Kategoriler
Teknoloji

Fortnite Avengers: Endgame modu hakkında merak edilenler

Avengers: Endgame ve Fortnite özel bir işbirliğine imza attılar. Gişede harikalar yaratan Yenilmezler serisinin son filmi Endgame'in modu Fortnite'a eklendi. Dünyanın en büyük video oyunu, bir kez daha dünyanın en büyük filmi ile bir araya geliyor. Marvel Sinematik Evreni'nin son destansı eserlerinden Endgame 26 Nisan'da tiyatrolara girmeye hazır. Geçtiğimiz haftadan bu yana sızıntıları yapılan özel bir mod, Fortnite: Endgame böylece kullanıma sunulmuş oldu. Oyuncular şimdi bu popüler Battle Royale oyununda güçlerini birleştirerek Thanos ile kendi savaşlarını verecek. Yeni etkinlik sınırlı süreli olacak.

Fortnite: Endgame nasıl oynanıyor?

Sözünü ettiğimiz gibi bu aslında Mad Titan'ın, Fortnite oyuncuları ile ilk buluşması değil. Geçen yıl, Avengers: Infinity War kutlamaları boyunca oyuncular Infinity Gauntlet'i elde etmek için çabalamışlardı. Infinity Gauntlet'i kullanan oyuncular Thanos'a dönüşerek düşmanlarına zarar verebiliyordu. Thanos'un filmde ne kadar ezici bir karakter olduğu göz önüne alındığında etkileyici bir etkinlikti.

Fortnite Avengers: Endgame modu hakkında merak edilenler
8.50 güncellemesi ile mağazaya Black Widow / Karadul kostümü eklendi

Avengers: Endgame'de kahramanlar karşı atağa geçiyorlar ve şimdi oyuncular da öyle yapacak. Bu yeni mod Spies vs. Mercs tarzı çok oyunculu asimetrik bir deneyim sunuyor. Takımlardan biri kötü niyetli Chitauri ordusu, diğeri ise Infinity Stone'ları hedefleyen Earth's Mightiest Heroes olarak oynuyor. Infinity Stone'ları ele geçiren Heroes takımı Kaptan Amerika’nın kalkanı, Iron Man’ın eldivenleri, Hawkeye’ın yayı, Thor’un çekici, Black Widow’un casusluk donanımı ve Hulk’ın pantolonu… gibi farklı Avengers silahlarına sahip olurken, Chitauri takımı Thanos'a dönüşüyor. Siz merak etmeden söyleyelim Infinity Blade yine yok!

Fortnite Avengers: Endgame modu hakkında merak edilenler
Modun ödüllerinden biri olan Avengers Quinjet planörü

Altı Infinity Stone'un (Sonsuzluk Taşı) kendisi de artan sağlık, zıplama ve saldırı gücü gibi avantajlar sağlıyor. Bir taraf Sonsuzluk Taşları'nın hepsini toplayana dek oyunun devam ettiğini düşünürsek tüm bu havalı şeyleri aksiyon halinde görmek için bolca zamanınız olacak. Maç bittiğinde ise Avengers Quinjet planörü, çeşitli spreyler, sancaklar ve yeni kostümler gibi ücretsiz Marvel eşyaları kazanacaksınız. Oyuncuları gizli bir adada buluşturan modda amaç, tıpkı hikayedeki gibi Thanos'un tüm Sonsuzluk Taşları'nı bularak eldivenini tamamlamasını engellemek.

Fortnite: Endgame şimdi yayında ve Avengers: Endgame ise şimdi tiyatrolarda. Bir şey belli ki ikisi de çok para kazandıracak.

Fortnite Avengers: Endgame modu hakkında merak edilenler yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/teknoloji/

Yazar Burcu Kara

Genellikle modern tarih ve yakın tarih odaklı içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.