Kategoriler
Rehber

Apex Legends: Crafting Metal hakkında her şey

Oyunda Crafting Metal karakter ve silah skin'leri gibi birçok kozmetik ürünün kilidini açmanızı sağlar. Kozmetikler ne kadar nadir olduklarına göre bu birimden farklı miktarlarda isterler. Herhangi bir Legendary kozmetik ürününü satın almaya yetecek kadar biriktirmek için oyunda bolca Apex Pack açmanız gerekiyor. Zira Crafting Metal yalnızca bu paketlerden düşmektedir.

Crafting Metal nedir, ne işe yarar ve nasıl elde edilir?

crafting metal apex legends
1 Legendary skin, 2 Legendary CM (600 x 2) demek

Oyunda Crafting Metal, özellikle Apex Coin almak için gerçek para harcamak istemiyorsanız, muhtemelen en az miktarda sahip olacağınız oyun içi para birimidir. Halihazırda metal elde etmenin tek yolu 100. seviyeye kadar ücretsiz olarak verilen 45 Apex Pack'i açmaktır. Bunun ötesinde, 1 Apex Pack'i 100 Apex Coin karşılığında da satın alabilirsiniz. Oyunda çok fazla kozmetik eşya olduğundan metaller kimi zaman 10 pakette 1 düşmektedir.

İLGİLİ:  Apex Legends: Sık sorulan sorular ve cevapları

Diğer rehberlerimiz:

İşte bütün oyun için birimleri:

 • Crafting Metal (mavi) – yalnızca Apex paketlerinde bulunur, bunlarla kozmetik ürünler üretmek (craft'lamak) mümkündür.
 • Legend Token (kırmızı) – maçların ardından kazanırsınız, yeni Legend'lar veya mağaza eşyaları satın alabilirsiniz.
 • Apex Coin (sarı) – şu anda yalnızca mikro ödemelerle elde edilen oyun içi paralardır, özel silah ve Legend skin'leri gibi kozmetikler almanıza yarar ya da Legend'ların kendilerini satın alabilirsiniz.
İLGİLİ:  Apex Legends eklentileri: Stock, Bolt, Barrel, Mag ve Hop-Up
crafting metal apex legends
Diğer kozmetikler gibi Legendary CM'ler de %7.4 oranında düşer

Bu para birimi, Apex'teki diğer eşyalar gibi kendi içinde çeşitli nadirliklere sahiptir. İşte açtığınız her bir Apex Pack'ten elde edebileceğiniz farklı miktarlarda metaller:

 • Legendary (sarı) – 600 Crafting Metal
 • Epic (mor) – 200 Crafting Metal
 • Rare (mavi) – 30 Crafting Metal
 • Common (beyaz) – 15 Crafting Metal
crafting metal apex legends
CM elde etmenin en kolay yolu paket açmaktır ancak o kadar hızlı değldir

Hesabınızdaki kozmetiklerin sayısı arttıkça Apex Pack'lerden daha fazla Legendary zanaat metali düşürmeye başlarsınız. Çünkü açılan bir kozmetik eşya ikinci defa çıkmaz. 1 Legendary Skin açmak için 2 Legendary metale (her biri 600 adet) ihtiyacınız vardır. Ancak unutmayın Apex Pack'lerden Legendary eşya düşme şansı 30 pakette 1'dir.

İLGİLİ:  Silisyum: Önemi ve kullanım alanları

Oyunda bir Legendary eşya açmak için gereken metal miktarı:

 • Legendary (sarı) – 1200 CM
 • Epic (mor) – 400 CM
 • Rare (mavi) – 60 CM
 • Common (beyaz) – 30 CM
crafting metal apex legends
Hesabınızda ne kadar çok skin varsa o kadar çok CM düşürmeye başlarsınız

Oyunda zanaat metali ile Legendary eşya satın almak istiyorsanız, elinizi cebinize atmadığınız sürece uzunca beklemeniz gerekebilir. Bu süreci hızlandırmak için şu anda yapabileceğiniz bazı şeyler bulunuyor. Bunlardan biri Twitch Prime hesabını oyuna bağlamaktır. Bunu yaptığınızda beş ücretsiz Apex Pack kazanırsınız. Twitch Prime 30 günlük ücretsiz deneme süresi ile gelir ya da Amazon Prime abonesiyseniz beraberinde Twitch Prime abonesi de olursunuz.

Apex rehber yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/rehber

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.