Apex Legends haritası Kings Canyon: En iyi loot yerleri

en iyi ekipman yerleri

Apex Legends haritası Kings Canyon çok sayıda tepe, uçurum, yer altı alanları ve dikey atlayışlarla doludur. Battle Royale haritalarının hemen hepsine göre küçük olmasına rağmen, bu harita hakkında bilinmesi gereken çok fazla şey var; muhtemelen diğer haritalardan daha fazla. Ancak herkesin cevabını bilmek istediği asıl soru şu: Apex'te bir maç başlarken en iyi nereye inmelidir? Rehber yazımız size bunun hakkında bilgi verecek.

Apex Legends haritası Kings Canyon rehberi: Tüm bilgiler

Apex Legends haritası Kings Canyon ile ilgili rehberimiz bu soruya cevap verirken, haritanın birçok özelliğini de açıklayacak. Yazıda çok sayıda popüler iniş yerleriyle ilgili ipuçları ve yüksek seviye eşya bulma şansı (Legendary silahlar vb.) hakkında ayrıntılı bilgiler yer alıyor.

Apex Legends haritası ve her bölgenin özelliği

Oyun şu anda Kings Canyon adında tek bir haritaya sahip – Respawn ileride daha yeni harita(lar) ekleyeceğini onayladı. Haritanın boyutu yaklaşık 1.925 metre kare ve geniş bir dikeyliğe sahip olduğundan eğlenceli çatışmalara sahne oluyor. Her maçta ilk kez ziyaret ettiğiniz yerler ekranın sol üst köşesinde ismiyle ve o bölgede bulunabilecek potansiyel loot seviyesiyle gösterilir. Örneğin Market'a indiğimizde solda maviyle Mid Tier Loot açıklamasını görebilirsiniz. Bu o alanda orta seviye (mavi) ekipmanlar olduğunu gösteriyor.

İLGİLİ:  Apex Legends: En popüler karakterler ve galibiyet yüzdeleri
apex legends haritası en iyi loot yerleri
Belirtilen ekipman seviyesi sabittir; yani tüm söz konusu nadirler toplansa dahi aynı açıklamayı görürsünüz

Loot'lar rastgele olarak belirlendiğinde bu alana bir sonraki inişinizde daha farklı şekilde Common veya Epic Tier Loot yazısıyla karşılaşacaksınız. Bununla birlikte, Apex Legends'ta belirli yerlerin "belirli" seviyede loot'lar vermeye yatkın olduğu bilinmektedir. Yukarıdaki ekran görüntüsünü paylaştığımız Apexmap.cartoonstreams.org gibi web sitelerinde yayımlanan veri tabanı haritasına göz atarak hangi bölgelerin yüksek ekipman verdiğini hızlıca görebilirsiniz. Harita kullanıcıların oylarıyla aktif olarak yenileniyor. Yani güncellemeler yayımlandıkça hissedilen değişiklikler bu haritaya yansıtılacak. İşte en iyi yerler:

Haritadaki 17 bölgenin her biri ve (ve daha küçük isimsiz alanların birçoğu) farklı seviyede silah, zırf, malzeme ve eklentilere sahip. Oyun henüz yeni olduğundan herkes hala en iyi loot yerleri neresi öğrenmeye çalışıyor. Loot yerleri rastgele olarak belirlendiğinden bunların nasıl çalıştığını ve her noktanın neler sunabileceğini bilmek rakiplerinize karşı avantaj sağlarken önemlidir.

Artillery

apex legends haritası en iyi loot yerleri
En sık iniş yapılan bölgedir

Artillery, haritanın en kuzeyinde bulunan popüler bir bölgedir. Oldukça geniş bir alandır ve zamanın yüzde doksanında yüksek kalite loot'larla doludur. Her birini tamamen dolaşması bir dakika veya daha fazla süren büyük binalarla çevrili oldukça tehlikeli bir bölgedir. En büyük binaların çatısındaki zipline'lar çatışmalara girip çıkmayı kolaylaştırır ve batıdaki tünel, işiniz bittiğinde bölgeden ayrılmanız için alternatif bir yol sunar.

apex legends haritası en iyi loot yerleri
Legendary ekipman için harika bir alandır

Ayrıca, Artillery'nin güneyinde ilk bakışta boş gibi görünen ancak tam aksine çok sayıda Supply Bin barındıran bir alan vardır. Eğer Artillery'nin fazla yoğun olduğunu düşünürseniz bu alana geçebilirsiniz. Birbirine yakın şekilde konumlandırılmış 10 ya da daha fazla Supply Bin'e sahiptir. Bu da Legendary silah, Body Shield veya Legendary eklentiler bulmak için iyi bir yoldur.

Relay

Relay haritanın en sağ üst köşesinde bulunur. Turuncu halka daralmaya başladığında önce bu alandaki oyunculara hasar verir. Bununla birlikte görece daha az tercih edilir ve sakin bir oyun deneyimi arayanların gözdesidir. Relay sık sık yüksek kalite eşyalarla doludur ve rakip oyunculara fazla rastlanmaz. Ayrıca önemli bir ipucu verelim: Relay'in kuzeyindeki küçük ada çoğu zaman oyuncular tarafından es geçilir; hatta birçoğu bu adanın varlığından haberdar değildir. Adada iki halat ve bir ev bulunur. Ev genellikle iyi eşyalarla doludur. İşiniz bittiğinde halatları kullanarak geri dönersiniz.

İLGİLİ:  Apex Legends Wattson rehberi: Yetenekleri ve ipuçları

Apex Legends haritası: Skull Town

apex legends haritası en iyi loot yerleri
Nadir seviye de olsalar çok sayıda ekipman ile doludur

Skull Town en sık Level 2 (Rare – mavi) seviye eşya veren bölgedir. Buna rağmen yeteri kadar büyük olduğundan çoğunlukla bir ya da birkaç squad'ı tam teçhizatlı hale getirecek miktarda teçhizat sunar. Ayrıca yakınlarında bulunan Market, Thunderdome, Airbase ve Water Treatment gibi bölgelere erişmek için merkez görevi görür.

Repulsor

En sık High-Tier loot veren bir başka bölgedir. Buraya ilk iniş yapan squad olursanız bir dakika içinde Epic seviye ekipman bulmanız işten bile değildir. Artillery'den daha fazla sayıda binaya sahiptir. Ayrıca zemininde eşyalar olan bir yer altı tünel sistemi de vardır. Bu tüneldeki açıklıktan toprak yüzeye çıkabilirsiniz. Kuzeyinde Hydro Dam bulunur. Hydro Dam düşük seviye loot veren bir nokta ve Epic seviye teçhizatınızla buradaki oyuncularla çarpışmayı denemek taktiksel olabilir.

Slum Lakes

apex legends haritası en iyi loot yerleri
Labirent gibi çalışır ve tespit edilme veya vurulma şansınız görece azdır

Gecekondularla dolu bu yer haritanın uzak kuzey batı köşesinde bir alandır. Neredeyse her zaman orta seviye loot içerir. Buranın püf noktası bir evden diğerine son derece hızlı bir şekilde geçebilmenizdir ve bu sayede teçhizat ararken her zaman dört bir yanınız örtülü ve korunaklı olur.

Slum Lakes'in kuzey doğusundaki kayalıklara gömülü bir dizi bina daha vardır. Slum Lakes'i bitirdikten sonra bu küçük alana geçebilirsiniz. Her ne kadar merkezi bir konumu olmasa da, doğusunda kolayca erişilebilen bir sıcak hava balonu vardır. Slum Lakes'ten güneye geçerseniz sizden daha iyi teçhizatlı oyuncularla karşılaşırsınız. Bunun yerine kuzey doğuya devam etmeyi seçebilirsiniz.

İLGİLİ:  Apex Legends ipuçları ve püf noktaları

Bunker

Çevresi yüksek tepelerle çevrili zor bir arazidir. Bu da kolayca bir Sniper'ın hedefi olabileceğinizi gösterir. O nedenle Bunker'la olan işinizi çabucak bitirip ayrılmak istersiniz. Batısına açılan bir tünel bulunmaktadır. Buradan çıktığınızda güneye hareket ederseniz görece daha düşük ekipmanlara sahip oyuncularla çarpışabilirsiniz. Tabii yeterli ekipmanı toplamadığınızı düşünürseniz tünelden hemen çıktığınızda karşınızda yan yana sıralanmış üç yüksek seviye loot bölgesi bulunur: Airbase, Runoff ve The Pit.

Apex Legends haritası: Market

market
Oyunun merkezinde bulunur ve hızlı kill almak için idealdir

Market oyunun sıklıkla düşük seviye loot veren bir bölgesidir. Market'ın özelliği mor veya sarı seviye drop şansı yüksek olmasa da oyunda merkezi bir noktada bulunmasıdır. Buradan ayrıldıktan sonra her yöne hareket edebilirsiniz ve çok fazla seçeneğiniz olur. Tüm bir squad'ı baştan aşağı donatacak kadar eşya sunar. Market'tan çıktıktan sonra önce batı ve sonra güneye hareket ederek küçük binaları dolaşabilirsiniz. Bu devasa yapının çok az kapısı vardır. Tehdit altında olduğunuzu hissettiğinizde merkezdeki halatı kullanarak çatıya çıkabilirsiniz.

Airbase

Airbase, Kings Canyon haritasının batı kıyısında bulunur ve en çok High-Tier ekipmanla doludur. Büyüklüğü nedeniyle haritadan ayrı olarak kendi balonuna sahiptir. Civarında bolca Supply Bin yer alır. Ayrıca Supply Ship (gemi) buraya indiğinde içini kontrol etmeyi unutmayın. Çoğu zaman iyi eşyalarla doludur. Tabii önemli bir riskle beraber gelir; çevresi neredeyse hiç korunaklı olmadığından geminin etrafında tespit edilirseniz çarpışmaktan başka şansınız olmaz.

Apex Legends haritası Kings Canyon: En iyi loot yerleri yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/rehber

Yayım tarihi
Rehber olarak sınıflandırılmış

Burcu Kara tarafından

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.