Apex Legends Wraith rehberi: İpuçları ve yetenekleri

Yayım tarihi Rehber olarak sınıflandırılmış

Apex Legends'ın tartışmasız en popüler karakteri olan Wraith birçok farklı nedenden dolayı en çok tercih edilen Legend'tır. Bununla birlikte, iki tür Wraith oyuncusu vardır: Kendisini oyuna yeni başlarken en havalı karakter olduğu için seçmiş olanlar ve vücudunda tek bir D vitamini kalmamış binlerce kill'e sahip oyuncular. Peki bu Naruto gibi koşan Wraith karakterini gerçekten iyi yapan nedir?

Wraith: Yetenekleri, güçlü ve zayıf yönleri

Apex Legends'ta Wraith tek başına oynaması en kolay Legend'lardan biridir. Ancak onu ekibinize yararlı şekilde kullanmak tamamen farklı bir konudur. Zira Apex'te takım sinerjisi oldukça önemli olmasına rağmen Wraith bu sinerjiyi ilk bakışta kolayca sunmuyor. Wraith'i bu kadar tehlikeli yapan şey kendi başına başarabildikleri. Doğru ellerde oldukça ölümcül bir karakter ve bunu daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için işte bilmeniz gerekenler.

apex legends wraith
Oyunun nişan alması en zor karakteri, en azından şimdilik

Diğer Apex Legends rehberleri:

BloodhoundGibraltarLifelinePathfinder
OctaneBangaloreCausticMirage

Wraith'in yetenekleri savaşın kaderini değiştirecek türden değil. Daha çok çarpışmadan kaçış ya da çarpışmaya giriş anlarında işe yarayan ve zaman zaman o kadar da etkili olmayan özelliklerdir.

Wraith'in yetenekleri

apex legends wraith
Passive ve Ultimate yeteneği en çok çarpışmanın dışındayken işe yarar

Passive: Voices From the Void – Apex Legends'taki en eh yeteneklerden biri. Tehlikenin (oyuncuların) yaklaştığını hissetmenizi sağlar. Ancak çok geç aktive olduğundan genellikle çoktan vurulmuş olursunuz. Sniper ile üzerinize nişan alındığında ise "They’re staring right at you" sözünü duyarsınız. Bu da rakip oyuncunun sizi gördüğünü haber verir.

Tactical: Into the Void – sınırlı süreliğine hasar almanızı önleyen çok kullanışlı bir yetenektir. Ancak bu hareketin arkanızda mavi bir iz bıraktığını ve rakiplerin gözünde hala görünür olduğunuzu unutmayın.

Ultimate: Dimensional Rift – ekibinizden uzaktaysanız size yetişmelerine yardımcı olan son derece kullanışlı bir Ultimate. Ayrıca küçük bir hız artışı da sağlar. 60 saniye sürer (Ultimate tekrar %39'a şarj olana dek açık kalır).

Wraith oldukça yaygın oynanır çünkü öğrenmesi kolaydır; ustalaşması ise zordur. Tüm karakterler aynı hareket hızına sahipken, onunla oynamanın verdiği “his” Gibraltar gibi bir karakterden çok daha farklıdır. Animasyonları akıcıdır ve özellikle vurması zordur (Lifelina'a benzer şekilde). Bu nedenle Peacekeeper'lı bir Wraith görürseniz panikleme zamanı gelmiş demektir.

Wraith en iyi nasıl oynanır?

apex hitbox
Garip koşuşu Hitbox'ının küçülmesine neden olur vurulmasını oldukça zorlaştırır

Birçok Wraith oyuncusu takımı bir lider gibi taşımayı sever. Çünkü yetenekleri girdiği savaş alanından kolayca çıkmasına izin verir. En iyi Wraith oyuncuları düşman ekibe ilk darbeyi vuran oyunculardır. Into the Void'i kullanır, geri çekilir ve ardından takım arkadaşlarının işi bitirmesini sağlarlar. Bu nedenle çarpışmaya girmeden önce takımınıza haber vermeniz önemlidir. Wraith'in yetenekleri takımı ileri taşıma veya toplu geri çekilme gibi durumlarda önemli hale geliyor. O nedenle Wraith'i agresif oynamanız şart.

Yetenekleri ve oyun stiline göre en iyi Wraith silahları Mastiff, R-301 ve Peacekeeper olarak sıralanıyor.

Wraith ile birçok oyuncunun kullandığı bir hareket bulunuyor. Bu hareket Tactical ve Ultimate yeteneklerinin aynı anda kullanılmasını kapsıyor. Yalnızca daha hızlı portal açmanızı sağlamıyor aynı zamanda Into the Void aktifken size bir miktar koruma sunuyor.

Wraith, Pathfinder ve Caustic ile daha efektif hale gelirken, karşıda bir Bloodhound olduğunda yetenekleri daha zayıf kalır.

Yere düşen takım arkadaşlarınızı portal açarak güvenli bölgeye çekebilirsiniz. Bu aynı zamanda portal'dan geçmek isteyen meraklı düşmanları tuzağa çekme şansı verir. Portal'ın diğer tarafında bekleyin ve çıktıklarında lobiye gönderin.

Tipik olarak Dimensional Rift yeteneği yalnızca iki şey için kullanılır: Geride kalmış takım arkadaşınız varsa size yetişmesini sağlamak ve takımınızı tehlikeli bir bölgeden güvenli bir bölgeye taşımak (tam tersi de olabilir). Tüm bunları yapmak içinse yine tüm görev size düşüyor. Özellik 60 saniye açık kalır ve düşmanlar tarafından kullanılabilir.

Wraith'in olumsuz yönleri

Yazının hemen başında sözünü ettiğimiz gibi ilk bakışta oldukça havalı görünen yeteneklere sahip bir karakter olmasına rağmen savaş alanında diğer Legend'lar kadar etkili değildir. Bunun nedeni ise Ultimate ve Passive yeteneğinin çarpışmada pek bir işlevi olmamasıdır. Wraith yalnızca iyi nişan yeteneğine sahip, takıma liderlik etmeyi seven ve zor durumlarda ise geri çekilmesi için panik butonuna ihtiyaç duyanlara hitap ediyor. Takıma liderlik kısmını bir kenara bırakırsak, geriye kalan her şey için (savaş alanından uzaklaşma ve iyi nişan) Bangalore daha iyi bir seçenek gibi görünebilir. Yine de Apex Legends'ta son sözü her zaman nişan becerisi söyleyecek.


Wraith skin'leri

Wraith için sunulan Legendary ve Epic Skin'ler:

Wraith duvar kağıtları

Wraith wallpaper'ları ile masaüstünüzü ve telefonunuzu süsleyebilirsiniz. Resimleri 1920×1080 pikselde görüntülemek için üzerlerine tıklayın.

Wraith seslendirmeni

Wraith karakteri Shantel VanSantel tarafından seslendirilmektedir.

Wraith'in hikayesi

EA.com'dan alınan resmi alıntıya göre karakterin arka plan hikayesi:

Gerçek adıUnvanıYaşı
GizliInterdimensional SkirmisherGizli

“Wraith is a whirlwind fighter, able to execute swift and deadly attacks and manipulate spacetime by opening rifts in the fabric of reality — but she has no idea how she got that way. Years ago, she woke up in an IMC Detention Facility for the Mentally Ill with no memory of her life before. She also began hearing a distant voice whispering in her mind that would keep her awake for days on end. Despite nearly driving her insane, once she started to listen and trust it, the voice helped her harness her newfound power of void manipulation and escape the facility. “Determined to uncover her true identity, Wraith began a quest to find out more about the experiments. Many of the old research facilities, however, are buried beneath heavily guarded arenas used for the Apex Games. Now Wraith has joined the competition, and with every match she gets closer to the truth.”

Hande Taşkın tarafından

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.