Kategoriler
Rehber

Apex Legends: En popüler karakterler ve galibiyet yüzdeleri

Topluluk web sitesi play-apex.net, Apex Legends için bazı harika istatistikleri bir araya getirdi. Oyunun resmi bir lider panosu veya istatistik ekranı bulunmadığından şu an için bu site yüz binlerce oyunun verilerini tracker değerlerine bakarak analiz ediyor. Apex Legends'taki en iyi karakteri seçmek için hangisinin en yüksek galibiyet oranına sahip olduğunu bilmek isteyebiliriz. Bu şu ana kadar tahminlerden ibaretti ancak şimdi gerçek verilere sahibiz. İşte en popüler karakterler, galibiyet oranları ve daha fazlasıyla ilgili Apex Legends istatistikleri.

Apex Legends'ta en çok oynanan karakterler ve maç kazanma oranları

apex legends bloodhound arkaplan

Apex Legends karakter rehberleri:

BloodhoundGibraltarLifelinePathfinderMirage
OctaneBangaloreCausticMirage

Web sitesi şu ana kadar 1 milyondan fazla maçın analizini elde etmiş. Bu oldukça büyük bir havuz ve Respawn resmi bir veri yayımlasaydı muhtemelen bu sonuca benzer olurdu. Kısacası sunulan karakter istatistiklerinin yeteri kadar güvenilir olduğunu söylemek mümkün. Şimdi sayılara dalalım!

En popüler Apex Legends karakterleri

1.154.861 maçtan alınan verilere göre en popüler karakterler:

KarakterOynanma yüzdesi
Wraith%22.2
Lifeline%16.4
Pathfinder%16
Octane%15.1
Bangalore%13
Bloodhound%6.3
Mirage%4.9
Caustic%3.7
Gibraltar%2.5

Beklendiği gibi en çok oynanan Apex Legends karakteri Wraith oluyor. Ancak aynı zamanda en yüksek galibiyet oranına sahip Legend durumunda. Wraith'in en küçük hitbox'a sahip karakter olduğu düşünüldüğünde ana nedenlerden biri bu olabilir. Kaçış mekaniği sunan yetenekleri de eklendiğinde vurulması zor bir karakterin daha fazla galibiyet getirmesi normal görünüyor.

En yüksek galibiyet yüzdesine sahip karakterler

KarakterMaç kazanma yüzdesi
Wraith%19.9
Pathfinder%19.1
Lifeline%18.2
Bangalore%17.5
Octane%17.3
Bloodhound%14.1
Mirage%13.2
Gibraltar%11.3
Caustic%10.5

Gibraltar ve Caustic en yüksek galibiyet oranına sahip Apex karakterleri arasında 8. ve 9. sırada yer alıyor. Yani son sıradalar ve en belirgin özellikleri yine hitbox'larının büyük olması oluyor. Elbette neden en az oynanan karakter olduklarını söylemek zor. Ancak hitbox'ların Apex oyuncuları için önemli bir konu olduğu anlaşılıyor.

Umarız v1.1.1 güncellemesi ile eklenen yeni pasif yetenekleri bu durumu biraz değiştirebilir. Bu güncelleme ile Gibraltar ve Caustic %10 daha az hasar alma özelliğine sahip oldular.

Pathfinder’ın hitbox’ı da bir zamanlar tartışmalara açıktı. Şu anda daha iyi görünüyor. Zira galibiyet oranında Wraith'ten sonra geliyor ve en popüler karakterler arasında üçüncü sırada. Ancak belirtelim, Pathfinder'ın hitbox'ının sorunlu olduğu düşünülüyor. Birçok kullanıcı karakterin düşük hasar aldığını belirtiyor. Belki de yüksek kazanma oranının nedenlerinden biri bu olabilir.

En çok ilk 3'e yerleşen Apex Legends karakterleri

Burada birçok farklı etken rol oynuyor. Birincisi karakterlerin yetenekleri. Çarpışma anında daha iyi hayatta kalma becerilerine sahip olan karakterleri üst sıralarda görüyoruz. Wraith, Lifeline ve Bangalore bu nedenle ilk üçü alıyor. İkincisi ise hitbox oluyor ve karakterler yine büyük oranda buna göre hizalanıyor. İşte liste:

Karakterİlk 3'e çıkma yüzdesi
Wraith%30.9
Bangalore%29
Lifeline%28.4
Pathfinder%27.9
Octane%24
Mirage%22.7
Bloodhound%21.6
Gibraltar%18.1
Caustic%17.7

Buna benzer daha fazla istatistik için play-apex.net sitesine gidebilir ve en çok hasar veren karakterler veya en çok galibayet getiren squad'lar gibi ilginç verilere göz atabilirsiniz. Sitede ayrıca her güncellemeden sonra Legend'ların seçilme oranını gösteren bir tablo mevcut. Bu tablo dinamik olarak güncelleniyor. Sorularınız için yorum bırakmayı unutmayın.

Apex Legends: En popüler karakterler ve maç kazanma oranları yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/rehber

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih ve yakın tarih odaklı içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.