Kategoriler
Rehber

Apex Legends nasıl indirilir? (PC/Xbox One/PS4)

Apex Legends nasıl indirilir? Apex Legends geçtiğimiz haftalarda çıkış yaptı ve Titanfall'un popüler evreninde geçen Battle Royale oyunu bir süredir özellikle Twitch'i kontrolü altına almış durumda. Ancak aynı Titan'ları Apex'te görmeyi beklemeyin. Zira karşımızda oldukça dengeli bir yapım var. Merak edilen konulardan biri de oyunun nasıl indirildiği. Rehberimizde PC/Xbox One/PS4 platformları için bu konuyu ele aldık.

Apex Legends nasıl indirilir? (PC/Xbox One/PS4)

Apex Legends nasıl indirilir
Apex Legends PC'de ücretsizken diğer platformlarda (PS4, Xbox) aylık abonelik ile oynanıyor

Apex Legends'ı indirmek ortalama bir Steam oyuncusunun düşündüğünden daha zor olabilir. Zira oyun Steam'de listelenmiyor. Onun yerine EA'in Origin arayüzünü kullanmanız gerek. Apex'i indirmek için önce Origin uygulamasını sisteme yüklüyoruz. Şimdi Apex Legends'ın nasıl yüklendiğini her platformda ayrı ayrı açıklayalım.

Diğer Apex Legends rehberlerimiz:

Apex Legends'ı PC'ye indirmek

Oyunu tüm platformlarda oynamakta özgürsünüz. Yani giriş yapmada hiçbir engel yok. Ancak PC'de oynamak istiyorsanız, önce EA'in Origin mağaza istemcisini kurmak zorundasınız. Apex Legends'ın boyutu PC'de 12 GB ancak yüklemek için 22 GB alana ihtiyacınız var. Apex Legends PC'ye nasıl indirilir görelim:

 1. Origin istemcisi PC'nizde yüklü değilse indirme sayfasına giderek indirin ve kurulum talimatlarını izleyin (https://www.origin.com/irl/en-us/store/download)
 2. Origin'i yükledikten sonra başlatın ve ardından arama kutusuna Apex Legends yazın.
 3. Oyunu bulduğunuzda üzerine tıklayın ve oyunun mağaza sayfasına yönlendirileceksiniz.
 4. Mağaza sayfasında "Download and Install" seçeneğini seçin.

Apex Legends'ı PS4'e indirmek

Apex Legends'ı konsollara indirmek diğer platformlara indirmekten çok daha kolay. Tek yapmanız gereken oyunun adını PlayStation mağazasında aratmak olacak. Ardından basit bir dokunuşla ücretsiz olarak sisteminize yüklemeye başlayabilirsiniz. Apex Legends boyutu PS4'te 23 GB.

 1. Konsolunuzu açın ve arayüzden PlayStation Store'u seçin.
 2. Arama çubuğuna Apex Legends yazmak için kontrolcüyü kullanın. Şu anda tanıtılıyor olması mümkün, bu da bulmayı kolaylaştıracaktır.
 3. Apex Legends'ı bulduktan sonra, indirme seçeneğini seçip kütüphanenize ekleyebilirsiniz.
 4. Apex Legends'ı oynamak için oyun kütüphanenize dönün ve oradan oyunu seçin. Bu kadar basit!

Apex Legends'ı Xbox One'a indirmek

Microsoft konsoluna Apex Legends'ı kurmaya gelince işler benzer şekilde ilerliyor. Yine de oyunu Xbox'a kurmak için aşağıdaki adımları kolayca takip edebilirsiniz. Oyunu oynamak için Xbox Live Gold'a sahip olmanız gerektiğini unutmayın. Apex Legends boyutu Xbox One'da 22 GB.

 1. Xbox One'ınızı açın ve ardından Microsoft Mağazası sayfasına gidin.
 2. Mağaza sayfasında Apex Legends'ı aratın. PlayStation 4 yönteminde olduğu gibi, biz bu rehberi yayımlarken oyunun vitrinde tanıtılıyor olması mümkün.
 3. Listeden Apex Legends'ı seçip oyunu konsolunuza indirin.

İşte bu kadar! Apex Legends'ı PC, Xbox One ve PS4'e yükleme kılavuzumuzun sonuna geldik. Tüm bilmeniz gerekenler bunlardı. Yaşadığınız sorunlar olursa yorum kısmında bize bildirin.

Apex Legends nasıl indirilir? (PC/Xbox One/PS4) yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/rehber

Yazar Hande Taşkın

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.