Dünyanın en büyük puzzle'ı 51.300 parça ve satışta

Yayım tarihi Sanat olarak sınıflandırılmış

Dünyanın en büyük puzzle'ı Kodak tarafından satışa sunuldu. Hayatınızdaki fotoğraf sever birine özel bir hediye bulmanız gerekiyorsa aradığınız şey burada olabilir. 51.300 parçaya sahip bu puzzle dünyanın en şaşırtıcı harikalarından bazılarının fotoğraflarını içeriyor. Profesyonel fotoğrafçılar tarafından yakalanan bu görüntüler ile birleştirmeniz gereken oldukça büyük bir puzzle setine sahip oluyorsunuz.

Kodak tarafından üretilen dünyanın en büyük puzzle'ı 600 dolar etikete sahip

Dünyanın en büyük puzzle'ı

Ancak daha fazla heyecanlanmadan belirtelim bu yapboz tam 599,95 dolar fiyat etiketine sahip. Devasa yapboz aslında 27 ayrı paketten oluşuyor. Her bir bulmaca paketinde 1.900 parça yer alıyor. Bunlar devasa bir fotoğrafı oluşturmak için birleştirilmeyi bekliyorlar. Bir araya getirildiğinde ise- yaklaşık 8.7 metreye 2 metre boyuta ulaşıyor. Ürünün adı da kendisi gibi seçilmiş: "Dünyanın en büyük yapbozu".

Dünyanın en büyük puzzle'ı
“Dünyanın En Büyük Yapbozu”, profesyonel fotoğrafçılar tarafından çekilmiş, dünyanın en muhteşem harikalarından bazılarının görüntülerini sunuyor. (Fotoğraf: Kodak)

Kodak'ın açıklamasına göre, "Dünyanın En Büyük Yapbozu" oyuncak ve sanat malzemeleri üreticisi CRA-Z-ART ile ortaklaşa oluşturulmuş. Bulmacada yer alan her bir kare önce profesyonel fotoğrafçılardan tarafından çekilmiş ve daha sonra dijital ortama aktarılarak yüksek kalitede basılmış.

“Renkler ve resimler, bir puzzle için oluşturulmuş en net ve gerçekçi görüntülerdir”

Kodak

Yapbozda yer alan dünya harikaları arasında Büyük Giza Piramitleri, Eyfel Kulesi ve New York şehir silueti gibi birçok ilgi çekici örnekler yer alıyor. Böyle bir yapboz üzerinde çalışıldığı esasında ilk kez geçen yıl özel bir basın açıklamasıyla duyurulmuştu.

Dünyanın en büyük puzzle'ı
Disney'in 40320 parçalık puzzle'ı

CRA-Z-ART geçen yıl yaptığı basın açıklamasında yeni puzzle'ın Guinness Dünya Rekorları tarafından resmi olarak kayda alınmasını beklediğini söyledi. Rekor sayıda parçaya ve boyuta sahip olan dünyanın en büyük puzzle'ı bizce bu övgüyü hak ediyor.

Bu rekor daha önceleri Educa Wild Life ve Ravensburger Disney Puzzle adında sırasıyla 33.600 ve 40320 parçalık iki yapboza aitti. Özellikle üretici Educa firması 1894'ten bu yana bu işi yapıyor ve hazırladığı ürünlerle piyasa standartlarını belirliyor. Disney, Educa ya da başka bir üretici Kodak'ın 51.300 bulmacasına ilerleyen zamanda yanıt verebilir.

Dünyanın en büyük puzzle'ı: 51.300 parça ve artık satışta yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/sanat/

Hande Taşkın tarafından

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.