Kategoriler
Teknoloji

Fortnite konseri sanal dünyanın geleceğine ışık tutuyor

Çok büyük bir elektronik müzik hayranı olmasanız bile ve hatta EDM yapımcısı Marshmello'yu hiç duymamış olsanız bile, Fortnite’ın canlı oyun konseri birçokları için hala şaşırtıcı derecede çarpıcı bir manzaraydı. Aynı zamanda oyunda benzeri görülmemiş bir andı. Oyun, müzik ve ünlü insanların dünyalarının daha önce hiç görmediğimiz şekilde birleştiği sanal bir deneyim ile karşılaştık. Fortnite Marshmello konseri bir anlamda interaktif eğlencenin geleceğine ışık tutuyor.

Marshmello Fortnite konseri büyük beğeniyle karşılandı

Dün Türkiye saatiyle 22:00'de Epic Games battle royale oyunundaki milyonlarca oyuncunun her biri sanal bir sahneye taşındı. DJ adıyla Marshmello olarak bilinen Christopher Comstock kendisinin imzası haline gelen ayak biçimindeki kaskıyla 10 dakikalık bir mini set'e başladı. Konser, her maçta 60 oyuncu olmak üzere binlerce kişi tarafından canlı izlenebildi.

İLGİLİ:  İnternet nasıl okyanustaki kablolardan sağlanıyor?
Fortnite konserine ait bir görüntü

Geçmişteki deneyimlerinden öğrenen Epic Games, bu konser için akıllıca bir hamle yaparak özel bir oyun modu başlattı. Zira şirketin ikonik roket fırlatma etkinliği ile oyunun tüm haritasını donduran bir önceki etkinliği kendisine önemli bir ders verdi.

Rumble modu temel alan konser haritasında oyuncular eğer eğlencelerini bozmaya çalışan kaba bir düşman tarafından yere serilirlerse tekrar doğmalarına izin veriliyor. Bununla birlikte, daha da ileri giden Epic Games, 10 dakikalık etkinliğin tamamı için silah kullanma yeteneğini devre dışı bıraktı; Bu da herkesin gösteriyi ön sıralardan seyretmesine olanak tanıdı.

İLGİLİ:  Jony Ive Apple'dan neden ayrıldığını açıkladı
Fortnite konseri sanal dünyanın geleceğine ışık tutuyor
Konserde yer çekimi zaman zaman sıfırlandı

Söylemeliyiz ki her şey görsel olarak oldukça etkileyiciydi. Sahne oyuncuların bina boyutuna ulaşan hologramları ile epey canlandı. Fortnite konseri süresince, müziğin hızlandığı bazı noktalarda yer çekimi değişerek oyuncuları havaya fırlattı ve bir noktada oldukları yerde süzülmelerini sağladı. Her ne kadar işin içinde silahlar ve diğer gereçler dahil olmamış olsa da gerçek anlamda bir Fortnite olduğunu hissettirdi.

Fortnite konseri sanal dünyanın geleceğine ışık tutuyor
Marshmello tekrar gelir mi bilinmez ancak yeni Fortnite konserleri olacağı ortada

Fortnite'ın Pleasant Park bölgesinde gerçekleştirilen konserin tamamlanmasının ardından, oyun için Marshmello skin'i, glider'ı, emote'u ve beraberinde oyuncuların Marshmello baltasını ve diğer eşyalarını elde etmesini sağlayan üç görevlik bir challenge görevi başlatıldı. Tüm etkinlik skin ve emote satışları düşünüldüğünde Epic'e ciddi miktarda kazanç sağladı. Etkinliği kaçıranlar için Marshmello bugün (3 Şubat) Türkiye saatiyle 10:00'da konseri bir kez daha gerçekleştirdi.

İLGİLİ:  Apex Legends Lifeline rehberi: İpuçları ve yetenekleri

Fortnite konseri sanal dünyanın geleceğine ışık tutuyor yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/teknoloji/

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.