Kategoriler
Rehber

Apex Legends Caustic rehberi: İpuçları ve yetenekleri

Titanfall'dan çok Batman evreninden fırlamış gibi görünen Caustic, Apex Legends'ın en az oynanan karakterlerinden biri. Kendisi iri olmasına rağmen boyutuna göre savaş alanında yeterince özellik sunmuyor. O nedenle Apex'in buff'lanan (güçlendirilen) ilk karakteri olabilir. Zira buna gerçekten ihtiyacı var.

Caustic: Yetenekleri, güçlü ve zayıf yönleri

apex legends Caustic
Caustic'in tuzakları oyunun sonlarına doğru etkili hale gelir, küçülen haritayı gaz tuzaklarıyla çevrelersiniz

Yetenekleri zehirli gaz kullanmayı temel alan Caustic, Apex'in en 'durum odaklı' karakteri. Zira yetenekleri yalnızca belirli şartlar oluştuğunda işe yarıyor. İyi oyuncular onu doğru kullanmayı başarabilir ancak büyük gövdesi nedeniyle muhtemelen oyunun en az seçilen karakteridir. Caustic hakkında bilinmesi gereken çok şey var. Siz de onu rotasyonunuza eklemeyi düşünüyorsanız işte ihtiyacınız olan karakter rehberi.

Diğer Apex Legends rehberleri:

BloodhoundGibraltarLifelinePathfinder
WraithBangaloreOctaneMirage

Caustic yetenekleri

apex legends Caustic nox gas grenade
Tuzakları kapılara veya köşelere koyduğunuzda düşmanın yaklaştığını bildiren bir alarm sisteminiz olur, Nox Gas Grenade ise bitirici vuruşu yapar.

Apex Legends'ta Caustic'i açmak 12000 Legend Token'a veya 750 Apex Coin'e mal olur. Bunlardan birincisini ilk 15-20'lik saat oynayışınızda elde edersiniz.

Passive: Nox Vision – bir tür Digital Threat gibi düşünebilirsiniz. Dumanın içindeki karakterleri görmek yerine kendi gazınızın içindekileri görürsünüz. Yararlı ve bir o kadar da ölümcüldür.

Tactical: Nox Gas Trap – düşük hasar veren ve ofansif olmaktan çok caydırıcı özellik taşıyan bir seçenek. Caustic, bunlardan altı tanesini bir seferde bırakabilir. Ancak etkisiz hale getirmesi kolaydır. Caustic tuzaklarını devre dışı bırakmak için alt taraflarına nişan alırsınız.

Ultimate: Nox Gas Grenade – efektif olarak Gas Trap'ten farksızdır. Ancak daha hızlıdır ve düşmanlar tarafından devre dışı bırakılamaz. Ayrıca sıradan gazdan daha fazla hasar verir.

Caustic en iyi nasıl oynanır?

apex legends Caustic nox gas trap
Nox Gas Trap etkili bir ability olsa da yalnızca tek bir mermiyle devre dışı kalması zaten zor bir yeteneği daha da kullanışsız hale getiriyor

Daha önce de belirtildiği gibi, Caustic ön safta bulunması gereken bir Legend değildir. Daha çok yeteneklerini kullanıp arkanıza yaslanacağınız caydırıcı ve dikkat dağıtıcı bir karakter olarak düşünebilirsiniz. Bununla birlikte squad'ta muhtemelen mermileri yiyecek ilk kişidir. İri yapısı nedeniyle büyük bir hitbox'a (isabet kutusu) sahip. Buna rağmen Gibraltar gibi, saldırılardan korunmasını sağlayacak bir kalkanı yok.

Oynanış stili ve yeteneklerine göre Caustic'in kullanabileceği en iyi silahlar arasında Devotion, Flatline, R-301 ve G7 Scout var.

Bu nedenle, çöl alanları veya bataklıklar gibi geniş açık alanlarda Caustic'i fazla ortalarda kullanmamaya dikkat edin. Gas Trap'i bir kilometre öteden görülebiliyor. Diğer yandan binaların içi Caustic'in en sinir bozucu Legend haline geldiği yerdir. Caustic'in 'meta'sı şu anda Apex'teki kapı mekanikleridir. Evet, kapılar Caustic'in dördüncü gizli yeteneğidir. Kapının önüne koyulan tuzak, devre dışı bırakmadıkları sürece oyuncuların içeri girmesini önler. Bu da size sağlık yenilemek veya arkadaşınızı kaldırmak için yeterli zamanı sağlar. Ancak asıl eğlenceli olana gelmedik:

Bloodhound ve Wraith ile oynamak Caustic'in yeteneklerini daha etkili hale getirir. Bloodhound gazın içindeki oyuncuları görebilir. Lifeline'a karşı ise zayıftır.

Kapıyı dışarıdan bloklamak oyuncuların tuzaktan hasar almasına ve potansiyel olarak yere düşmesine (ardından ölmesine) neden olur. Bunker ve The Pit alanları Caustic'in bir Nazi kimyagerine dönüştüğü ve gaz odasını uygulamaya koyduğu yerlerdir (Alexander, kötü bilim adamı, zehirli gaz ve Bunker?). Oyuncuların tuzakları, altındaki kırmızı halkaya hedef alarak devre dışı bırakabildiklerini unutmayın.

Caustic'in zayıf yönleri

Kötü adamlar kameraya bakar

Caustic’in pasifi diğer tüm yetenekleriyle sinerji sunuyor ve dolayısıyla oldukça önemli. Özellikle başka bir squad ile yakın çatışmaya girdiğinizde pasifi hiç olmadığı kadar etkili hale geliyor. Gaz tuzakları rakip oyuncular üzerinde ciddi bir caydırıcılığa ve yavaşlatıcı etkiye sahip. Bu nedenle Caustic ile hızlı hareket ederseniz daha ne olduğunu anlayamadan rakipleri lobiye gönderebilirsiniz. Bununla birlikte, Caustic'in gazının ekip arkadaşları üzerinde benzer bir etkiye sahip olabileceğini de unutmayın. Bazı anlarda gaz bulutu düşmandan çok takım arkadaşlarınıza zarar verir (hasar vermez).

Caustic, tasarım ve hayal gücü anlamında harika bir karakter ancak Apex Legends oyuncu tabanında birçoklarının ana karakteri olduğu söylenemez. Temadan hoşlandıysanız yukarıdaki ipuçlarıyla siz de neler yapabileceğinizi görebilirsiniz. Yine de çoğu durumda diğer Legend'lardan daha dezavantajlı olacağınızı unutmayın. Respawn karaktere yeniden el atana dek (muhtemelen atacaklardır) durum bu. Oyunu uzun bir süredir deneyimlememize rağmen henüz 1000'den fazla kill'e sahip bir Caustic görmedik. Eğer Apex'e yeni başlıyorsanız Bangalore ve Lifeline gibi daha güvenli seçeneklere yönelebilirsiniz.


Caustic skin'leri

Caustic'in Legendary ve Epic kozmetik skin'leri:

Caustic duvar kağıtları

Caustic wallpaper'ları ile masaüstünüzü ve telefonunuzu süsleyebilirsiniz. Resimleri 1920 x 1080 pikselde görüntülemek için üzerlerine tıklayın.

Caustic seslendirmeni

Caustic karakteri JB Blanc tarafından seslendirilmektedir.

Caustic hikayesi

EA.com'dan alınan resmi alıntıya göre karakterin arka plan hikayesi:

Gerçek adıUnvanıYaşı
Alexander NoxToxic Trapper48

“Before there was Caustic, a scientist named Alexander Nox worked at Humbert Labs, the Frontier’s leading manufacturer of pesticide gases. With a glut of pesticides needed to protect the growing Frontier colonies’ crops, Humbert Labs was constantly on the hunt for better and stronger formulas. Nox was one of their brightest scientists and worked day and night developing new gases. But to make sure they worked, he needed to test them on more than just inert tissue: he needed something living.“As he toiled in secret, Nox began to see the beauty in his creations and their ability to destroy anything they touched. But the head of Humbert Labs soon discovered his gruesome experiments, and their confrontation ended with the lab in flames and its chief dead. Today, Nox is missing and presumed deceased. Caustic, meanwhile, now finds new test subjects in the Apex Games, where he puts his gaseous creations to work and observes their effects with great interest.”

Apex Legends: Caustic rehberi yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/rehber

Yazar Hande Taşkın

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.