Kategoriler
Rehber

Apex Legends: Bunny Hop, daha ileri zıplama ve duvardan sekme

Apex Legends, geliştirici Respawn'ın önceki yapımları Titanfall ve Titanfall 2’nin etkileyici hareket özgürlüğünden yoksun olabilir, ancak hala tümüyle hareket halinde olmanızı gerektiren bir oyundur. Kings Canyon'da nasıl en iyi şekilde hareket edeceğinizi, kayacağınızı ve zıplayacağınızı bilirseniz hayatta kalma şansınız bir o kadar yüksek olur. Gerçek şu ki Apex'te oyuncuların büyük çoğunluğunun henüz bilmediği pek çok faydalı teknik vardır; daha ileri zıplama, Bunny Hop ve duvardan sekme bunlardan birkaçıdır.

Apex Legends'ta Bunny Hop, daha ileri zıplama ve duvardan sekme hareketleri

Apex Legends: Bunny Hop, daha ileri zıplama ve duvardan sekme
Apex'te duvarda asılı kalma az kişinin kullandığı etkili bir harekettir

Bu yazımızda Bunny Hop, Wall Kick (duvardan sekme) ve Boost Jump (daha ileri zıplama) gibi hareketleri savaş alanında üstünlük sağlamak için kullanabileceğinizden bahsedeceğiz. Apex Legends'taki bu ileri seviye hareketlere geçmeden önce oyunun temel ipuçlarını ve hareketlerini öğrenmek için Apex Legends ipuçları ve püf noktaları yazımıza göz atabilirsiniz. Aynı zamanda aşağıda tüm Legend'ların rehber yazılarını göreceksiniz. Şimdi savaşta avantaj kazanmak için yapabileceğiniz hareketlere geçelim.

Diğer Apex Legends rehberleri:

Apex Legends: Bunny Hop tekniği

Sağlık yenilerken Bhop kullanırsanız karakteriniz yavaşlamaz

Bunny Hop, Titanfall oyunlarında hareketin çok önemli bir parçasıydı ve her ne kadar Apex Legends'ta bu biraz daha kısılmış olsa da benzer teknikler hala var. Bu hareketlerde ustalaşırsanız çok etkili şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bunny Hop hareketi temelde basittir ancak sürekli doğru şekilde yapmak çok fazla pratik ve zamanlama gerektirir. Bhop'a başlarken önce yerde kayarsınız ve ardından zıplarsınız; zemine değdiniz anda tekrar zıplama tuşuna basarsınız. Bundan sonra yerle temas ettiğiniz her an zıplamaya devam edersiniz. Tüm bunları eğilme tuşuna basmaya devam ederek ve karakterinizi yönlendirerek yaparsınız.

Titanfall'da Bhop hızlı koşmaktan daha etkili olduğundan sürekli kullanılır. Ancak Apex Legends'ta 'zıplama yorgunluğu' efekti olduğundan Titanfall'da olduğu kadar etkili bir hareket değildir. Yine de sağlık yenilemeye ihtiyacınız olduğu durumlarda uygulayabilirsiniz. Kaydıktan hemen sonra sağlık doldurmaya başlayın ve şırınga kullanılana dek Bunny Hop yapmayı sürdürün. Böylece sağlık yenilerken hızlı hareket etmeye devam eder ve kolay hedef haline gelmemiş olursunuz.

Duvarda asılı kalma

Gizlenirken kullanabileceğiniz iyi bir strateji

Apex Legends'ta duvarlara ve benzer kısımlara tırmanmayı hepimiz biliyoruz; ancak üstlerine göz atabilmek için uç kısımlarına asılabileceğinizi biliyor muydunuz?

Tek yapmanız gereken tepeye yakın bir noktada “W” tuşunu bırakmak olacak. Karakteriniz kenara tutunacak ve neredeyse tamamen duvarın arkasını görebileceksiniz. Bu pozisyondayken çevrenize bakabilirsiniz.

Buradan, tırmanmak için tekrar “W” veya bırakmak için “S” tuşuna basabilirsiniz. Üsteyken yana hareket edemeyeceğinizi unutmayın. Bu yüzden etrafınızı gözlerken sabit durumda olacaksınız. Yalnızca kafanızın görüneceğini ve bu nedenle fazladan hasar alabileceğiniz gerçeği dışında, bu tekniği yalnızca belirli durumlarda kullanmak isteyeceksiniz. Daha çok gizlenmeniz gerektiği anlarda.

Apex Legends: Daha ileri zıplama

Binalar arasında hareket ederken avantaj kazanabilirsiniz

Sadece koşarak ve zıplayarak halihazırda oldukça uzağa zıplayabilirsiniz. Ancak zamanlama odaklı çalışan Boost Jump yöntemiyle normalde olduğundan daha da uzağa gidebilirsiniz.

Atlama mesafesini artırmak için yapmanız gereken tek şey normal bir şekilde koşmak ve atlamadan hemen önce çok kısa bir an kaymaktır. Bu çok kısa an, neredeyse saniyenin dörtte biri kadardır. Bunun işe yaramasının nedeni ise kaydığınızda bir miktar momentum kazanıyor olmanız. Bu da sadece koşarak atlamaktan daha uzağa gitmenizi sağlıyor. Momentum siz kaymaya başladığınız ilk anda artıyor. O nedenle zamanlamayı ne kadar iyi yaparsanız o kadar uzağa gidersiniz.

Alışmaya çalışmak biraz zaman alabilir çünkü çok erken veya çok geç zıplarsanız işe yaramaz; ancak bir kez ustalaştığınızda her yerde kullanmamak için çok az nedeniniz olacak.

Apex Legends: Duvardan sekme tekniği

Hareket halindeyken momentumunuzu korumanızı sağlar

Wall Kick ismi biraz yanıltıcıdır çünkü aslında tekme içermez. En azından Apex Legends'ta yaptığımız tekmeyi. Ancak benzerdir. Duvara veya bir kayaya doğru yönelir ve momentumunuzu kaybetmeden çok hızlı bir şekilde yön değiştirirsiniz. Daha çok duvardan sektiğiniz söylenebilir. Yani hızlıdır.

Duvara temas ettiğinizde tüm tuşları bırakın ve yalnızca zıplamaya basın. Eğer "W" veya "S" tuşlarına ya da herhangi başka bir tuşa basmaya devam ederseniz Wall Kick işe yaramayacaktır.

Bu hareketi uygulamak için yapmanız gereken şey, duvara doğru koşmak ve duvarın olabildiğince yukarısına erişecek şekilde zıplamaktır. Ardından kameranızı duvara dik şekilde tutarak (5-10 derecelik hata payı olabilir) yeniden zıplama tuşuna basmaktır. Duvardan itilmiş hissedeceksiniz ve momentumunuzu korumak için yere temas ettiğinizde koşmaya devam edebilirsiniz.

Apex Legends'ta bugüne kadar keşfedilen küçük hareket ipuçlarına yer verdik. Bu püf noktalarını kullanarak çatışmalarda rakiplerinizin hesaba katmadığı avantajlara sahip olabilirsiniz. Elbette yalnızca havalı görünmek için de yapabilirsiniz. Hareketleri daha rahat denemek için oyunun ana menüsünden Training / Eğitim haritasına geçmenizi öneririz.

Apex Legends: Bunny Hop, daha ileri zıplama ve duvardan sekme yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/rehber

Yazar Hande Taşkın

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.