Apex Legends: Normal Legendary silahlar, Hot Zone ve Supply Bin

Yayım tarihi Rehber olarak sınıflandırılmış

Apex Legends'ın Kings Canyon haritası büyüklüğü itibariyle fazla etkileyici görünmeyebilir ancak her bir maç kesinlikle çok fazla eşya ve keşfedilmesi gereken bölgeyle doludur. Ayakta kalan son kişi olmanın püf noktası, herhangi bir battle royale oyununda olduğu gibi, mümkün olan en hızlı şekilde en iyi eşyaları toplamaktır. Biz de bu yazımızda Legendary silahlar, Hot Zone ve Supply Bin ilişkisine yer vereceğiz. Legendary silahlar normal silahlar olup en iyi eklentilerle yüklü gelirler.

Legendary silahlar, Hot Zone ve Supply Bin konumları

legendary silahlar
Normal silahların Legendary versiyonları Hot Zone'larda bulunurlar

Bu rehberimizde Hot Zone, Supply Ship, Supply Drop ve daha fazlası hakkında bilgi vereceğiz. Yazıda tüm Supply Bin'lerin konumlarını görebileceksiniz. Eğer Apex Legends hakkında bütün olarak daha fazla bilgi edinmek isterseniz Apex Legends ipuçları ve püf noktaları yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca aşağıda Apex Legends silahlarının geri tepme desenlerini ve tüm Apex Legends karakterlerinin rehberlerini bulabilirsiniz.

Supply Bin konumları

supply bin legendary silahlar
İlginç bilgi: Supply Bin'i üzerinde dururken açarsanız sizi duvara sıkıştırıp anında öldürebilir

Apex Legends'ta eşya bulmanın iki ana yolu vardır. Birincisi, zemindeki eşyalardır; genellikle yerde, bir binanın içinde ya da ilgili bölgenin etrafında yer alır. İkincisi, Supply Bin'leri açmaktır – her maçta her zaman aynı yerde bulunan ve silahlardan iyileştirici eşyalara kadar üç farklı ekipman içeren büyük kırmızı beyaz kutulardır. Legendary silah eklentileri, Body Armor ve Helmet bu kutulardan düşer. Ancak normal silahların Legendary versiyonları yalnızca yerde bulunur. Mastiff gibi gerçek Legendary'lerin ise Supply Drop'lardan geldiğini biliyorsunuz.

supply bin konumları legendary silahlar
Supply Bin noktaları

Supply Bin konumları için yukarıda yer alan görsele bakabilirsiniz. Oyun hala tazeliğini koruduğundan mevcut tüm lokasyonları tespit etmek kolay değil. O nedenle hazırlanan çalışmanın en azından %95'ini ele aldığını söyleyebiliriz. Peki bu harita ne işinize yarayacak? Aslında çok basit; oyundaki en değerli eşyaları en hızlı şekilde bulmak istiyorsanız bu kutuların bol olduğu noktalara inmek isteyeceksiniz. Noktaların isimlerini öğrenmek için Apex Legends haritası Kings Canyon: En iyi loot yerleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Hot Zone ve Legendary silahlar

legendary silahlar hot zone
Hot Zone her maçın başında soluk mavi ile işaretlenir, o maçın en üst seviye eşyaları burada bulunur

Her maçta haritadaki farklı bir yerin üzerinde mavi bir daire olur. Buna Hot Zone denir. Bu o Hot Zone'da bulunan en az bir eşyanın çok değerli olduğunu gösterir. En iyi eklentilerle gelen tam donanımlı Legendary silahları burada bulursunuz. Bunlar Legendary olmayan silahların altın renkli versiyonlarıdır ve en üst seviye attachment'larla donatılmıştır.

Ancak bu Legendary silahlar sadece Hot Zone'da bulunmayabilir. Örneğin, çok düşük bir ihtimalle başka bölgelerde oldukları da görülmüştür.

Apex Legends Loot Tick konumları

legendary silahlar küçük robot loot tick
Küçük robotlar en düşük seviye eşya veren bölgeler de dahi bulunabilirler

Loot Tick'ler Apex Legends'ın Fortnite lamalarıdır. Her maçta rastgele bir noktada bulunurlar. Ancak bu noktalar yine belirli yerler olmaktadır. Örneğin, merdivenlerin altı veya istiflenmiş kutuların en üst noktaları gibi. Ulaşması bazı zor olabilir. Ancak patlatıldıklarında sıklıkla Epic seviye eşya düşürürler. Şanslıysanız Legendary ve hatta tam teçhizatlı bir Legendary silah bile düşürebilirsiniz. Apex kutuları gibi bunlar da içlerindeki eşyanın seviyesini parladıkları renkle gösterirler. Bunların konumlarını çıkarmak henüz mümkün olmadı. henüz zor. Ancak oyunun sesini açarsanız yakınlardaki bir tanesini çıkardığı sesten bulabilirsiniz. Çıkardıkları ses yüksektir ve duymamanız neredeyse imkansızdır. En düşük seviye eşya veren yerlerde dahi bulunurlar. Bu da oyuna eğlence katar.

Supply Ship'ler

apex legends supply ship
Birçok oyuncu oyunda ikinci bir geminin olduğunu fark etmez, bu gemi oyunun belirli bir aşamasında görülür

Oyunun hangi noktasında olunursa olunsun Supply Ship'ler oyuncuların ilk fırsatta ziyaret ettiği yüksek seviye eşya veren gemilerdir. Oyunun başında rastgele bir noktada başlarlar ve yavaşça iniş noktalarına varırlar. İnecekleri konum mavi gemi silüetiyle haritada gösterilir. İlk atlayışınız sırasında bunların üzerlerine inebilirsiniz. Ancak oyunun bir noktasında ikinci bir gemi daha harekete geçer ve iniş yaptığında etrafına halat bırakır. Bu halatlarla gemiye ulaşarak içindeki yüksek seviye eşyalara göz atabilirsiniz.

Supply Drop'lar

supply drop
Kırmızı çizgili Supply Drop Legendary eşya, mavi çizgili olansa Epic eşya ve Legendary eklenti verir

Legendary pompalı silahı Mastiff ve Legendary sniper tüfeği Kraber .50 CAL yalnızca Supply Drop'lardan elde edilir. Supply Drop'lar genelde her zaman yüksek seviye eşya verir. Hot Zone'lar gibi bunların haritadaki konumlarını mavi çember ile görebilirsiniz. Lifeline'ın Ultimate yeteneğinden farklıdırlar. Lifeline bu zamana kadar yalnızca Legendary Body Shield ve Helmet verebiliyordu ancak yeni yayımlanan güncelleme ile bu kaldırıldı (Daha fazla bilgi için: Apex Legends güncellemesi: Legend ve silah değişiklikleri). Kırmızı çizgili olan normal ve mavi çizgili olansa Lifeline'ın Supply Drop'udur. Kırmızı Supply Drop Legendary eşya, mavi olansa Epic eşya veya Legendary silah eklentisi (attachment) verir.

Apex Legends: Normal Legendary silahlar, Hot Zone ve Supply Bin yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/rehber

Hande Taşkın tarafından

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.