Kategoriler
Rehber

Apex Legends: Sık sorulan sorular ve cevapları

4 Şubat'ta çıkış yapan yeni Battle Royale oyunu Apex Legends yalnızca çok kısa bir sürede 50 milyon oyuncuya ulaşarak herkesi şaşırttı. Bunu duyurulmadan başarmış olması ise ayrıca önemli bir konu. Sık sorulan sorular yazımızda Apex ile ilgili en çok merak edilen sorulara yanıtlar bulacaksınız.

Apex Legends'ta en sık sorulan sorular

Apex Legends

Başlamadan önce, oyun hakkında daha fazlasını öğrenmek için her zaman Apex Legends: İpuçları ve püf noktaları yazımızı okuyabileceğinizi hatırlatalım.

Apex Legends hangi platformlarda mevcut?

PlayStation 4, Xbox One ve PC'de oynayabilirsiniz. Xbox One'da oynamak için Live Gold üyeliğine ihtiyacınız var ancak PlayStation 4'de oynamak için PlayStation Plus satın almanız gerekmiyor. PC'de ise Steam yerine Origin istemcisini kullanmanız gerek.

Apex Legends'ı nasıl indirebilirim?

Apex Legends'ı indirmek için Apex Legends nasıl indirilir? (PC/Xbox One/PS4) yazımıza göz atarak indirme boyutu, platformlar ve mağaza bağlantıları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Apex Legends PC gereksinimleri nedir?

PC sistem gereksinimleri için Apex Legends: Grafik ayarları, Ping ve FPS gösterme yazımıza göz atarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İLGİLİ:  Battlefield Firestorm rehberi: Silahlar, tanklar ve tüm her şey

Apex'i PC'de kolla oynamak mümkün mü?

Evet, PC'de Xbox One ve PlayStation 4 kontrol cihazlarını kullanabilirsiniz.

Oynanış

Apex Legends

Apex'te maksimum seviye nedir?

Maksimum seviye 100'dür. Her seviye atlandığında Apex paketi ve Legend Token'lar kazanırsınız. 100. seviyeden sonra Legend Token kazanmaya devam edersiniz.

Apex Legends'ta karakterler nasıl açılır?

Yeni karakter açmak 12.000 Legend Token'a mal olur. Bunları da maçlardan kazanırsınız. Champion olduğunuzda belirgin oranda daha fazla Legend Token alırsınız.

Apex'e yeni harita ne zaman gelecek?

Geliştiriciler şu anda Kings Canyon'a odaklanmış durumda. Ancak ileride yeni haritalar çıkarmış olacaklar.

Apex Legends'ı farklı platformlarda birlikte oynamak mümkün mü?

Şu anda cross platform / çapraz platform desteği bulunmuyor. Geliştiriciler bu konuyu değerlendirmeye devam ediyor.

Apex paketleri

Apex Legends

Apex Pack nedir?

Oyunda avantaj sunan eşyalar barındırmayan, içinden yalnızca kozmetik ürünler çıkan paketlerdir.

Nasıl Apex paketi elde edilir?

Her seviye atlandığında 1 Apex Pack kazanırsınız. 1 – 100 seviye arasında toplam 45 Apex paketi kazanabilirsiniz.

Apex paketinden eşya düşme oranları nedir?

Her paketten en az 1 Rare, Epic veya Legendary çıkma şansı:

  • 1 Rare (mavi) eşya düşme şansı: %100
  • 1 Epic (mor) eşya düşme şansı: %24.8
  • 1 Legendary (turuncu) eşya düşme şansı: %7.4
İLGİLİ:  Fortnite 7. sezonu uçaklar, yeni harita ve silahlarla dolu

Her eşyanın en yüksek nadirlik oranı nedir?

Silah skinleri, Legend skinleri, Finisher, Banner Frame ve Crafting Metal için Legendary, Banner Pose için Epic, Banner Stat Tracker ve Intro Quip için Rare ve Kill Quip içinse Common'dır.

Apex paketlerinden aynı eşya ikinci kez çıkar mı?

Hayır, paketten bir kez çıkan eşya bir kez daha çıkmaz. Böylece kopya kozmetiklerle karşılaşmazsınız. Oyunda kötü şans koruması (bad luck protection) da vardır. Bu nedenle 30 Apex paketi kesinlikle 1 Legendary eşya verir.

Bonus Heirloom seti nedir?

Apex'te yalnız 1 Heirloom seti vardır. Heirloom set düşürme şansı %1'den daha azdır. Heirloom eşyalar hakkında daha fazla bilgi için Wraith bıçağı Kunai: Apex Legends Heirloom rehberi yazımıza göz atabilirsiniz.

Oyun içi para ve mağaza

apex battle pass store Apex Legends

Apex Legends pay to win mi?

Hayır. Apex Legends'ta oyunda avantaj sağlayan hiçbir ürün satılmıyor. Oyuna para harcayan kullanıcılar aynı şekilde herhangi bir avantaja sahip değiller. Dolayısıyla kazanmak için öde sistemi yok.

İLGİLİ:  Apex Legends sorunları ve çözüm yolları hakkında bilgiler

Apex Coin nedir?

Apex Coin ile Apex Pack, Rotating Shop eşyaları ve yeni Legend'ları satın alabilirsiniz. Bir tür oyun içi para birimidir.

Legend Token nedir?

Legend Token, seviye atlayarak kazanılır. Legend Token maksimum oyuncu seviyesine ulaşıldıktan sonra da kazanılmaya devam eder.

Crafting Metal nedir?

Crafting Metal'lar Apex paketlerinden çıkar ve Legend skin'leri, silah skin'leri ve bazı özel kozmetik eşyaların yapımında kullanılır.

Rotating Shop nedir?

Rotating Shop'taki her eşya eklendikten yedi gün boyunca satın alınabilir olur. Featured kısmındakiler normalde Apex paketlerinden düşen veya Crafting Metal ile üretilen eşyalardır ve sınırlı süreliğine Apex Coin ile satın alınabilir olur. Tüm eşyalar yeterli miktarda Crafting Metal ile üretilebilir.

Shop Exclusive kısmındaki eşyalar ise mevcut Legendary skin'lerin Recolor (farklı renkli) versiyonlarıdır ve sadece Legend Token ile alınabilirler. Yani Apex paketlerinden çıkmaz ve farklı renkli versiyonu almadan önce ana versiyona sahip olmanız gerekir. Battle Pass eşyaları mağaza kısmında listelenmez.

Apex Legends: Sık sorulan sorular yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/rehber

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.