaman gitmek istediğiniz yönün zıttı yönde gönderin. Bu sayede hem rakiplerinizi oyalayarak zaman kazanabilir hem de onları gafil avlayabilirsiniz. Avlamaya gelmişken, oynanış stili ve yetenekleri nedeniyle

Lifeline ile oynamak Mirage'in yeteneklerini güçlendirir. Diğer yandan Mirage, Bloodhound'a karşı daha zayıftır.

Decoy aynı zamanda haritayı keşfetmek için de iyi bir araçtır: Eğer decoy'u düz bir rotada tutabilirseniz, oldukça uzun bir mesafe gidebilir. Decoy vurulduğunda düşman oyuncuları geçici olarak gösterir. Bu sayede rakiplerinizin nerede olabileceği konusunda önceden bilgi sahibi olursunuz. Decoy'a ateş edildiginde tepesinde bir hasar numarası çıkmaz. Yine de birçok oyuncu bir saniyeden uzun süre ateş etmeye devam eder. Bundan yararlanabilirsiniz.

Apex Legends: Silahların Spray desenleri (Pattern)Apex Legends ipuçları ve püf noktaları

Mirage'in olumsuz yönleri

Mirage, sıra dışı bir karakterdir. Çünkü diğer tüm Legend'lara kıyasla takım çalışmasını teşvik eden yetenekleri yoktur. Rakibi şaşırtma becerisi çarpışma sırasında yardım edebilir ancak Bangalore veya Gibraltar'ın aksine onu gerçek bir takım oyuncusu yapacak özelliklere sahip değildir.

Bu nedenle Mirage en iyi scout (izci) rolünde oynanır. Ekipte en ön hatta yer alır ve takım arkadaşlarını kendilerini neyin beklediğinden haberdar eder. Tam kadro bir düşman ekibiyle karşılaşılsa bile Ultimate yeteneği geriye dönmesi için yeterli zamanı sunabilir. Mirage oyuncuları genelde bu şekilde oynama eğilimindedir.


Mirage skin'leri

Mirage'in Legendary ve Epic kozmetik skin'leri:

Mirage duvar kağıtları

Mirage wallpaper'ları ile masaüstünüzü ve telefonunuzu süsleyebilirsiniz. Resimleri 1920 x 1080 pikselde görüntülemek için üzerlerine tıklayın.

Mirage seslendirmeni

Mirage karakteri Roger Craig Smith tarafından seslendirilmektedir.

Mirage hikayesi

EA.com'dan alınan resmi alıntıya göre karakterin arka plan hikayesi:

Gerçek adıUnvanıYaşı
Elliott WittHolographic Trickster30

“I don't take myself too seriously. I don't take myself anywhere. I need to get out more.”

Mirage is the kind of guy who likes to stand out. The youngest of four brothers, he perfected the art of fooling around to get attention. The one thing he took seriously was Holo-Pilot technology: introduced to the illusion-creating tech by his engineer mother, he poured over the mechanisms and learned all he could about them. Even when his brothers went MIA during the Frontier War, Mirage and his mother continued to develop holo devices, and the work brought them closer. While working as a bartender to make ends meet, Mirage heard amazing stories from his patrons about the Apex Games and the wealth and glory that came with victory. As good as both of those sounded, he knew he couldn’t risk leaving his mother childless – until she gave him a set of customized holo devices and told him to follow his dream. Mirage is now the life of the Apex Games, outwitting opponents and charming audiences across the Outlands.

Apex Legends: Mirage rehberi yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/rehber

Hande Taşkın tarafından

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.