Apex Legends CE-34878-0 PS4 mavi ekran hatası ve çözümü

Yayım tarihi Rehber olarak sınıflandırılmış

PlayStation 4'lerde görülen CE-34878-0 hatası ile birçok farklı yapımda karşılaşılabiliyor. Uncharted 4, Fifa, Red Dead Redemption 2 ve Rainbow Six Siege bunlardan yalnızca birkaçı. Geçtiğimiz ay çıkış yapan Apex Legends da bu oyunlar arasında dahil oldu. Yapım şu anda bir fenomen durumunda ancak PS4'teki CE-34878-0 hatası birçok kullanıcıyı bezdiriyor. Yazımızda bu mavi ekran sorununun çözümünden bahsettik.

CE-34878-0 PS4 hatası, mavi ekran ve çözümü

CE-34878-0 PS4 hatası
Bu hatadan kurtulmak için birkaç ayarı değiştirmeniz gerekecek

Söz konusu PS4 hatası maç esnasında hiçbir sinyal vermeden aniden ortaya çıkabiliyor. Hatta bazı durumlarda menü de bile karşılaşılabilir. Şüphesiz en zamansız anlarda beliren hata tüm Apex deneyiminizi mahvedecektir. Raporlara göre tipik olarak 3 maçta bir karşılaşılıyor. Kesin nedeni bilinmemekle birlikte bazı kullanıcılar zıpladıkları anda oyunlarının aniden çöktüğünü söylüyor. Apex CE-34878-0 PS4 hatası sizi mavi bir ekranla karşı karşıya bırakır. Bununla birlikte sorunun oldukça kolay bir çözümü vardır.

Yapmanız gerekenler

Eğer Apex Legends'ın ayarlar ekranını açarsanız (ki bir konsol FPS oyununa göre oldukça çeşitlidir) menüler arasında "convert incoming voice chat to text" seçeneğini göreceksiniz. Bu özellik takım arkadaşlarınızın sesli konuşmalarını metin mesajına çevirir ve ekranınızda gösterir. Apex'in PC sürümünde de bulunur. Bu özelliği kapattığınız zaman artık Apex'te CE-34878-0 PS4 hatası ile karşılaşmazsanız.

Doğrusunu söylemek gerekirse ilginç bir özellik gibi görünüyor. Zira daha önce hiçbir video oyununda karşılaşmadık. Eğer takım arkadaşlarınızı duyamıyor veya mikrofonlarını kapatıp, konuşmalarını sadece metin halinde görmek istiyorsanız yararlı olabilir (örneğin, ev sakinlerinin diğer oyuncuların yaltaklanmalarını duymasını istemiyorsanız).

Apex Legends'taki sinir bozucu CE-34878-0 hatasını ortadan kaldırmak için yapabileceğiniz son bir değişiklik daha var ve bu kez PS4 Pro ile ilgili.

CE-34878-0 PS4 hatası
Boost Mode kapatmanız gereken bir sonraki şey olacak

Önceki değişikliğe bonus olarak, eğer mavi ekrana sebebiyet veren CE-34878-0 hatasıyla PS4 Pro'da karşılaşıyorsanız Boost Mode'u kapatmanızı tavsiye ederiz. Bu özellik açık olduğunda PS4 Pro, Apex Legends'ı çalıştırmak için gerçekten çok çaba harcamaya başlar ve fanları resmen jet motoruna dönüşür. Boost Mode'u kapattığınızda oyun daha sessiz ve daha kararlı hale gelecektir. Bu da hatayla karşılaşma şansınızı azaltabilir.

CE-34878-0 PS4 hatası ve çözümü yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/rehber

Hande Taşkın tarafından

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.