Kategoriler
Donanım & Yazılım

NRSMiner trojanı nasıl temizlenir? / Kripto para virüsü

NRSMiner trojanı nedir? NRSMiner, bilgisayarın kaynaklarını, kullanıcının iznini almadan dijital para birimlerini (Monero, Bitcoin, DarkCoin veya Ethereum) üretmek için kullanan bir truva Atıdır.

NRSMiner trojanı, CPU'nuzun ve grafik kartlarının gücünün% 90'ından fazlasını kullanacaktır. Böylece madencilik virüsü çalışırken, bilgisayarınızın daha yavaş çalıştığını ve oyunların teklediğini ya da donmakta olduğunu göreceksiniz, çünkü NRSMiner Trojan bilgisayarınızın kaynaklarını kendileri için gelir elde etmek için kullanıyor. Bu, işlemcinizin uzun süre çok sıcak ısılarda çalışmasına neden olur ve bu da işlemcinin ömrünü kısaltır.

Bu kılavuz, Windows kullanıcılarının NRSMiner Trojan'ı kaldırmasına yardımcı olmak için yazılmıştır; NRSMiner Trojan algılamasını belirli bir sitede engellemenin bir yolunu arıyorsanız, Adblock gibi ücretsiz bir tarayıcı uzantısı kullanabilirsiniz.

NRSMiner trojanı olarak bildirilen dosyalar mutlaka kötü amaçlı olmayabilir. Bir dosyanın doğru rapor edilip edilmediğinden emin değilseniz, etkilenen dosyanın birden fazla antivirüs motoruyla taranması için https://www.virustotal.com/en/ adresine gönderebilirsiniz.

NRSMiner trojanı nasıl temizlenir?

Bir PC bu trojan ile enfekte olduğunda, yaygın belirtiler şunlardır:

  1. Çok yüksek CPU ve grafik kartı kullanımı
  2. Windows kararsız hale geliyor, programlar daha yavaş çalışıyor.
  3. Programlar hiçbir zaman hızlı başlatılmaz.
  4. PC kullanırken genel yavaşlık.

Kripto para madenciliği trojanı nasıl kaldırılır? (Virüs Temizleme Rehberi)

Malwarebytes, Windows için ve birçok sebepten dolayı en popüler ve en çok kullanılan anti-malware yazılımlarından biridir. Size başka hiçbir şeyi kaçırmadan, diğer yazılımların kaçırma eğiliminde olduğu kötü amaçlı yazılım türlerini imha edebilir. Virüs bulaşmış bir cihazı temizlemek söz konusu olduğunda, Malwarebytes her zaman ücretsizdir ve kötü amaçlı yazılımlara karşı mücadelede önemli bir araç olduğunu kesinlikle unutmayın.

NRSMiner

Malwarebytes'i ilk kez kurduğunuzda, gerçek zamanlı tarama ve fidye yazılımlarına karşı özel koruma gibi önleyici araçları içeren 14 günlük ücretsiz bir premium deneme sürümüne sahip olursunuz. İki hafta sonra, yalnızca elle tarama yaparak kötü amaçlı yazılımları algılayan ve temizleyen temel ücretsiz bir sürüme otomatik olarak döner.

Kripto para virüsüyle ilgili temizlik önerilerimiz burada son buldu. Daha fazla güvenlik içeriği için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz: https://ungo.com.tr/k/yazilim-blok-zinciri/

Yazar Ayberk Göktürk

Antik ve kimi zaman modern tarih odaklı içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer almaktadır.