Kategoriler
Rehber

Apex Legends: En iyi silahlar ve en güçlü silah komboları

Apex Legends çok sayıda silaha sahip ve bu aslında oldukça iyi. Ancak bazı silahlar diğerlerinden ciddi anlamda üstünlüklere sahip. Biz de yazımızda Apex Legends'ta en iyi silahlara ve en güçlü silah komboları hakkında bilgi vermek istedik. Bazılarıın birlikte kullanmak çatışmalarda daha iyi sonuçlar almanızı sağlar. Listede yalnızca Apex Legends'ın en iyi silahlarını bulacaksınız.

Apex Legends: En iyi silahlar ve en güçlü silah komboları

Başlamadan önce, Apex Legends'ta her bir silahın spray desenine (geri tepme çizgisi) yer verdiğimiz Apex Legends: Silahların Spray desenleri (Pattern) yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz. Yazıda silahların özellikleri hakkında bilgiler bulacaksınız.

Diğer rehberlerimiz:

Apex Legends piyasaya sunulalı bir aydan uzun bir zaman oldu ve bu süre oyunda bazı meta'ların oluşması için gayet yeterli. Bu meta'lardan biri de belirli silahların birlikte kullanılmasını kapsıyor. Elbette loot'lar rastgele olarak elde edildiğinden oyunun hemen başında bunu yapmanız mümkün olmayabilir. Örneğin, bazı durumlarda Mastiff yerine Peacekeeper veya Devotion yerine Spitfire kullanmak size avantaj sağlar. İşte sıralamaya göre en iyi silahlar ve silah komboları:

R-301 Carbine + Peacekeeper #1

En iyi silahlar apex legends
 • Artıları: R-301 ve Peacekeeper her ikisi de en üst seviye silahlardır ve birlikte tüm efektif menzilleri kapsarlar. Peacekeeper ile rakibinizi yakın mesafede kıskaca aldıktan sonra elinizde işi bitirmek için tam otomatik, hızlı bir silahınız olur.
 • Eksileri: Saf DPS anlamında R-301'den biraz daha iyi seçenekler var ancak uzun mesafelerde daha az başarılılar ve eğer çok uzun menzildeyseniz ateş gücünüz etkisiz kalacaktır.
 • Alternatifler: R-301, gerekirse Flatline veya Spitfire ile değiştirilebilir, ancak her ikisini de uzun mesafelerde kullanmak zordur. Peacekeeper yerine daha hızlı atış hızı ve daha büyük şarjör boyutunu tercih ederseniz EVA-8 Auto ile değiştirebilirsiniz.

R-301 Carbine + R-99 #2

En iyi silahlar apex legends
 • Artıları: Her iki silah da tam otomatiktir ve yakın mesafede düşmanlarınızı paramparça eder. R-99, yakın menzilli çatışmalarda önceliğiniz olsun ve daha uzun mesafelerde Carbine'ın görevi devralmasına izin verin.
 • Eksileri: Her iki silah da çok sayıda Light mermi kullanır ve aynı zamanda tam olarak aynı attachment'ları / eklentileri gerektirir; Yani silahları daha iyi hale getirmek biraz daha zaman alır.
 • Alternatifler: Yine, R-301 yerine daha uzun menzil için Flatline veya Spitfire kullanılabilir. R-99'un yerine Selectfire Receiver Hop-Up'lı Prowler iyi bir seçim olabilir. Daha uzun menzil ve şarjör boyutu sunar ve farklı tip eklentiler gerektirir.

En iyi silahlar: Wingman + Peacekeeper #3

En iyi silahlar apex legends
 • Artıları: Apex Legends'taki en güçlü iki silah, tüm efektif menzilleri çok iyi bir şekilde ele almak için bir arada kullanılabilir. Her iki silah da cephane açısından son derece verimlidir, böylece yalnızca tek bir yığın Shotgun mermisi veya Heavy mermi taşımanız çoğu zaman yeterlidir.
 • Eksileri: Her iki silahla da nişan alırken çok iyi olmanız gerekir. Tam otomatik olmadıkları için genişletilmiş şarjör ve Shotgun Bolt eklentileri çok önemlidir.
 • Alternatifler: Daha yüksek atış hızı ve daha uzun menzil için Wingman yerine Scout kullanılabilir (ancak Wingman hemen hemen her yönden üstündür). Yine daha yüksek atış hızı için, her zamanki gibi Peacekeeper'ı EVA-8 ile takas edebilirsiniz.

Spitfire + Wingman #4

En iyi silahlar apex legends
 • Artıları: Peacekeeper yerine Spitfire kullandığınızda, elinizde son derece güçlü tam otomatik bir seçenek olur. Hem Spitfire hem de Wingman birlikte takdire şayan bir performans sergiler. Bu komboda Wingman'i daha uzun menziller için kullanın. Zira Barrel Stabilizer bile Spitfire'ın tepmesini pek azaltamaz.
 • Eksileri: Yakın menzilli çatışmalarda Peacekeeper'ın verdiği güvenden yoksun olursunuz. R-99 gibi bir şeyin DPS'sini de alamayacaksınız. Ayrıca Spitfire'ınız için tonlarca Heavy cephaneye ve daha geniş şarjör için iki adet Extended Heavy Mag eklentisine ihtiyacınız olacak.
 • Alternatifler: Eğer bir Turbocharger bulursanız Spitfire, Devotion ile değiştirilebilir. Daha az geri tepme istiyorsanız (ve Light eklentileriniz varsa) R-301 de tercih edilebilir. Daha uzun menzil için Wingman her zaman Scout ile değiştirilebilir.

R-99 + Peacekeeper #5

r-99 peacekeeper
 • Artıları: Eşsiz seviyede yakın menzil gücü, iyi eklenti dengesi ve cephane gereksinimleri. Önce Peacekeeper ile başlayın, ardından hızlıca R-99'a geçin ve düşmanın eridiğini izleyin.
 • Eksileri: R-99 için gerçekten iyi düzeyde Light mermiye ihtiyacınız var. Çünkü şarjörünü çok hızlı bir şekilde boşaltıyor. Orta menzilde seçenekleriniz çok sınırlıdır (ve uzun menzilde seçeneğiniz yoktur). Bu nedenle düşmanlara yakınlaşmakta çok iyi olmanız gerekiyor.
 • Alternatifler: Her zamanki Peacekeeper / EVA-8 takası yapılabilir. Ancak R-99 için Prowler'ı seçerseniz, etki menziliniz artar ve saf DPS azalır. Her şey bulduğunuz eklentilere bağlıdır.

En iyi silahlar: Longbow + Prowler #6

prowler longbow
 • Artıları: Prowler ve Longbow ikilisi en yüksek atış gücü sunan kombolardan biridir. Longbow, iyi nişan aldığınızda düşmanı en fazla iki mermide yere sermenizi sağlar. Prowler ise yakın mesafede kendinizi savunmanız için yeterlidir.
 • Eksileri: Prowler'ı oldukça efektif kullanmalısınız. Çünkü dövüşün çoğunluğunda bu silaha güveneceksiniz. Prowler ideal olarak tam otomatik modda kullanılır. Bunun için mor Heavy Extended Mag ve Selecfire Receiver eklentilerini bulmanız gerekecek.
 • Alternatifler: Longbow’un yerine herhangi bir keskin nişancı tüfeğini kullanabilirsiniz (eğer şansınız varsa Kraber mükemmeldir). Prowler'a gelince, hem yakın menzilli hem de orta menzilli hedeflerle uğraşırken iyi iş çıkaran diğer bir silah R-301 Carbine'dır. Yine, her şey bulduğunuz eklentilere ve cephanelere bağlı olacak.

Hemlok + R-99 #7

hemlok r-99
Fare tekerleğini ateş tuşu yaparsanız Hemlok otomatik tüfeğe dönüşür
 • Artıları: Hemlok, mükemmel mermi hızı ve Burst atış modu sayesinde en etkili menzile sahip Assault Rifle'dır. Ayrıca, üçlü atışı sevmiyorsanız, tek ateşleme modunu da mükemmel şekilde kullanabilirsiniz. R-99 ise çok tehlikeli bir yakın menzilli seçenektir.
 • Eksileri: Hem Light hem de Heavy cephanelerinden en az birkaç yığına (tercihen daha fazla) ihtiyacınız olacak. Silahların en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için çok sayıda attachment'a ihtiyacınız var.
 • Alternatifler: Herhangi bir tüfek Hemlok'un yerini alabilir. R-99, Prowler veya Peacekeeper gibi bir av tüfeği ile değiştirilebilir (ancak elinizde tam otomatik seçeneği kalmaz).

Devotion + Prowler #8

devotion prowler
 • Artıları: Hop Up ile kullanıldıklarında bu silahlar yakın ve orta mesafelerde olağanüstü güçlüdür. Yalnızca tek bir Barrel Stabiliser ve tek bir Extended Mag ile savaşa hazır olursunuz.
 • Eksileri: Çok miktarda Energy ve Heavy mermi gerektirir. Bu nedenle en az Level 2 sırt çantasına ihtiyacınız olacak. Ayrıca bu komboda Devotion için Turbocharger ve Prowler için Selectfire eklentisi gerekiyor. Bunlar olmadan, diğer kombolar kadar iyi değildir.
 • Alternatifler: Devotion'ı Spitfire ile değiştirebilirsiniz. Prowler gerektiğinde R-301, R-99, Peacekeeper ve hatta Wingman'in yerine kullanılabilir.

Apex Legends: En iyi silahlar ve en güçlü silah komboları yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/rehber

Yazar Hande Taşkın

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.