Kategoriler
Rehber

Apex Legends Octane rehberi: İpuçları ve yetenekleri

Apex Legends'ın 1. sezonu çıkış yaptı ve beraberinde gelen yeni karakter Octane, şimdiye kadar gördüğümüz en hareketli Legend'lardan biri oldu. Aşağıdaki fragman, Octane'i mümkün olan en çılgın oyun stiliyle gösteriyor. Bizim de artık yeni favori karakterimiz oldu. Bu rehber yazımızda Octane'in ipuçlarına değineceğiz ve yetenekleri hakkında önemli bilgiler vereceğiz.

Apex Legends Octane rehberi: İpuçları ve yetenekleri

Octane 12,000 Legend Token ya da 750 Apex Coin karşılığında satın alınabiliyor

Tüm karakterlerle ilgili ayrıntılar ve ipuçları için diğer Apex Legends karakter rehberlerine göz atmayı unutmayın. Aşağıdaki tabloya tıklayarak her karakterin ayrıntılı bilgilerinin, püf noktalarının ve daha fazlasının yer aldığı rehber sayfalarına gidebilirsiniz:

BloodhoundGibraltarLifelinePathfinder
WraithBangaloreCausticMirage

Octane saf hız ve momentum odaklı bir karakter. Oyunda takımının genellikle en önünde yer alır ve çoğu zaman ilk önce o ölür. Ancak gelişmiş yetenekleri bunu yaparken en az birkaç düşmanı birden almasına izin verir. Apex Legends için bir Battle Royale'den çok "Arena Squad Shooter" diyebiliriz. Octane bu türe çok iyi uyum sağlıyor. Haritayı hızlıca dolaşabiliyor, kaybolan sağlığını yenileyebiliyor ve trambolin benzeri Ultimate'i hemen her engeli aşmasına izin veriyor.

Octane'in en iyi silahları arasında Mastiff, R-301 ve Peacekeeper bulunur. Gibraltar ile birleştiğinde daha etkili hale gelir ancak Bloodhound'a karşı zayıftır.

Yetenekleri

octane rehberi apex legends

Passive: Swift Mend – Octane, hasar almadığı zaman her iki saniyede 1 sağlık yeniler. İlk bakışta aşırı güçlü görünmeyebilir ancak pasif bir yetenek olduğundan şırınganın yavaş bir versiyonu gibi düşünebilirsiniz: Her 50 saniyede 1 şırınga kullanmış olursunuz. Tactical yeteneğinizi kullanırken çalışmaz.

Tactical: Stim – (2 şarj): Bu yetenek 6 saniye boyunca hızını %30 artırır ve 10 sağlık tüketir. Ek olarak Octane, yavaşlamaya neden olan ataklardan (örneğin, Arc Star ve Caustic gazı vb.) daha az etkilenir. Bangalore'un Passive yeteneği, Wraith'in ve Bloodhound'ın Ultimate'i ile elde ettiği hız artışı ile aynıdır.

Ultimate: Launch Pad – (90 saniye dolum süresi): Octane, zemine (Fortnite Fırlatma Pedi'ne çok benzeyen) herkesi fırlatabilen bir trambolin yerleştirir. Tüm ekibin mobilitesini artıran kulanışlı bir yetenektir. Pathfinder gibi karakterle birleştiğinde Launch Pad ile oldukça yaratıcı şeyler yapılabilir. Ancak Zipline kadar yol katetmenizi sağlamaz.

Püf noktaları

Passive yetenek ipuçları

octane apex legends swift mend
 • Swift Mend, hasar aldıktan sonra bir süre çalışmaz.
 • Tactical (Stim) kullanılırken sağlığınız yenilenmez; ancak bırakıldıktan hemen sonra yeniden devreye girer.
 • Yere düştüğünüzde hasar alırsanız "Knocked Health"iniz yavaşça dolar ancak kanamanız durmaz.
 • Sadece haritada daha hızlı dolaşmak için iyidir; zorlu durumlarda hayatta kalma becerinizi artırmaz.

Tactical yetenek ipuçları

octane apex legends stim
 • Octane’in Stim yeteneğiyle kendinizi öldüremezsiniz. 10 Sağlık veya daha aşağısında kullanırken her zaman 1 Sağlıkta kalırsınız.
 • Yere indiğiniz anda kullanmaya başlayın; evler arasında hızlıca dolaşarak loot'ları toplayan ilk siz olun.
 • Mermi değiştirirken veya sağlık yenilerken Stim'i kullanabilirsiniz; tıpkı Bangalore’un Smoke'u gibi çalışır.
 • Stim aktifken Bunny Hop yaparak daha da hızlı hareket edebilirsiniz. Bunny Hop'ın nasıl yapılacağından emin değilseniz, Apex Legends rehberimize göz atın.
 • Octane’in Stim'i ile silahla, diğer karakterlerin silahsız olduğundan daha hızlı hareket edersiniz. Bu avantajınızı kullanan ve sahada dans edin.

Ultimate yetenek ipuçları

octane apex legends launch pad
 • Launch Pad kullanırken daha yükseğe zıplamak için havalanmadan hemen önce boşluk tuşuna basarak zıplayın. Bu momentum %30 daha yukarı ve daha ileri gitmenizi sağlayacak.
 • Launch Pad'i merdiven veya yokuş gibi noktalara koymak zıplama hızınızı etkilemez.
 • Vurulmuş oyuncular Launch Pad'lerde zıplayabilirler; bu sayede arkadaşlarınızı daha güvenli bir bölgeye çekebilirsiniz.
 • El bombası ve hatta Bangalore’un Ultimate'i gibi fırlatılabilir nesneler Launch Pad'e hedef alındığında sekerek yön değiştirir. İlginç kombolar yapabilirsiniz.
 • Wraith'in portalının altına yerleştirildiğinde oyuncular portaldan daha uzakta yere inerler. Ne kadar yararlı olduğu bilinmez ancak düşmanları tuzağa düşürmek için kullanılabilir.
 • Launch Pad'ler çok ince bir Hitbox'a sahiptir. Merdivenlerdeki basamak boşluğu gibi yerlerin arasından geçebilirler. Nereye bıraktığınıza dikkat edin

Octane en iyi nasıl oynanır? (ve Hitbox güncellemesi)

Geliştirici Respawn yeni güncellemeyle karakterlerin Hitbox'larını güncelledi. Pathfinder, Caustic ve Gibraltar artık daha doğru Hitbox'lara sahip. Bu da artık eskisi kadar kolay hedef alınmadıklarını gösteriyor. Hitbox anlamında Octane'in Lifeline ile Bloodhound arasında bir yerlerde olduğu söylenebilir. Diğer taraftan hızlı bir karakter olması kendisini neredeyse Wraith kadar vurulması zor yapıyor.

 • Sağlığınızın düşük olmasından fazla endişe etmeyin. Octane'in etkin bir şekilde kullanılabilmesi için biraz uçlarda yaşamanız gerekir. Bunu bir tür risk / ödül oyunu gibi düşünebilirsiniz. Sağlığınızdan fazla endişe etmeyin ve Stim'den mümkün olduğunca yararlanın.
 • Stim açıkken A / D tuşlarını etkin bir şekilde kullanın. %30'luk hareket hızı artışı aktifken A / D tuşlarını kullanarak dans edin. Bunu isabetli şekilde yaptığınız vurulmanız "gülünç" derecede imkansız hale gelir.
 • Gerektiğinde geniş flank'ler yapın. Flank, rakibinizin arkasından dolaşmak için yaptığınız koşulardır. Apex Legends'ta bolca koridor bulunur. Hızınızı kullanarak rakiplerinize beklemedikleri noktalardan saldırabilirsiniz.
 • Octane'i Pathfinder ve Wraith ile birleştirin. Oyunun en hızlı squad'ını kurmak için bu ikiliyi kullanabilirsiniz. Pathfinder, Launch Pad ile tam bir örümcek adama dönüşür ve Wraith'in portalları gerektiğinde geri çekilmenizi sağlar.

Octane skin'leri

Octane için sunulan Legendary skin'ler:

Octane duvar kağıtları

Octane wallpaper'ları ile masaüstünüzü ve telefonunuzu süsleyebilirsiniz. Resimleri 1920×1080 pikselde görüntülemek için üzerlerine tıklayın.

Octane seslendirmeni

Octane karakteri Nicolas Roye tarafından seslendirilmektedir.

Octane'in hikayesi

EA.com'dan alınan resmi alıntıya göre karakterin arka plan hikayesi:

Gerçek adıUnvanıYaşı
Octavio SilvaThe Adrenaline Junkie24

One day, Octavio Silva was bored. In fact, he was bored most days. Heir to the preoccupied CEOs of Silva Pharmaceuticals and wanting for nothing in life, he entertained himself by performing death-defying stunts and posting holovids of them for his fans to gawk over. So, this day, he decided to set the course record for a nearby Gauntlet by launching himself across the finish line – using a grenade. As he lay in triage hours later, the doctors informed him that the damage done to his legs meant his daredevil days were over. That didn’t sit well with Octavio, who turned to an old friend for help: Ajay Che, who he guilted into forging an order to replace his legs with bionic ones. Suddenly able to repair his limbs at a moment’s notice, Octavio decided petty online stunts weren’t enough: the ultimate adrenaline rush, the Apex Games, was calling. Now, he’s going to become an Apex Champion doing the most incredible, death-defying moves anyone’s ever seen. Maybe in the arena, he won’t be so bored.

Apex Legends Octane rehberi: İpuçları ve yetenekleri yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/rehber

Yazar Hande Taşkın

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.